İnsan hayatında iki feci olay vardır: Biri insanın çok istediği şeyi elde edememesi, diğeri de etmesidir. George Bernard Shaw [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Bilim-Genel

Bilim-Genel isimli konu başlığında toplam 256 kitap bulunuyor.
  Bilim-Genel kategorisindeki kitaplar
Tudem Yayınevi

Tudem Eğitim Hizmetleri

100 Adımda "Kaşifler"»»
Steven Rose

Evrensel Basım Yayın

Hem "Beyin ve Davranış Araştırma Grubu" hem de daha geniş bir bilimsel çevre tarafından on yıllardır gerçekleştirilmiş olan ortaklaşa araştırmalar, tartışmalar ve konferanslar sonucunda elde edilmiş bilgiler ve deneyimleri temel alan bu kitap beynin biyolojik ve toplumsal gelişimini inceliyor. Günümüzün en çok tartışılan sorunlarına bilimsel açıdan yaklaşan Steven Rose bu kitabında (çalışmasınd..»»

İbrahim Semiz

Bilim ve Gelecek Kitaplığı

Bilim ve Gelecek Kitaplığı 50 Soruda dizisi, bilimin temel kuramlarını ve kimi alanlarını, popüler ve temel düzeyde anlatan kitaplardan oluşuyor. Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü öğretim üyesi İbrahim Semiz, dizinin "50 Soruda Görelilik kuramları" adlı kitabında özel ve genel görelilik kuramlarını herkesin ilgisini çekebilecek biçimde anlatıyor. Özel ve genel görelilik kuramları, insanoğ..»»
Oktay Sinanoğlu

Türk Dil Kurumu Yayınları

Açıklamalı Fizik, Kimya, Matematik Ana Terimleri Sözlüğü»»
Güler Okman FişekHayat Kabasakal

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Devletin gelecekteki afetler için gerekli önlemleri almasını bir insan hakkı olduğunu savunan bu kitap, özellikle 1999 Marmara depremi ve İstanbul`da beklenen büyük depremle ilgili görüşler çerçevesinde afetlerin insani boyutunu incelemektir. Merkez üssü Gölcük olan, Richter ölçeğiyle 7,4 büyüklüğündeki 17 Ağustos 1999 Marmara depremi, Bolu-İstanbul arasında 41.000 km²`den fazla bir alanı e..»»
Charles Seife

Metis Yayınları

Evrenin doğuşu, büyük patlama, kozmik arka plan ışıması, süpernovalar, kara delikler, kara cisimler, kırmızı devlerle beyaz cücelerin ölüm dansı, karanlık madde ve karanlık enerji, karşı-madde, atomaltı parçacıklar, uzay-zamandaki bükülmeler, genişleyen evrende madde ve hayatın muhtemel sonu… Bunlar Alfa ve Omega`da ele alınan konulardan yalnızca bazıları. Seife`nin yalın ve akıcı bir dille kaleme..»»
Hikmet Birand

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

1904 yılında Karaman`da doğan Prof. Dr. Hikmet Birand İstanbul Halkalı Yüksek Ziraat Okulu`nu bitirdikten sonra Almanya`da Bonn Üniversitesi`nde doktora çalışmasını tamamlamıştır. Bitki sosyolojisi bilim dalının ülkemizdeki kurucusu olan Prof. Dr. Birand yurdumuzun özellikle kurak bölgelerinde yetişen bitkiler üzerinde araştırmalar yapmıştır. 1972 yılında vefat eden Prof. Dr. Birand`ın yapıtlar..»»

Martin ParkerPatrick ReedyValerie Fournier

NTV Yayınları

"İnsanın suçlarının ve mutsuzluğunun kaynağı toplumun kötü düzenlenmesinde aranmalıdır." -Etienne Cabet- Tarih, iktidar savaşlarının tarihi olduğu kadar, iktidara karşı savaşların da tarihi. Ama bu tanımda bile ihmal edilen önemli bir konu var. İktidarların kolladığı düzenlere tabi bir şekilde yaşayan toplumlar, aynı zamanda, bu düzenlere alternatif hayat tarzları ve örgütlenme biç..»»
Hikmet Birand

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Prof. Dr. Hikmet Birand (1904-1972), İstanbul Halkalı Yüksek Ziraat Okulu`nu bitirdikten sonra Almanya`da Bonn Üniversitesi`nde doktorasını tamamlamıştır. Daha önce Alıç Ağacı ile Sohbetler kitabını da yayımladığımız Prof. Dr. Birand, bitki sosyolojisi bilim dalının ülkemizdeki kurucusudur. Anadolu Manzaraları kitabı, sudan toprağa, bozkırdan ağaca bir söyleşi düzeni içinde doğa sevgisinin anla..»»

Melih Cemal Kuşhan

Nisan Yayınları

Kitapta, günümüzde üretilmekte veya kullanılmakta olan bütün uçak ve helikopterler, havacılık literatüründe asıl olarak anıldıkları kod veya adlara göre harf sıralaması ile ele alınmış ve kendileri ile ilgili ilk bilgiler verilmiştir.»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.