Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Balıkçılık

Balıkçılık isimli konu başlığında toplam 17 kitap bulunuyor.
  Balıkçılık kategorisindeki kitaplar
Ali PasinerAra Güler (Fotoğraflar)

Yapı Kredi Yayınları

Alabalıktan Zarganaya Türkiye Balıkları, üç yanı denizlerle çevrili ülkemizin sularında oynaşan balıklar üstüne. "Büyük mavinin içindeki yaşamı tanıdıkça onun ne kadar çok çeşitli sahibi olduğunu görüyoruz. Planktonlardan kabuklulara, kıkırdaklılardan kemiklilere kadar on binlerce değişik türde canlı, bu kocaman mavinin içinde yaşamlarını sürdürüyorlar. Doğanın değişmeyen kuralı; güçlü olan..»»
Levent Alev

İnkılap Kitabevi

Amatör balıkçılık, eğlenceli ve faydalı bir spordur. Deniz, göl, ırmak gibi büyük, küçük suların yakınlarında bulunan şehir, kasaba, köy halkından herkes bu spordan faydalanabilir. Amatör balıkçının kullanacağı avlanma takımı pahalı aletler değildir. Üç dört olta ile bir iki parekete ve bir kepçe ile birkaç zoka ve iğne gibi ucuz maddelerdir.

Bir eski balık meraklısından pratik olarak öğre..»»

Erdal Doğan

İnkılap Kitabevi

Bu kitap balıkçılığa gönül vermiş her amatörün, hatta profesyonelin ilgiyle okuyabileceği, merakını giderebileceği konulara yer veriyor. Balık avlamanın yalnızca bir spor ya da bir hobi değil, aynı zamanda bir dostluk ilişkisi olduğunu görebiliriz. Nasıl ki her dostluk özen ve sevgi istiyorsa, balıkçılıkta da amatörün edindiği en öenmli deneyim bu olacaktır. Bunun yanısıra doğayla dost ve barışık ..»»
Turhan Temuçin

4 Renk Yayınları

Avcılığı, Yemekleriyle Amatör Balıkçılık»»
Vedat Abayoğlu

Say Yayınları

Ustanın deyişiyle: “Balıkçılık cesaret ister, gözü peklik ister, azim ister. Bırakın doğru takımı; doğru tekne, doğru balık bulucu (FF), yer belirleyici (GPS) ve bunlarla özdeşleşmek, dilinden tam olarak anlamak ister. Üç gündür katettiğim mesafe onlarca mil. Neredeyse Çanakkale boğazını geçecek kadar. Hem de deli poyrazda bilmem nereme kadar ıslanarak.” Doğa ve balık avı tutkusuyla yetiflmi..»»
Ali Pasiner

Remzi Kitabevi

Türkiye`nin en kıdemli balıkçısı Ali Pasiner, artık bir "klasik" olan bu yapıtında balıkları ve balıkçılığı tüm yönleriyle ele alıyor. Balıkları evriminden anatomisine, yaşamsal sistemlerinden duyularına, balıkçılığı amatörlükten profesyonelliğe, balığa gitmeyi giyimden takım sandığına, yemlere değin ele alıyor. Kıkırdaklı ve kemikli balıkların herbirini tanıtıyor, ne zaman, nerede, nasıl avlanaca..»»
Oğuz Tekin

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Eskiçağ’da Byzantion adını taşıyan İstanbul’un tarihinde balıkların ve balıkçılığın çok önemli bir yeri vardır. Boğaz (Bosporos) üzerinde kurulmuş olması nedeniyle, Byzantion, ton, palamut ve uskumru gibi göç eden balıkların avlanmasında, gıda olarak tüketilmesinde ve ihracında Eskiçağ’ın en önemli merkezlerinden biriydi. “Ton balığı yurdu” olarak ün yapan bu koloni kentinin salamura (tuzlama) bal..»»
Ateş Evirgen

Promar Deniz Malzemeleri Yayınları

Kitapta Türkiye Denizleri`nde yaşadığı belirlenen 449 tür deniz balığının renkli çizimleri yanında, yazar tarafindan Türkiye Kıyılarında yapılan yüzlerce dalışta balıkların doğal ortamlarında çekilmiş 275 renkli fotoğraf da yer alıyor. Kitapta ayrıca, Denizlerin bir yaşam alanı olarak özellikleri, Türkiye Denizleri`nin genel yapısı, balıkların yapısal özellikleri, Sistematik ve tak..»»
Atilla Alpbaz

Kendi Yayını

"Olta balıkçılığı tarifsiz bir tutkudur. Her konuda olduğu gibi başarının sırrı bilgidir, tecrübedir. Bu kitapta olta balıkçılığında uygulama ile kanıtlanmış ve hayat tecrübesinden geçmiş pek çok avcılık yöntemlerini, balık olta yemlerini, olta takımlarının hazırlanması hakkında bilgiler bulacaksınız. Olta avcılığı yaygın olan levrek, çipura, mercan, karagöz, lüfer, palamut, uskumru, kolyoz, ..»»

Atilla Alpbaz

Kendi Yayını

Olta balıkçılığı tarifsiz bir tutkudur. Her konuda olduğu gibi başarının sırrı bilgidir, tecrübedir. Bu kitapta olta balıkçılığı konusunda uygulama ile kanıtlanmış ve hayat tecrübesinden geçmiş pek çok avcılık yöntemlerini, balık olta yemlerini, olta takımlarının hazırlanması konusundaki bilgileri bulacaksınız. Olta avcılığı yaygın olan levrek, çipura, mercan, karagöz, lüfer, palamut, uskumru, kol..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.