Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracaklarına, duvar ördükleri için yalnız kalırlar. Newton [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Bağcılık ve Şarap Genel

Bağcılık ve Şarap Genel isimli konu başlığında toplam 17 kitap bulunuyor.
  Bağcılık ve Şarap Genel kategorisindeki kitaplar
Ed McCarthyMary Ewing-Mulligan

Dünya Kitapları

“Şarap hayatın en büyük zevklerinden biridir. Benim için her zaman sağlık, aile, şenlik anlamına geldi. Fakat çok insan şaraptan çekinir - doğru şarabı seçmekte zorlanır ve bunun eğlence amaçlı olduğunu unuturlar. Bu kitabı okuduktan sonra birçok insanın sakinleşeceğini ve şaraptan sadece keyif alacaklarını umuyorum``»»

Mehmet Yalçın

Baküs Yayınları

Türkiye`nin ilk şarap ve içki yazarı olan, içki kültürü dergisi Gusto`nun Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yalçın, şarap dünyasındaki 15 yıllık birikimin bu kitapta topladı. Bu, Yalçın`ın şimdiye dek 5 baskı yapan şarapla ilgili ilk kitabının genişletilmiş ve tamamen yenilenmiş edisyonu.

Yalçın`ın ayrıca 3 baskı yapan ve yeni edisyonu yakındas piyasaya çıkacak olan "A`dan Z`ye Viski" adlı bi..»»

Y. Sabit Ağaoğlu

Kavaklıdere Eğitim Yayınları

Bilimsel ve Uygulamalı Bağcılık "Asma Fizyolojisi" Cilt 1»»
Y. Sabit Ağaoğlu

Kavaklıdere Eğitim Yayınları

Asmanın Kökeni ve Taksonomisi

Dünya üzerinde ekonomik olarak çok büyük bir önemi olan üzüm yetiştiriciliği (bağcılık) ve üzümden elde edilen ürünlerin çeşitliliği ve zenginliği, konunun birçok yönleri ile ele alınmasına ve üzerinde derin araştırmalar yapılmasına sebep olmuştur. Bugün dünyada üzüm ve ondan elde olunan şarap kadar dikkat çekici bir başka ürün blumak oldukça zordur. Milyonl..»»

Deniz Gürsoy

Oğlak Yayınları

İnceliklerin Kadehindeki Şarap, Çilingir Sofrasında Rakı ve Çilingir Sofrasında Rakı Mezeleri kitaplarından tanıdığınız Deniz Gürsoy`un yazdığı ve şarap alanında, küçük hacmine karşın neredeyse temel referansların hepsini -hem de fazlasıyla- kuşatan bir el kitabı. Şarabın uzak ve yakın geçmişleri, meyhanelerin tarihçesi, bağbozumundan şaraba gidiş ve şarabın servisi ya da saklanması, şampanya, ..»»

Burak ElmasEjder Varol

Mozaika Yayınları

Kendi Şarabını Kendin Yap evinde ,kendi şarabını yapmak istiyenler için; üzümün seçilmesinden, fıçıda yıllandırılmasına şişelenmesinden etiketlenmesine,bütün süreçleri bulabileceğiniz bir kitap. 28 Adet İllüstrasyon »»
Işıl FidanErtan Anlı

Kavaklıdere Eğitim Yayınları

Şarap, dünyanın en eski kültür içkilerinden biri olup, günümüzde özellikle Avrupa mutfak kültürünün de vazgeçilmez bir parçasıdır.

Şarap üretimi ile ilgili ilk büyük atılım Atatürk`ün eseri Türkiye Cumhuriyeti`nde 1929 yılından itibaren başlamış ve giderek önem kazanmıştır. Ancak, zaman içinde bazı engellerle karşılaşılmış ve henüz arzu edilen hedefe uluşılamamıştır.

"Özel Şaraplar Tekn..»»

Ö. Cumhur Uysaler

Kavaklıdere Eğitim Yayınları

Peçete Katlama Modelleri»»
Jean-Paul Kauffmann

Kavaklıdere Eğitim Yayınları

L`Amateur de Bordeaux adlı şarap dergisininin yönetmeni, Jean-Paul Kauffmann`ın 22 Mayıs 1985 tarihinde kaçırılmasını ve kaçırılmasının ardından yaklaşık üç yıl süren tutsaklığı süresince aldığı notların bir derlemesi olan kitabında, hayata bağlanmasında şarabın ne kadar büyük bir önem taşıdığını her fırsatta dile getiriyor. Ömer Bozkurt tarafından çevirisi yapılan kitap, Kavaklıdere Kültür Yay..»»

Raci Bostancı

Kavaklıdere Eğitim Yayınları

Kavaklıdere yayınlarından yepyeni bir soluğa, Raci Bostancı’nın kaleme aldığı “Şarap Hakkında Herşey” adlı kitaba davetlisiniz şimdi. Şarapseverlere O’nun dünyasını sıkmadan tanıtan, özgün, Kavaklıdere Şarapları’nın birikim süzgecinden geçmiş sayfalara... Üzümün bağda başlayıp şişelemede sona eren yolculuğunu, şarabın anavatanı olan bereketli topraklarımızın ve tüm dünya şarapçılığının üzüm çeş..»»

 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.