Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Avukatlık Hukuku

Avukatlık Hukuku isimli konu başlığında toplam 8 kitap bulunuyor.
  Avukatlık Hukuku kategorisindeki kitaplar
Cüneyd Altıparmak

Seçkin Yayıncılık

Mesleğe Yeni Başlayan Avukat ve CMK Müdafilerine Yönelik Soruşturma Evresine İlişkin Genel Kavramlar Kolluk / Savcılık, Sulh Ceza Hakimi ve Avukat Yakalama ve Gözaltı / İfade, Sorgu ve Bilgi Alma Arama ve Elkoyma İletişim Tespiti, Dinlenmesi ve Kayda Alınması Hakkında Genel Bilgiler / Tutuklama ve Adli Kontrol Kararları Gözlem Altına Alınma, Muayene, Keşif ve Otopsi ..»»
M. Refik Korkusuz

Karahan Kitabevi

Avukatlık Hukukuna Giriş»»
Özcan Günergök

Seçkin Yayıncılık

Avukatlık Sözleşmesinin Hukuki Niteliği, Unsurları, Kurulması, Diğer İş Görme Sözleşmeleriyle Karşılaştırılması Avukatlık Sözleşmesinde Tarafların Hakları ve Borçları Avukatlık Sözleşmesinin Sona Ermesi Hukuk uygulayıcısı ve adaletin savunucusu olan avukatların öncelikle kendi haklarını savunması ve yükümlülüklerini bilmesi gerekmektedir. Avukatların müvekkilleri ile yapmak z..»»
Murat Aydın

Seçkin Yayıncılık

Avukatlık mesleğinin ayakta kalabilmesinin ve tam bir bağımsızlık içinde yerine getirilebilmesinin en önemli aracı avukatlık ücretidir. Ücret sistemi doğru temellere oturmuş ve günün koşullarına uyumlu ise avukatlık mesleği de güçlü olacaktır. Eserde, avukatlık ücreti ele alınarak sorunların üzerinde durulmuş, yargısal içtihatlara ve avukatların mesleklerini ifade ederken, her zaman bilmek..»»
Ayhan Yalçın

Geçit Kitabevi

``BENİM AVUKATIM``; mesleğiniz ne olursa olsun, aradığınız her hukuki konuda yeterli bilgi ve örnek dilekçeleri bulabileceğiniz, hukuki sorularınıza ışık tutacak, size yol gösterecek bir ``Tatbikat Kitabı`` dır. »»
Mustafa Durmuş

Gazi Kitabevi

Elinizdeki çalışmada birinci yöntem kaçınılmaz olarak benimsenmiş olsa da, piyasaya alternatif mekanizmalar, piyasaya eleştirel yaklaşımlar ve çözümlere yer verilmeye çalışılmıştır. Bu bağlamda, özellikle birinci bölümde neo-klasik iktisadın tüketici, piyasa ve kamu konusundaki görüşleri eleştirel bir yaklaşımla da ele almmış ve alternatif kavramlar ortaya konmuştur. Ancak, bunlar ikinci yöntemi..»»
M. Lamih Çelik

Seçkin Yayıncılık

Avukatlık Meslek Kuralları

Meslek Kurullarında Avukatın Bilgi Verme Yükümlülüğü

Meslek Kurullarında Avukatın Özen Yükümlülüğü

Meslek Kurullarında Avukatın İşi Red Yükümlülüğü

Meslek Kurallarında Avukatın Sır Saklama Yükümlülüğü

Meslek Kurullarında Reklam Yasağı

Meslek Kurullarında Avukat - Mahkeme İlişkileri

Meslek Kurullarında Meslekdaşlar Arası İlişkiler <..»»

Nazif Kaçak

Adalet Yayınevi

Açıklamalar İçtihatlar TBB Disiplin Kararları İlke Kararları Meslek Kuralları Kitapta Avukatlık mesleği her yönüyle incelenmeye çalışılmıştır. İkinci baskıda kitabın ilgili mevzuat bölümünü çıkararak, sadece Avukatlık Kanununa ve Avukatlık Kanunu Yönetmeliği ne yer verilmiştir. Bundan maksat, daha çok açıklama ve karar sunabilmektir. Bu baskıda daha çok konu..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.