Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Armoni

Armoni isimli konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
  Armoni kategorisindeki kitaplar
Nurhan Cangal

Arkadaş Yayınevi

Armoni kurallarının bir bir açıklanmasından sonra, her konuyla ilgili bolca ödev verilmiştir. Bu ödevleri birkaç değişik şekilde yapmalı, onları çalmalı, koro halinde söylemeli ve bestecilerden alınmış örnekleri inceleyerek ve çalarak çözümlemelidir. Edinilen bilgi ve becerileri, küçük besteler şeklinde giderek uygulama alanına geçirilmelidir.»»
Zarife Bakihanova

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi

Armoni ders kitabı, üniversitelerin Müzik Fakülteleri ve Konservatuvar öğrencileri için düzenlenmiştir. Metodik kurallara dayanarak, bütün bilgiler konulara uygun yerleştirilmiş ve temel üç sesli akorlardan anarmonik modülasyonlara dek tüm armoni kursu içine alınmıştır.»»
Mine Mucur

Bemol Müzik Yayınları

Armoni -1 Kitabını yazarken, amacım; kolay anlaşılır sade bir dilde konservatuar müfredatına uygun bir yardımcı kitap oluşturmaktı. Dudois ve Henry Challan egsersiz ve ödevleriyle birlikte yürütülmesi önerilen bu kitabın, armoniye girişi kolaylaştıracağına inanıyorum. Yıllarca konservatuarda ders verirken gözlemlediğim öğrencilerin en çok yanıldığı konuşarı özellikle belirterek, yanılgının azalmas..»»
Hüseyin Egemen

Özgür Yayınları

"Armonide Çözümleme ve Uygulaması" adlı bu eser üslup ve terminoloji açısından açık bir nettir, yeni kavramlara yer verilmiştir, kitabın, uygulama bölümü ünlü müzisyenlerin eserlerinden seçmelerdir. Güzel Sanatlar Müzik bölümü öğrencileri, Müzik fakültelerinde ve konservatuvarlarda, askeri mızıka ve bandolarında görev yapan müsizyenler, operalarda, senfoni orkestralarında, devlet ve amatör korola..»»
N. Rimsky Korsakof

Kendi Yayını

N. Rimsky-Korsakof`un (1844-1908), 1884 yılında yayınlanan "Armoni Ders Kitabı" dilimize çevrilen ilk batı müziği kitaplarından biridir.

Petersburg Konservatuarı`nda orkestralama ve bestecilik derslerine giren Rimsky Korsakof, müzik kuramına son derece önem vermiş, öğretmen olduğu okulda, eksik bilgilerini tamamlamak için bir öğrenci gibi derslere girmiş, tükenmez bir enerji ve ilgi ile gec..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.