Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Arkeoloji-Hitit

Arkeoloji-Hitit isimli konu başlığında toplam 14 kitap bulunuyor.
  Arkeoloji-Hitit kategorisindeki kitaplar
Jurgen Seeher

Ege Yayınları

Hattuşa yaklaşık MÖ 1650/1600 ile MÖ 1200 yılları arasında Anadolu’nun büyük bir bölümüne hakim olan Hititlerin başkentiydi. Bu rehber şehrin bütün önemli noktalarına ve Yazılıkaya kaya tapınağına bir yolculuk sunar. İyi bir tanım, renkli fotoğraflar ve çok sayıdaki rekonstrüksiyon çizimi bütün kalıntılara eşlik eder. Ayrıca şehrin tarihçesinin kısa özeti ve daha fazla bilgi edinmek isteyenler içi..»»
Sedat Alp

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Hitit Çağında Anadolu, Türkiye`nin ilk Hititoloğu Ord. Prof. Dr. Sedat Alp`in kılı kırk yaran çalışmalarının bir ürünü. TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları, Eski Anadolu`nun tabletlere kazınan dilini, kültürünü, tarihini gözler önüne seren bu önemli kitabı okuyucuya sunmaktan gurur duyar.

»»
Trevor Bryce

Dost Kitabevi Yayınları

Genç Bronz Çağı Hitit dünyasının gündelik ve toplumsal yaşayışına odaklanan Bryce, bir şenlikteki enstrümanların tınısından bir sağaltım ritüelindeki buhurdanların kokusuna kadar, canlı ve yaşayan bir perspektifle çıkıyor okurun karşısına. Antik Yakın Doğu`nun bu kadim halkının tüm zenginliğini gözler önüne seren eser, birincil kaynaklardan derlenmiş alıntılarla ve..»»
Sedat Alp

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Hititoloji ile ilgili olsun ya da olmasın, Ankara`nın Sıhhiye Meydanı`nda bulunan Hitit Güneşi Anıtı herkes için tanıdıktır. Hititleri konu alan hemen her kitapta bir fotoğraf, küçük de olsa bir paragraf vardır, onu anlatan. Bunun yanında, Hitit Güneşi artık, sadece bir Hitit eseri olarak değerlendirilmemekte, Başkent Ankara`nın sembolü olarak da kabul edilmektedir..»»
Oliver Robert Gurney

Dost Kitabevi Yayınları

Eski Ahit`ten bu yana Vaat Edilmiş Topraklar`ın en köklü sakinlerinden biri olduğu bilinen Hititler, O.R. Gurney`in bu etkileyici çalışmasında bir kez daha günyüzüne çıkıyor: Son derece gelişmiş bir siyasi ve yönetsel organizasyon, askeri ve hukuksal yapı, kilden tabletlere kazınmış bir yazın geleneği ve belki de en yüksek ifadesini eşsiz taş işçilğinde bulan sanatsal miras. Hititler`in yeniden ke..»»
Isabelle Klock Fontanille

Dost Kitabevi Yayınları

Tüm dünya uygarlıkları arasında tarihi biçimlendiren kapsayıcı bir etki yaratmış az sayıda medeniyetten biri olan hititler,İÖ ikinci binin sonunda tarih sahnesine adım atmıştır.Dinsel, sanatsal ve kurumsal açıdan büyük bir uygarlık kurup Ramses`e kafa tutan Hititler, etkileri bugün de hissedilen bir medeniyet yaratmayı başarmıştır.»»
Birgit Brandau

Arka Bahçe Yayıncılık

Teknolojisi, kültürü ve hukuk sistemiyle hayranlık uyandıran görkemli Tunç Çağı imparatorluğu: Hititler.
Birgit Brandau ve Hartmut Schickert, Anadolu`nun eski dünyasına bir kapı açarak, bu olağanüstü halkın dünyasına götürüyorlar bizi. Tıpkı Brandau`nun "TROİA: Bir Kent ve Mitleri" adlı kitabında yaptığı gibi, arkeoloji biliminin en yeni bulgularına ve uzmanl..»»

Ahmet Ünal

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Hititler ilk kez Anadolu’da tarih sahnesine çıkmışlar ve burasını vatan edinerek devletlerini kurmuşlar ve gene bu topraklar üzerinde yok olup gitmişlerdir.Ama arkalarında çok az kavime nasip olan oldukça yüklü bir tarihi, filolojik ve arkeolojik miras bırakmışlardır.»»

Ahmet Ünal

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Arkeoloji ve Sanat Yayınları’nın okuyucularına sunduğu “ Hititler Devrinde Anadolu “ serisinin ikinci kitabı da Hititler konusunda dünya çapında bir uzman sayılan değerli bilim adamımız Ahmet Ünal tarafından hazırlandı. Kitabın hazırlıkları sırasında bir yandan çivi ve resim yazılı Hitit metinleri ve arkeoloji buluntuları ana kaynak olarak ön planda tutulurken diğer yandan da şimdiye kadar “ ot..»»

Ahmet Ünal

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Hititlerde Çevre ve İnsan

Hititlerde Diplomasi ve Politika

Hititlerde Devlet Yönetim Sistemi

Hititlerde Ekonomi

Hitit insanın Ruh Dünyası »»

 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.