Öğrenmenin sınırlarını genellikle kendiniz koyarsınız. Colin Rose [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Arkeoloji-Bizans

Arkeoloji-Bizans isimli konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
  Arkeoloji-Bizans kategorisindeki kitaplar
Edwart Gibbon

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

"Roma İmparatorluğu`nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi", ünlü İngiliz tarihçisi Edward Gibbon`un (1713-1794) başyapıtıdır. Özellikle tarihsel olaylar arasındaki neden-sonuç ilişkilerini değerlendirmede yeni boyutlar getirmiş olan Gibbon, anlatım biçimi yönünden de XX. yüzyıl tarihçiliğinin öncülerindendir. Bu kitap, daha önce Asım Baltacıgil tarafından uzun ve titiz bir çalışma sonucu çevrilerek BFS Ya..»»
Edwart Gibbon

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Roma İmparatorluğu`nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi", ünlü İngiliz tarihçisi Edward Gibbon`un (1713-1794) başyapıtıdır. Özellikle tarihsel olaylar arasındaki neden-sonuç ilişkilerini değerlendirmede yeni boyutlar getirmiş olan Gibbon, anlatım biçimi yönünden de XX. yüzyıl tarihçiliğinin öncülerindendir. Bu kitap, daha önce Asım Baltacıgil tarafından uzun ve titiz bir çalışma sonucu çevrilerek BFS Yay..»»
Prokopius

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Bizans tarihi yazarlar için tükenmez bir konu kaynağı gibidir. Bu tarihin entrikalarla, savaşlarla, iktidar kavgalarıyla, kanlı dalaverelerle dolu olduğu kuşkusuz. Ama bizleri Bizans tarihe saydam bir biçimde götüren tek tarihçi olarak Prokopius`u görüyoruz. Bizans tarihinin en görkemli döneminde İmparator Justinianus ile İmparatorice Teodora zamanında yaşayan Prokopius hem resmi saray tarihçisi o..»»
Yannis Kordatos

Alkım Yayınları

Bu araştırmamla tarihi gerçekleri yerine oturtmak istiyorum. Tarihçilerimiz Bizans İmparatorluğu`nun dağılış ve çöküş nedenlerini çarpıttıkları gibi, dini çekişmelere dayandırdıkları birçok asılsız bilgiyi de okuyuculara yansıtıyorlar. İstanbul`un Türkler tarafından fethiyle ilgili, tamamen yalanlar üzerine inşa ettikleri bilgileri okuyucuya aktararak gerçekleri gizliyorlar.

Bu..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.