İnsanların elinden hayalleri alınacak olursa, başka ne zevkleri kalır? Foostenelle [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Arkeoloji-Anadolu

Arkeoloji-Anadolu isimli konu başlığında toplam 66 kitap bulunuyor.
  Arkeoloji-Anadolu kategorisindeki kitaplar
Ekrem Akurgal

Türkiye Bilimler Akademisi - Tüba

Bir Arkeoloğun Anıları kitabı Türkiye Bilimler Akademisi onursal üyesi Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal`ın bilime adanmış yaşamının bir dökümü. Türkiye Cumhuriyeti kültür tarihine ışık tutan bir yapıtın önemli bir kaynak olduğu düşüncesindeyiz..»»

Osman Öndeş

Remzi Kitabevi

“... Türkler tarih bilincine sahip değiller ve öğrenmeyi küçümsüyorlar diye, topraklarındaki bu abideleri ve eserleri kendilerinden saymıyorlar, bu eserleri her fırsatta kendilerine ait binaları inşa etmek için kullanıyorlar diye, uygar ulusların Yunan ve Roma uygarlıklarına ait bu eserleri çalmaları, talan etmeleri, kırıp parçamaları, en değerli kısımlarını alıp k..»»
Museum and Sites Burdur

Yapı Kredi Yayınları

T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı»»
Scott Redford (Derleyen)Nina Ergin (Derleyen)

Yapı Kredi Yayınları

Arkeoloji ve sanat tarihi disiplinlerinde geçen yüzyıla ait belirli konuların ürettikleri büyük anlatı ve söylemlerle birlikte eleştirel olarak yeniden ele alınması, son yirmi yılda üstünde çok durulan bir araştırma alanı haline geldi. Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nin 2006 Aralık ayında İstanbul’da düzenlediği “Cumhuriyet Döneminde Geçmişe Bakış Açıları: Klasik ve Biz..»»
Muazzez İlmiye ÇığSerhat Öztürk

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Birinci Dünya Savaşı ile başlayıp, Kurtuluş Savaşı içinde şekillenen ve Cumhuriyet katederek günümüze ulaşan 87 yıllık bir serüvenin tanıklığı. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları`nın "nehir söyleşi" kitaplarının bu seferki konuğu Sumerolog Muazzez İlmiye Çığ. Atatürk devrimleri, Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi`nin kuruluş, Naziler`den kaçan akademisyenlerinin Türkiye`ye gelişi, İstanbul Ark..»»
Aynur Özfırat

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Elinizdeki kitap Doğu Anadolu yüksek yaylasında tarıma dayalı yerleşik bir yaşam sürdürmüş olan M.Ö. 3. binyıl halklarıyla binlerce yıldır silinemeyen izler bırakan Urartu Krallığı’nın M.Ö. 9. yüzyılda kuruluşundan birkaç yüzyıl öncesine kadar geçen süre içinde karşımıza çıkan karanlık dönemin bir değerlendirmesidir. Ovalar ve düzlükleri terk ederek yaylalarda yaşamını sürdüren bu kültür, boyalı ç..»»
Sabahattin Türkoğlu

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Oniki yıl Efes’de görev yapmış olan Sabahattin Türkoğlu’nun bu kitabı, ören yerini gezenlerin soruları, anıları, düşünceleri ve heyecanları ve ilgilerinin irdelenmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Ön bilgisiz “bunlar nasıl yapılmış?” sorusunun ötesine geçmeyen bilinçsiz gezileri geride bırakmak amacıyla hazırlanan eserde “kimler, nerede, nasıl yaşıyorlardı?, dilleri, dinleri neydi?, gelenekleri, günlük..»»
Yaşar Aksoy

İnkılap Kitabevi

Yurt ve kent kültürü konusunda araştırmacı ve yetenekli kimliği ile tanınan Egeli yazar Yaşar Aksoy, günce tadındaki inceleme yazılarıyla çağdaş Ege Kültürünü ilk kez yansıtıyor. Türünde öncü olan yazıları, klasik kültürün beşiği olan Ege`yi günümüz insanınıa tanıtmayı ve sevdirmeyi amaçlamakta.

Bilinç dolu Ege Kültürü, Yaşar Aksoy`un seçkin ve duygulu kalemiyle, romantik bir şiir gibi göz..»»

Nezih Başgelen

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Bu albümde Ptolemaios`tan XX.yüzyıl haritalarına Batı Anadolu ile ilgili 26 harita ve plan yer almaktadır.»»
George E. Bean

Arion Yayınevi

Anadolu`nun binlerce yıllık geçmişinde Ege Bölgesi önemli bir yer tutar.

Tarihsel ve mitolojik açıdan pek çok zenginliği barındıran bu bölgeyi daha yakından tanımak isteyenler için önemli bir eser.»»