Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Antropoloji-Genel

Antropoloji-Genel isimli konu başlığında toplam 135 kitap bulunuyor.
  Antropoloji-Genel kategorisindeki kitaplar
Sedat Veyis Örnek

Gerçek Yayınevi

100 Soruda İlkellerde Din, Büyü, Sanat, Efsane»»
Daniel G. Bates

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

Bu kitap, dinsel ve siyasal inanç ve uygulamaları, hatta akrabalık sistemlerini bir bütün içinde ele alarak, modern dünyada insan uyarlanmasını anlamaya dair bir başlangıç sunuyor. Kitap, Türkiyeli okur için özellikle önemli; çünkü kitabın yazarı Daniel Bates, önemli bir antropolog olmanın yanı sıra, Türkiye’yi çok yakından tanıyan bir bilim insanı ve ilk olarak 1959’da geldiği Türkiye’de aralıkla..»»
David Le Breton

Sel Yayıncılık

Türk okurunun "Yürümeye Övgü" ile tanıdığı David le Breton, son kuşağın önde gelen düşünürlerinden biri. Moderniteye yepyeni bakışaçılarıyla yaklaşan, bireyin günümüzün toplumsal mekanizmalar karşısındaki yerini arayan, bunu yaparken de pek az bilim adamında karşılaştığımız akıcı bir üslubu benimseyen David le Breton, kendine özgü bir "risk sosyolojisi" geliştirdi. Acının Antropolojisi, daha ..»»
Steven Mithen

Dost Kitabevi Yayınları

İnsan evrimi üzerine geliştirilmiş kuramlar hakkından son yıllarda yayımlanan en ilgi çekici çalışmalardan biri olan bu eser, arkeolojik bulguların bu alanda ne kadar büyük bir önem taşıdığını gösteriyor. Farklı yerleşim alanlarında bulunan eşya, araç ve gereçler, insanoğlunun kendi etrafında kurduğu mikrokozmosun temel gerekliklerinden evrensel bir yaşama mekanının şekillendirilmesine kadar evrim..»»
Ahmet Karacalar

İnkılap Kitabevi

Amazonlar denince insanların zihninde genelde aynı şey canlanır: Kadın savaşçılar... Peki, Amazonlar gerçekte kimdir ve bu kadın savaşçıların tarihteki önemi nedir? Ahmet Karacalar, madalyonun görünmeyen yüzünü aydınlatarak okurlarını Amazonların dünyasında keyifli bir yolculuğa davet ediyor... HER KADIN BU KİTABI OKUMALI! »»
Howard Zinn

İmge Kitabevi

"Hükümetlerin, fatihlerin, diplomatların ve liderlerin bakış açısıyla yazılan" geleneksel tarih kitaplarına karşılık, radikal tarihçi Howard Zinn, Amerika tarihini "uzun dönemde sistemin istikrarı"nı ne pahasına olursa olsun güvenceye alabilmek için hükümetlerin güçlü iş çevreleriyle ittifak kurduğu sürekli bir sınıf mücadelesi tarihi olarak ele alıyor.

Zinn, Amerika`nın keşfinden Vietnam ..»»

Dursun Gümüşoğlu

Ardıç Yayınları

Anadolu'dan Bir Köy Eskikonak adlı bu kitap yok olan kültürü, yanı toplumsal yaşamı, tüm ayrıntıları ile saptamakta ve bilim adamlarının incelemesine sunmaktadır. Kitap bu yanı ile, toplumsal antropolojinin önemli yapıtlarından birisidir. (Arka Kapak) »»
Ergun Candan

Sınır Ötesi Yayınları

Bir zamanlar "Ezoterik Kültür"ün en önde gelen kalelerinden biri olan Antik Mısır, Dünya coğrafyasında yer almış en gizemli toplumlardan biridir.
Mısır, kadin çağlarda çok sayıda kişiyi eğiten ve yetiştiren bir okuldu... Bir zamanlar yeryüzünü aydınlatmış olan "Osiris`in Işığı", bugün terkedilmiş mabetlerde artık sönmüş durumdadır. Atlantisli bilge Thot`un binlerce yıl önce söy..»»

Marc AugeJean Paul Colleyn

Dost Kitabevi Yayınları

İçindekiler:

Giriş

I. Bölüm – Çağdaş Dünyayı Anlamak
II. Bölüm – Antropolojinin Konuları
III. Bölüm – Alan
IV. Bölüm – Okuma
V. Bölüm – Yazı
VI. Bölüm – Sahte Alternatifleri Aşamak

»»
Nephan Saran

İnkılap Kitabevi

Bu kitap İstanbul Edebiyat Fakültesi Antroploji Bölümü`nde, birinci ve ikinci sınıflarda verilen ders notlarımın derlenmesiyle oluşturulmuştur.
Antropolijiye giriş niteliğinde olan bu çalışmaya hoca C. W. M. Hart`ın sosyal antropoloji dersleri temel olmuştur. 1969 yılından başlayarak tarafımdan verilen bu dersler, giderek antropolojinin iki ana kolu olan fiziksel ve sosyal antropolojiye ayrılm..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.