Öğrenmenin sınırlarını genellikle kendiniz koyarsınız. Colin Rose [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Antropoloji-Darwin

Antropoloji-Darwin isimli konu başlığında toplam 12 kitap bulunuyor.
  Antropoloji-Darwin kategorisindeki kitaplar
Richard Dawkins

Varlık Yayınları

"Yaşam" denen kopyalama bombası nasıl başladı ve dünyanın, daha doğrusu evrenin neresine yöneliyor? Karmakarışık olguları "okura kendini deha gibi hissettiren" bir üslupla açıklayan Rchard Davkins, bu eski gizemi ele alıyor. "Darwin`in evrim teorisinin en parlak çağdaş savunucusu" diye nitelendirilen Dawkins, insanların, daha doğrusu tüm canlıların, başlıca amacı kendi DNA`larının yaymak olan g..»»

Cyril Aydon

Doğan Kitap

XIX. yüzyılın başında İngiltere ile Galler arasındaki bir sınır kentinde doğdu. Ailesi varlıklıydı. İstemediği hiçbir şeyi yapmama lüksüne sahipti. O da bu ayrıcalıktan fazlasıyla yararlandı. Fen bilimlerine ve teknolojik gelişmelere meraklı girişimci bir babanın sayesinde entelektüel bir toplulukla iç içeydi. Doğa tutkusu ve bilim alanında ün yapma hayali onu yaklaşık beş yıl sürecek bir incel..»»

Eleştiriler***

Pan Yayıncılık

27 Aralık 1831` de, özel bir araştırma gezisi için denize açılan İngiliz Donanması`na ait ``Beagle`` adlı gemide, genç Darwin gezinin gönüllü doğabilimci olarak bulunuyordu. Din eğitimi gördüğü Cambrige`den yeni mezun olan Darwin, doğabilimlerine duyduğu ilgi nedeniyle istediği bu görevi, babasının böyle bir gezinin din adamı olmayı düşünen bir genç için yararlı olacağı konusunda ikna edilmesiy..»»

Öner Ünalan

Papirüs Yayınları

Bu kitap, bütün tarih boyunca çatışan / savaşan (Sümer - Anadolu - Belh üçgeninin), doğaya doğa bilimleriyle bakan AKIL - DENEY yoluyla; (Mısır - Helen - Vatikan üçgeninin), doğaya doğa dışıyla bakan İNAN - DOGMA yolunun, önemli çatışma alanlarından birini ve hala süren meydan savaşının komutanlarından Darwin`i, yapıtını ve bilimini anlatıyor.

Aynı zamanda bu kitap, "WASP" kültürsüzlüğünün..»»

Alan Moorehead

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

1831`de Beagle Plymouth`dan araştırma gezisi için denize açıldığında 22 yaşında genç bir doğa bilimci de gemideydi. Genç adam kiliseye girmeyi, rahip olmayı planlıyor, Yaratılış Kitabı`nı savunabileceği bir fırsat yakalamış olmanın mutluluğunu yaşıyordu. Ancak gezide karşılaştığı her şey -Tierra Del Fuego`nun ilkel insanlarından Galapagos Adaları`nın meşhur ispinozlarına, depremler ve volkanik ..»»

Stephen Jay Gould

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

1967 yılından beri Harvard Üniversitesi`nde jeoloji ve zooloji profesörü olan Stephen Jay Gould, jeoloji ve bilim tarihi dersleri vermesine karşın kendisini fosibilimci ve evrimsel biyolog olarak tanımlıyor. Okurlarımızın, önemli bir bilim adamı olmaının yanı sıra çok başarılı bir deneme yazarı da olduğunu rahatlıkla görebilecekleri Gould`un, Charles Darwin ve onun bilimsel mirası üzerine yazdı..»»

Charles Darwin

Onur Yayınları

1871 yılında yayımlanan bu yapıtın birinci baskısını izleyen yeni basımlarında önemli birçok düzeltme yaptım; şimdi geçen ateşten deneyimden yararlanma yolunu tuttum ve bana sağlam görünen bütün eleştirilerden yararlanmaya çalıştım. Ayrıca, çok sayıda, yorum ve yeni olguları mektuplaşarak bana iletenlere karşı büyük bir borç altına girdim; bu yorumlar ve yeni olgular o kadar çoktu ki, bunların ..»»

Charles Darwin

Evrensel Basım Yayın

Charles Darwin`in organik evrim kuramı bilime yaptığı katkı kadar, getirdiği tartışmalarla da önemli bir kitaptır. Onun yaptığı beş yıllık araştırma gezisi sonunda bulduğu canlı ve fosiller, saptadığı canlı özellikleri, gözlemlediği insan toplulukları ve bunlara dayanarak vardığı sonuçlar bir anda kitaplaşmadı. Evrim kitabının kitaplaşması bu bilim adamının yirmi yılını aldı. Darwin`in evrim kuram..»»
Charles Darwin

Gün Yayıncılık

"Dengedeki bir zerrecik, hangi canlının yaşayıp, hangisinin öleceğine karar verir..." Darwin`in doğal seçilim kuramı Ortodoks düşünce ve inancı için önemli bir meydan okumayı ortaya koymaktadır. Hiçbir birey veya tür özel olarak yaratılmamıştır; hepsi acımasız bir yaşam mücadelesine kilitlenmiştir ve göreve uygun olmayanlar yok olmaya mahkumdur. Yine de türlerin kökeni (1859), aynı zamanda, eko..»»

Charles Darwin

Onur Yayınları

Organik evrim teorisine göre, canlı türler ayrı ayrı ve bugün oldukları gibi yaratılmamışlardı; tersine, hepsi de ortak bir kökenden ve uzun bir evrim süreciyle türemişlerdir. Yaşayan hiçbir tür, kendi kılığını, uzak bir geleceğe değişmemiş olarak iletemeyecektir. Bugün yaşayan türlerin pek azı, kendi dölünüçok uzak bir geleceğe iletebilecektir. Bütün canlı biçimler, çevremizde etkilerini sürdüre ..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.