İnsan hayatında iki feci olay vardır: Biri insanın çok istediği şeyi elde edememesi, diğeri de etmesidir. George Bernard Shaw [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Akvaryum

Akvaryum isimli konu başlığında toplam 9 kitap bulunuyor.
  Akvaryum kategorisindeki kitaplar
Dick Mills

İnkılap Kitabevi

Akvaryum Bakımı; akvaryum balıklarınızın düzenli bakımı için eksiksiz şekilde hazırlanmış pratik rehber...

Her konuda balığınızın iyi beslenmesi, iyi durumda olması için geniş bilgilerle donatılmış el kitabı...

Bu kitap İngiliz Su Ürünleri Federasyonu Konseyi Üyesi Dick Mills tarafından hazırlandı. Dick Mills, Balık

Bakımı konusu üzerinde isim yapmış ve bu tür pek çok eserleri olan b..»»

Atilla Alpbaz

Alp Yayınevi

Bu çalışma içerisinde akvaryum balıkları iki ana grup içerisinde incelenmiştir. Bu gruplar tatlı su balıklar ve deniz balıklarıdır. 

Akvaryumlarda ele alınan tatlı su balıklarının tümünü ülkemizde yayınlanacak bir kitapta toplamanın günümüz koşullarında mümkün olmayacağı söylenebilir. Dış ülkelerde bile akvaryumlar konusunda çok fazla yayın yapıldığı halde tüm akvaryum balıklarını içeren bi..»»

Tuncel Altınköprü

Özgür Yayınları

Yaşam sürecinin özü olan üreme, evrendeki tüm canlı oluşumların çekirdeği ve en gereklisidir. Üreme, yaşamın ölüme üstün gelmek için sürdürdüğü gerçek bir savaş ve her düzeyden canlının bilinçdışı amacıdır. Üretme ise, kişinin gereksinme duyduğu her türlü karşı verdiği ve kesinlikle önde götürmeye zorunlu olduğu bir uğraştır. Bu nedenle kişioğlu, tarihi boyunca üretmenin elverişli ve verimli y..»»

Tuncel Altınköprü

Özgür Yayınları

Çağımızın insanı yorucu bir iş gününün ardından derin bir dinlenme isteği duymaktadır. Gerçekten, hayat uğraşını bir an için olsun unutup dinlenmek ve eğlenmek zorunlu bir gereksinmedir. İşte evlerimizin en gözde süsü olmasının yanında, bizce en çok bu neden, akvaryuma ilgiyi bu denli yayınlaştırmıştır.

Kitabımızın temel çabası budur. Bu amaçla ideal bir akvaryumun nasıl olması gerektiği,..»»

Gina Sanford

Alfa Yayınları

Her çeşit akvaryum balığının seçimi ve bakımı için uygun ve pratik bir el kitabı Doğru balık türlerini, akvaryumu, aksesuarları ve bitkileri nasıl seçeceğiniz hakkında uzman önerileri 180`in üzerinde balık çeşidi hakkında, renkli resimlerle gösterilen ayrıntılı bilgi Ev akvaryumunun bakımı hakkında bilmeniz gereken her şey Kitapta tatlı su balıkları, deniz balıkları ve..»»
Yalçın Şahin

İnkılap Kitabevi

Elimizdeki kitap 4 kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısımda akvaryum hakkında (yapımı, kurulması, aydınlatılması, ısıtılması, filtrasyonu, suyunun özellikleri vs.) genel bilgiler, öneriler yer almaktadır. İkinci kısım ise akvaryumda sağlıklı bir dengenin kurulması için gerekli olan bitkiler yer almakta. Hangi bitkiler hangi akvaryumda kullanılır, hangileri elimizdeki balıklar için uygundur, bunla..»»

Peter W. Scott

Dost Kitabevi Yayınları

Dünyanın dört bir yanındaki tatlı su ve deniz ortamlarını yansıtan akvaryumları tanıtmaya yönelik ilk kapsamlı çalışma. 16 farklı akvaryumun düzenlenip tasarlanmasını kolaylaştıran pratik bir rehber. Apayrı akvaryum ortamlarının planlanması, düzenlenmesi, doldurulması ve bakımının açık bir üslüpla adım adım anlatımı. Akvaryum balıkları ve yaşam ortamlarına ilişkin bilgilendirici bir katalog. Uz..»»

Yıldırım Çelebi

Asil Yayınevi

Cichlidler; son on yılda ülkemizde yaygınlaşmış sevilmiş bir akvaryum balığıdır. Cichlidleri bu kadar güzel yapan renkleridir. Metalik ve fosforlu renkleri onları muhteşem yapmaktadır. Bunun dışında yumurtalarına ve yavrularına sahip çıkmaları da cichlidlere ayrı bir anlam katar. Cichlidlerin literatüre girmiş 1320 türü vardır.

Bunların büyük kısmı, Afrika gölleri ve nehirleri ile Sri Lanka..»»

Yıldırım ÇelebiBülent Ünsal

Asil Yayınevi

Yeryüzünün %71`i su ile kaplıdır. Ancak okyanusların dipsiz derinliklerindeki yaşam oldukça fakirdir. Esas balık zenginliği besin kaynaklarının daha zengin olduğu, besin zincirinin daha rahat işlediği sığ sularda oluşmaktadır. Binlerce çeşit deniz balığı bu sularda yaşar. »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.