Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

100 Temel Eser İlköğretim Yabancı

100 Temel Eser İlköğretim Yabancı isimli konu başlığında toplam 25 kitap bulunuyor.
  100 Temel Eser İlköğretim Yabancı kategorisindeki kitaplar
Hans Christian Andersen

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Orjinal Dilden, Kısaltılmamış Çeviri

".... yaşamının çok güzel, uzun bir şiir olacağını hissediyorum." Hans Christian Andersen, 1830 Küçük İda, "Peki, ya en güzel çiçekler nerede dans ederler?" diye sordu. "Kralın yaz aylarını geçirdiği o büyük şatonun yakınında kentin giriş kapısı var ya,»»

Hans Christian Andersen

Remzi Kitabevi

Hava çok güzeldi. Yaz sıcağı kırları baştan başa kaplamış, buğdaylar, yulaflar iyice olgulanmıştı. Başaklar altın gibi parlıyordu. Otlar biçilmiş, yığın yığın toplanmıştı. Leylekler tarlalarda o upuzun bacaklarıyla salına salına geziniyorlardı. Çevrede korular, daha uzaklarda ormanlar vardı. Yeşil birer halı gibi serilmiş ufacık göllerin serin suları hafif bir esintiyle ürperiyordu. »»
Hans Christian Andersen

Engin Yayınevi

Andersen Masalları»»
Hans Christian Andersen

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

“...yaşamımın çok güzel, azım bir şiir olacağını hissediyorum." Hans Chrisiian Andersen, 1830 Küçük îda, "Peki, ya en güzel çiçekler nerede dans ederler?" diye sordu.
"Kralın yaz aylarını geçirdiği o büyük şatonun yakınında kentin giriş kapısı var ya, sen o kapıdan sık sık dışarıya çıkmışsındır. Şatonun o çiçek dolu güzel bahçesini de elbette bilirsin. Küçük bir torbanın içinde gö..»»
Jack London

Karanfil Yayınları

Beyaz Diş, bir kızılderili kurt kırmasının dramatik öyküsünü anlatır. Savaşçıların en büyüğü olan Beyaz Diş, vahşete karşılık verir. Ta ki, şefkate şefkatle karşılık verme şansını bulana dek... »»
Jack London

İnkılap Kitabevi

Irmak, boydan boya buz tutmuştu. Kuzey`in bu akıllara durgunluk veren karlarla kaplı yolları vahşetin tanımıydı sanki...

Herşeye karşın yaşam sürüp gidiyordu. İşte ileride bir köpek sürüsü kızağı sürükleyip götürüyordu. Kızakta iki adam ve bir tabut vardı.... »»

Alphonse Daudet

İnkılap Kitabevi

Fransız yazar Alphonse Daudet Nimes`de doğmuştur.Gerçek yaşantıyı eserlerinde başarıyla gösteren bir sanatçı şair ve yazar olmuştur. Romanlarını yazmak için toplum yaşantısını araştırmış, olayları ve karakterleri belgelemiş, bunu yaparken natüralizme de meyletmiştir. Sağlam görüşleri ve ince zekasının verimi olan roman ve hikayelerini daima gerçek yaşantıdan esinlenerek yazmıştır.

İlk eser..»»

Alphonse Daudet

Elis Yayınları

Hikayecilik sanatı, esasen bir Fransız sanatıdır ve Fransa`nın hiçbir bölgesi, Ortaçağ kahramanlık menkıbelerini terennüm eden destan şairleri memleketi kadar ince hisli, zarif üsluplu hikayeciler yetiştiremediği gibi taşralı hikayecilerden hiçbiri de Alponse Daudet`nin seviyesine ulaşamamıştır ve Daudet`nin hikayeleri içinde de Değirmenimden Mektuplar kadar güzel, mükemmel bir eser yoktur »»

Alphonse Daudet

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Değirmenimden Mektuplar»»
Ezop Masalları

Remzi Kitabevi

İ.Ö. yaklaşık 620-560 yılları arasında yaşayan Ezop (Aisopos) günümüze kadar gelmiş yaklaşık iki yüz masalıyla, insanlara her çağda dersler vermiş bir ustadır. Samos adasında mı, Anadolu`da Eskişehir yakınlarında mı doğduğu bilinmeyen Ezop, Samos`ta yaşayan İadmon adlı bir yurttaşın kölesi olmuştur. Kölesinin bilgeliğinden etkilenen İadmon daha sonra onu özgürlüğüne kavuşturmuş, Ezop da Atina`ya g..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.