İlköğretim Tüm Dersler Basamak Soru Bankası 4. Sınıf

Uğur Yiğit
  0,0 / 5 0 kişi · 0 yorum · 348 okunma · 0 tavsiye
Kitap Künye
ISBN:
789755653822
Sayfa:
640 s.
Yıl:
2005
*vbcrlf* *vbcrlf*
Geniş Konu Anlatımlı
Çözümlü, Açıklamalı, Ünite Soruları ve Değerlendirme Testleri
Genel Değerlendirme Testleri
Türkçe
Matematik
Fen ve Teknoloji
Sosyal Bilgiler
Din Kül. ve Ahlak Bil.
(Ön Kapak)

Değerli Öğretmenler,
Basamak Tüm Dersler Soru Dünyası, yeni ilköğretim programını yorumlayarak, program kazanımlarını öğrencilerinize kolaylıkla sunmanızda etkili bir eser.

Değişen ilköğretim birinci kademe Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji dersleri öğretim programları, öğretmeni bir rehber olarak görüyor. Buna bağlı olarak, yaşayarak öğrenen, araştırıp inceleyen ve böylelikle bilgiye ulaşan, bilgiyi de geliştirerek kullanabilen öğrenciyi ortaya çıkarmayı hedefliyor. Yeni program, öğrencilerin gereksiz bilgi yoğunluğundan kurtarılmasını, çağın gereklerine uygun, kendini ve çevresini önemseyen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor.
Basamak Tüm Dersler Soru Dünyası'nı bu yaklaşımla ele alarak sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Eserlerde Matematik, Türkçe, Hayat Bilgisi (2 - 3. sınıf), Fen ve
Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi (4 - 5. sınıf) derslerinin konu işlenişleri ile konuları pekiştirmeye yönelik ölçme ve değerlendirme çalışmaları bulunuyor.

Konu işlenişleri, öğrenci kazanımlarıyla örtüştürülerek sunuluyor. Bu süreçte öğretmenlerimizin de konuları farklı bir bakış açısıyla ele almalarına olanak tanınıyor.

Matematik dersinde sorular farklı çözüm yöntemleriyle sunularak matematik, adeta bir eğlenceye dönüştürülüyor.

Türkçe dersinde zorunlu ve seçmeli temalar işlenirken seçkin metinlere ve farklı yazı türlerine yer veriliyor. Özgün, farklı soru tiplerinden oluşan ölçme ve değerlendirme çalışmalarıyla öğrenilenlerin pekiştirilmesi sağlanıyor.

Hayat Bilgisi dersinde ele alınan kazanımlar verilirken öğrencinin içinde yaşadığı çevreyle bir bütünlük içinde olmasına özen gösteriliyor. Yakından uzağa, bilinenden bilinmeyene dönük araştırma çalışmalarına yer veriliyor. Tema sonlarında farklı ölçme ve değerlendirme çalışmalarıyla verilenler pekiştiriliyor.

Fen ve Teknoloji dersi için verilen özgün projelerle öğrencilerin derse etkin katılımları sağlanıyor.

Sosyal Bilgiler dersi için önerilen çalışmalarla, öğrencilerin kendileriyle barışık ve yaşadıkları çevreyle bütünlük içinde yetişmeleri hedefleniyor.

Ölçme ve değerlendirme çalışmalarında yer alan soruların çoklu zekâ ve yapılandırıcı yaklaşıma uygun olmasına özen gösteriliyor.

Farklı anlatım, çeşitli soru tipleri ve özgün tasarımıyla sunulan eserler; aynı zamanda yeni bir kaynak kitap anlayışının benimsenmesine de öncülük ediyor.
(Tanıtım Yazısı'ndan)

İnceleme Ekle Alıntı Ekle

Henüz inceleme veya alıntı paylaşılmadı.
Kitaba puan verin.
Puanınız:
Kitabı Kütüphanesine Ekleyenler
Kütüphaneye henüz ekleyen yok.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.