Hedefe kestirmeden giden yol en tehlikeli yoldur. Çünkü o kurşunların gittiği yoldur. Jerzy Lec [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Havva'nın Üç Kızı

Havva'nın Üç Kızı


Yazar
Yayınevi
ISBN
: 9786050935370
Sayfa
: 424 s.
Yıl
: 2016
Havva'nın Üç Kızı Kitabı Tanıtım Yazısıİki Farklı Kapak Seçeneğiyle Mevcuttur. Siparişinizde Stokta Mevcut Olan Kapak Seçeneği Gönderilecektir.

İnanca, inançsızlığa, arayışa, farklı kadınlara ve aşka dair baş döndürücü bir yolculuk... Ben ne annem gibi dindarım, ne babam gibi kâinatın, beş duyumla kavradığım şeylerden ibaret olduğuna kaniyim. Öyleyse ben neredeyim? Ne mutlak dindarlığa, ne de mutlak akılcılığa dahil olmak isteyenler için bir başka yaklaşım, yeni bir varoluş şekli yok mu acaba? Bir üçüncü yol mesela? Kim bilir?

Şirin, Mona ve Peri… Günahkâr, İnanan ve Şaşkın. Münkir, Mümin ve Mütereddit… Böylesine farklı üç genç kadın nasıl bir araya gelebilir? Arkadaş olabilirler mi sahi? Hatta kız kardeş?

Tanrı, bilim, kimlik, aidiyet, Doğu-Batı tartışmalarının tam ortasında hiç kimselere benzemeyen, karizmatik bir adam, sarsıcı bir skandal ve sıra dışı bir aşk... yarım kalan... seneler sonra yeniden canlanan...

Elif Şafak büyüleyici dili ve sağlam olay örgüsüyle inanca, inançsızlığa, arayışa, farklı kadınlara ve aşka dair baş döndürücü bir yolculuğa çıkarıyor bizleri.

Havva'nın Üç Kızı Türkiye ile Avrupa, dün ve bugün arasında gidip gelen güncel bir hikâye anlatıyor.

Yüzyılımızın en çok tartışılacak konularından birini kışkırtıcı kahramanlar aracılığıyla ele alan, temposu hiç düşmeyen, kolay kolay unutamayacağınız bir roman.
(Tanıtım Bülteninden)

Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Havva'nın Üç Kızı Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Havva'nın Üç Kızı Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Bordomürekkep
25 Ocak 2017 Çarşamba 15:43:56

Çok da okunmaya değer değil sizi saran bi olay örgüsü var neticede ama size kattığı pek de bir şey yok.
Okunmasını tavsiye etmiyor
Filiz Şahin.
21 Ocak 2017 Cumartesi 08:23:17

fetullah gülen kızlarından biri işte, yıllarca anlattık anlayan olmadı
amacı belli yolu belli beyaz gibi görünen yağlı kara denilen cinsten.
hasılı Düşmanınıza para kazandırmak dışında içinde yaşadığınız topluma her yönden zarar vermek istiyorsanız okur ve okutursunuz. Alman dergisiyle yaptığı son söyleşi de buna çok iyi örnektir.
Okunmasını tavsiye etmiyor
ezop
17 Ocak 2017 Salı 01:55:43

Yakılacak kitap mı okunacak kitap mı? Dünyayı yöneten sermaye babalarının veya kapitalizmin, emperyalizmin satın alarak kendi düşüncelerini yazdırtdığı yazarlar vardır. Bu yazarların kitapları satmasada her zaman en çok satanlar listesinde olur. İyi reklamları yapılır pazarlanır hatta dünyada değişik ülkelerinde ödül alması sağlanır. Ve mensubu olduğu ülkenin gözbebeği haline getirilirler. Buraya kadar herşey normal gelebilir size. Türkiye bu tür satın alınmış yazarlar veyahut aydıncıklar yüzünden bugün yok olmayla karşı karşıyadır. Bu kişiler Yazdıkları kitaplarla, çektikleri film veya belgesellerle, köşe yazılarıyla toplumun değer yargılarını yontarlar aşındırırlar çökme ve yok etme noktasına getirirler. Uzun uzun bu kitap ve bu kadın hakkında konuşmanın anlamı yok. Bu kadın geçen hafta bir alman dergisine (bu dergi Türkiye'karalayıcı yayınlar yapmaktadır.) Bir makale kaleme almış ve aynen şunları demiştir. Türkiye Cumhuriyeti annanem gibi öldü. Bu kadının seceresi incelendiğinde nasil bir sistemin kalemşörlüğüne soyunduğunu görebilirsiniz. Bu kitaplara verdiğiniz paralara yazık , okumak için ayırdığınız zamana yazık. Aldanmayın almayın okumayın ve okumayın. Yakın.
Okunmasını tavsiye etmiyor
Gülüm Çamlısoy
20 Kasım 2016 Pazar 15:50:39

Aslında yorumumu iki parça halinde yazmanın hicabıyla yeniden belirtmek istiyorum düşüncemi.
Son 100 sayfasını da okuyup kitabı bitirince bir eksiklik hissettim sanırım kitabın devamı olmalı düşüncesi içimde buruk bir tat bıraktı.
Elif Şafak gerçekten de çok güçlü bir kalem ve her yazısında kendime dair çok şey bulduğum ve feyiz aldığım.
Hayranlıkla onu okuduğum ise yine kalemiyle özdeşleşip onu inanılmaz takdir etmek her daim sahip olduğum bir duygu.
Özellikle zaman ve mekan arasındaki geçişleri inanılmaz yine de demek isterim ki; devamı olmalıydı kitabın belli ki okuyucuya mal etmiş yine gönlümüzden nasıl bir son geçiyorsa.
Dilerim ki bir sonraki eserini kısa zamanda sunar bizlere.
Bir kadın olarak ve bir kadın yazar olarak tutunduğu hayat ve başarılarını tüm gönlümle kutluyorum.
İyi okumalar dilerim tüm kitap dostlarına.
Okunmasını tavsiye ediyor
Gülüm Çamlısoy
3 Kasım 2016 Perşembe 16:45:21

Elif Şafak'ın kalemi özellikle olay örgüsünü harmanlayan o derin içerik ve anlam kurgusu gerçi Aşk isimli kitabındaki başarıyı yakalayamadığını düşünsem de dört gün gibi kısa bir zaman zarfında kitabı neredeyse okumayı tamamladım.
Kalemin dokunuşu yine okuyucuda şekillenen merak duygusunu fazlasıyla harmanlamamış olduğu düşüncesiyle saf kan bir kahraman yine aşk'ın uzamında bir gölge tahayyülü ile yüreğini okumak arzusu ile sarılmışken kitaba.
Biraz hayal kırıklığı yaratsa da son yüz sayfayı okuyup tekrar irdelemek istiyorum kitabı en azından beklentimin boşa çıkmayacağı ümidi ile...
Şafak'ın ironisi belli ki gerçek yaşanmışlıkların minvalinde ama tüm takdirim edebiyata adadığı kalemi yoksa kişisel bir yakınlık hissetmek asla olası değil bu bağlamda kalemine olan saygım her daim bana bir ışık sunmakta ve çok şey bulmak olası kaleminin dokunuşunda...
Okunmasını tavsiye ediyor
**Havin_**
14 Ağustos 2016 Pazar 17:07:49

Kitabın olayı, kurgusu değil de -göreceli-.. Yazar'ın etkisi üzerine konuşmak geldi içimden.. Kitaplar, bâzen böyle zehirleme etkisine sahipler. Yazar kendi düşüncelerini, dilek ve isteklerini, o sonsuz hayâl dünyasında kurguladıklarını elbette kaleme almalıdır.. Bunu paylaşma isteği elbet tabiîdir..

Ancak üzgünüm, kendi iğrendiklerini kahramanların kulaklarına küpe şeklinde takınca -ki bu da anlatamamak ile yorumunu bulacaktır ancak- okur sıkılıyor.. Çok sıkıldım.

Sanırım yazarın tüm kitaplarında böyleydim. Bir şeyler tam güzelmiş gibi gelirken bir nokta kül eyliyor kalanını.. ve elde hiçbir şey kalıyor.

Yâni, dünyada benden çok varmış yanılgısı tehlikeli bir şey.
Okunmasını tavsiye etmiyor

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 3 kişi tavsiye ediyor.

ANSIZIN
Bu kitabı tavsiye etti.
v.kayra
Bu kitabı tavsiye etti.
Gülüm Çamlısoy
Bu kitabı tavsiye etti.