Elektronik Belge ve Finansal Bilgi Yönetimi

Metin Turan
  0,0 / 5 0 kişi · 0 yorum · 64 okunma · 0 tavsiye
Kitap Künye
Yayınevi:
ISBN:
9786059221023
Sayfa:
0 s.
Yıl:
2015
Teknolojik olanaklara paralel olarak yazılım, donanım ve ağ alt yapısındaki gelişmeler ve kurumsal beklentilerdeki değişim, elektronik belge ve finansal bilgi sistemlerini köklü olarak etkilemekte ve geleneksel yöntemlerin kullanım alanlarını daraltmaktadır. Dolayısıyla Türkiye'de yasal ve idari koşullar ile finansal uygulamalarda elektronik bilgi ve belge yönetimi sistemlerine yönelik mevcut koşular, sorunlar, sorunların çözümüne ilişkin yöntem ve politikaların incelenmesi gereklidir.

Bu çerçevede, finansal bilgi, finansal bilgi yönetimi, finansal bilgi yönetim sistemi, elektronik belge yönetimi, elektronik belge yönetim sistemi, elektronik belge ve finansal bilgi yönetim sistemleri ile kurumsal hiyerarşik uygulama yapısının tanımlanması ve oluşabilecek risklerin Türk Ceza Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Elektronik İmza Kanunu çerçevesinde ve Yargı Kararları ile birlikte değerlendirilmesi etkin bir finansal bilgi politikasının geliştirilmesinde ve yönetilmesinde önemlidir.

Bu kapsamda uygulama boyutunda, Türkiye Kalkınma Bankasında farkındalık düzeyi, yaşanan sorunlar ve beklentilerin analizinin konuya ilişkin politikaların geliştirilmesine etkisinin araştırılması hedeflenerek örnek bir uygulama yürütülerek yukarıda ifade edilen konular çerçevesinde analizler gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, bu çalışmada, Türkiye'de finansal bilgi ve belge yönetimine yönelik idari ve yasal koşullar ile hukuksal sorunlar ve ihlallerin analizi de yapılmaktadır.

Çalışmada, Türkiye Kalkınma Bankasının elektronik belge ve finansal bilgi sistemlerine yönelik olarak mevcut koşulları analiz etmek için geliştirilen bu örnek uygulama (anket), başta finansal kuruluşlar olmak üzere kamu da yer alan tüm kurum ve kuruluşlara örnek teşkil edebilmektedir.
(Tanıtım Bülteninden)

İnceleme Ekle Alıntı Ekle

Henüz inceleme veya alıntı paylaşılmadı.
Kitaba puan verin.
Puanınız:
Kitabı Kütüphanesine Ekleyenler
Kütüphaneye henüz ekleyen yok.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.