Efendiler, yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Biraz Uyusam Düzelirim

Biraz Uyusam Düzelirim


ISBN
: 9786052006337
Sayfa
: 0 s.
Yıl
: 2018
Biraz Uyusam Düzelirim Kitabı Tanıtım Yazısı
  “Ben anne ve babamı sadece fotoğraflardan bilirdim. Fotoğraflar iki boyutlu, anne kokmayan, baba diye sarılamayacağınız parlak kâğıtlardır. Sizi hiçbir zaman anlamazlar. Sadece donuk bir dünyadan yüzünüze bakarlar. Fotoğraflar çoğu zaman dikdörtgendir. Neden bilir misiniz? Onlara bakarken köşeleri kalbinize batsın diye. Bir yerlerinizi kesip kanatsınlar diye.”   Postacı amcası Refik tarafından büyütülen Bilge, amcasının ölümü üzerine kendi ayakları üzerinde durmaya çalışır ve bir eczane açar. Yaşadığı tüm zorluklara rağmen başarılı da olur. Fakat “zirve” denebilecek noktayı gördükten sonra ruhunu kuşatan kumar bağımlılığına yenik düşer ve doğal bir afet sebebiyle de ekonomik anlamda dibe vurur. Durumu düzeltmek için başvurduğu tefeci de çare olmayınca, kendini hiç ummadığı bir yerde bulur.   Biraz Uyusam Düzelirim, bir yok oluş romanı.      


Biraz Uyusam Düzelirim Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Bookstagram
22 Haziran 2018 Cuma 14:55:19

Yeni bir hayata doğru gidiyordum ve oraya vardığımda; önce bir tırtıl gibi, kendime yavaş yavaş bir koza örecektim. Ördüğüm bu kozanın içinde değişimimi sabırla tamamlayacak, sonra da özgür ve güzel bir kelebeğe dönüşecektim. Kafamda bu kaçışa böyle bir anlam yüklemeye çalışıyordum, fakat yüreğim bana “zavallı bir kaybeden olduğumu ve bir korkak gibi tefeciden kaçtığımı,” söylüyordu.

Biraz Uyusam Düzelirim Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Kitap için ilk incelemeyi siz ekleyin.

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 1 kişi tavsiye ediyor.

Bookstagram
Bu kitabı tavsiye etti.