Gene de bir iştir beklemek. Bekleyecek bir şeyi olmamaktır korkunç olan.-- CESARE PAVESE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Big Sur  (Yol Devam Ediyor!)

Big Sur (Yol Devam Ediyor!)


Yazar
ISBN
: 9786055903442
Dil
: Türkçe
Sayfa
: 240 s.
Yıl
: Nisan / 2013
Ebat
: 20 X 14
Big Sur (Yol Devam Ediyor!) Kitabı Tanıtım Yazısı"Şayet içkiciysen sürecin nasıl geliştiğini bilirsin: Birinci gün sarhoş olursun, her şey tamamdır, ertesi sabah şiddetli bir başağrısı bekler seni ve birkaç içki ile yemek derken o da hallolur, ama o yemeği kaçırmayagör, zira onu kaçırıp da geceleyin gene kafayı çekersen ve kalkınca içki âlemine devam edersen, hele dördüncü gün de bunu sürdürürsen, öyle bir an gelir ki artık içki etki metki yapamaz olur, kimyasal olarak aşırı yüklenmişsindir ve artık uyuyarak kendine gelmen gerekir, kötü haber ise artık uyuyamayacak durumda olmandır çünkü son beş gece uyumanı sağlayan alkol olmuştur ve artık hezeyan başlamıştır – Uykusuzluk, terleme, titreme, inildeme ve kendini halsiz hissetme, mesela kolların uyuşmuştur ve onlarla bir şey yapamazsın, karabasanlar, (ölüm kâbusları)... Kalanına sonra değinilecek."

Tanıtım Bülteni:

Nevzat Erkmen çevirisiyle bir Jack Kerouac romanı: Big Sur.Şarap, şiir ve macera, tercihen doğada, şehrin çılgın kalabalığından uzakta... Bitmek bilmeyen içki alemleri, gece vakti düşülen yollar ve en sıcak dost ortamlarında bile ruhu üşüten yalnızlıklar eşliğinde olanca güzelliğiyle bir Beat şöleni: Big Sur. Yaşam kadar atik ve neşeli, yaşam kadar dehşetli.Kerouac, bir döneme damgasını vuran Beat kuşağının buhranlarını Big Sur'de temize çekiyor. Tanrıya isyan ederek, durmaksızın içerek, her köşede ölümü görerek ve hayatla raksını sürdürerek kravatlı-takım elbiseli düzen düşkünleriyle dalgasını geçiyor. Ve Kerouac'ın kelimeleri, yaşamın temposuna yetişme telaşında, sayfalara sığmaksızın akıyor.Big Sur, olgunlaşma çağındaki yazarın, kendisi ve hayatıyla hesaplaştığı, gerçeklere dayalı bir roman. Anılar birikmiş, tayfa toplanmış, şişeler dizilmiş yine. Delicesine, coşku ve sevgiyle, yol devam ediyor. Yaşam denen oyun sürüyor, sürüyor, sürüyor.Dibine kadar.

 

Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Big Sur (Yol Devam Ediyor!) Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Big Sur (Yol Devam Ediyor!) Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Kitap için ilk incelemeyi siz ekleyin.

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 0 kişi tavsiye ediyor.