Basic Readers KPDS

Ender ErenelZafer UlusoyHolger KnudsenAysun Kubilay
  0,0 / 5 0 kişi · 0 yorum · 460 okunma · 0 tavsiye
Kitap Künye
ISBN:
786054347780
Sayfa:
307 s.
Yıl:
2011
KPDS, ÜDS, LYS- İngilizce vb. İngilizce sınavlara hazırlananlar için hazırlanmış olan "Basic Readers KPDS - ÜDS - LYS İngilizce Ön Hazırlık Okuma Parçaları" adlı bu kitapta İngilizce sınavlara hazırlananların en büyük eksiği olan okuma, anlama, yorumlama ve dinleme becerisini geliştirmeye ve kelime hazinesini arttırmaya yönelik güncel okuma parçalarıyla ilgili çok detaylı bir çalışma sunulmaktadır. Yabancı dil öğrenmede hedeflenen seviyeye ulaşmak ve yine yabancı dil sınavlarında istenilen notu alabilmek için belirli dilbilgisi (grammar) yapılarının yanında, olmazsa olmaz denilebilecek en önemli unsur okuduğunu anlama ve kelime bilgisidir. Bu eksikliği kapatmak amacıyla hazırladığımız "Basic Readers KPDS - ÜDS - LYS İngilizce Ön Hazırlık Okuma Parçaları" adlı kitabımızdaki okuma parçaları, okuyucunun genel kültür anlamında da gelişimine katkı sağlayabilecek şekilde farklı ve faydalı kaynaklardan özenle seçilip hazırlanmıştır.

Bu kitabımızı benzer kaynaklardan ayıran en önemli özellik, okuma parçalarını çalışırken sözlük kullanımı ya da bilgisayardan kelimelere bakmak vakit alacağı için okuma parçalarının en önemli kelimelerinin ve sözlükte bulmakta zorlanacağınız önemli gramer yapılarının parça içerisinde işaretlenmesi ve parçanın altında da bunların Türkçe karşılıklarının verilmiş olmasıdır. Parça okumasına geçmeden önce parçanın altındaki kelimeleri bir kez okuyup, kelimelere aşina olup daha sonra parçayı okumak, parçayı okuma esnasında kelimelere tekrar göz atmak ve parçayı okuduktan sonra da tekrar kelimelere bakmak kesinlikle en faydalı yöntem olacaktır. Parçalarda işaretlediğimiz kelimeler ileride gireceğiniz İngilizce sınavlarda kelime sorularında ya da sınavdaki herhangi bir soru tipinde karşınıza çıkabilecek kelimelerden oluşmaktadır. Bu nedenle herhangi bir parçayı çalışırken işaretlediğimiz kelimelere mutlaka özen gösteriniz.

"Basic Readers KPDS - ÜDS - LYS İngilizce Ön Hazırlık Okuma Parçaları" Part I ve Part II olmak üzere 150 okuma parçasının (Part I 30 ve Part II 120) olduğu iki bölümden oluşmaktadır. Part I, gramer konularının yoğun bir şekilde işlendiği ve Part II'ye göre daha kolay olan 30 güncel okuma parçasından oluşmaktadır. Part II ise ortalama zorlukta 120 güncel okuma parçasından oluşmaktadır. Parçaların seviyesi kolaydan zora doğru sıralanmıştır. Her okuma parçasının altında önemli kelimelerin ve yapıların Türkçe karşılıklarının verilmesinin yanında, okuma anlama soruları da sunulmaktadır. Kitabımızda soru çeşitliliğine özen gösterilmiştir.

"Basic Readers KPDS - ÜDS - LYS İngilizce Ön Hazırlık Okuma Parçaları" kitabını diğer reader kitaplarından ayıran en önemli özelliklerinden birisi de, "native speake" tarafından seslendirilmiş Part II'deki tüm parçaların audio CD'sini sunmasıdır. Part II'deki 120 parçanın dinlenebilmesi sayesinde bu kitabı çalışanlar, dinleme becerilerini çok iyi geliştirip duyduklarını ve dinlediklerini daha iyi anlayabileceklerdir. Bunun yanı sıra seslendirilmiş parçaların dinlenilmesi, kelimelerin telaffuzunun öğrenilmesini de oldukça kolaylaştıracaktır. Böylece, tüm beceriler için ön koşul olan dinleme pratiği sayesinde doğru konuşma becerisi de gelişmiş olacaktır.

Kitabımızdaki CD kullanımı konusunda ise, parçaları okumadan önce bir defa sadece dinleme yapmanızı, daha sonra parçaları takip ederek tekrar dinleme yapmanızı ve son olarak tekrar parçaya bakmadan sadece dinleme yapmanızı tavsiye ederiz.

Uzun ve titiz bir çalışmanın ürünü olan bu kitabın hazırlanma aşamasında bizlere yardımcı olan Suat Gürcan, Rıdvan Gürbüz, Uğur Albayrak, ODTÜ İngilizce Öğretmenliği bölümü hocalarımızdan Doç. Dr. Dürrin Alpakın Martinez-Caro ve Dr. Feyza Doyran sizlere de teşekkürü borç biliriz.
-Sermin Çelik Düz, Naci Düz-
(Tanıtım Bülteninden)

İnceleme Ekle Alıntı Ekle

Henüz inceleme veya alıntı paylaşılmadı.
Kitaba puan verin.
Puanınız:
Kitabı Kütüphanesine Ekleyenler
Kütüphaneye henüz ekleyen yok.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.