Kadınlar erkeklerin güçlü yanlarına hayran olurlar, zayıf yanlarını severler. Beatrice Brown [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Bağlama Düzeni Metodu: Birinci Kitap

Bağlama Düzeni Metodu: Birinci Kitap


ISBN
: 9759237032
Sayfa
: 186 s.
Yıl
: 21.8.2009
Ebat
: 20 x 27,5 cm
Bağlama Düzeni Metodu: Birinci Kitap Kitabı Tanıtım Yazısı
CENGİZ KURT
1960 yılında Kayseri`de doğdu. İlkokulu, beş sınıfın tek derslikte ders yaptığı bir köy ilkokulunda bitirdi.Ortaöğrenimini Kayseri`de tamamladı. 1978 yılında ODTÜ`ne girdi. 1985 yılında A. Ü. Dil Ve Tarih Coğrafya Fakültesi`nden mezun oldu.

Askerliğini Türk Silahlı Kuvvetleri Armoni Mızıkası`nda “Notist Asteğmen” olarak tamamladı.

Özel İhsan Öztürk Halk Müziği Öğretim Merkezi ve Özel Musa Eroğlu Müzik Merkezi`nde uzun yıllar Müzik Teorisi, Nota, Bağlama öğretmeni ve yönetici olarak çalıştı..

Ayrıca, nota - edisyon ve bilgisayarla profesyonel nota yazımı konusunda somut bir çok çalışma yaptı. TRT repertuarının ve bir çok özel müzik yayınının notalarını yazdı.

2002 yılında düzenlenen “ANB - 2002” (Anadolu`nun Nefesi Bağlama ve Etkinlikleri)ne “Bağlamanın Dışa Açılma Sürecinde Aşılması Gereken Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu bir bildiri ile katıldı.

Bu etkinlikler çerçevesinde gitarist Önder ÖZKOÇ ile birlikte “Bağlama - Klasik Gitar”, “Dört Telli Bağlama - Perdesiz Gitar”, “Dört Telli Bağlama - Perdesiz Bağlama” ikilisi şeklinde dinletiler sundu.

Öğrencileriyle oluşturduğu bir grupla (bağlama dörtlüsü) bir çok etkinliğe katıldı, resitaller verdi.
TRT ve özel TV kanallarına belgesel ve reklam filmi müzikleri yaptı.

2003 Yılında “Bağlama Düzeni Metodu”nun “Bağlamaya Başlangıç” adlı ilk ciltini, 2004 Yılında bu metodun “Artikülasyon, Ornament, Dinamik” adını taşıyan 2. ciltini yayınladı. 2005 Yılında, metodun 1. cilti, gördüğü yoğun ilgi nedeniyle “Genişletilmiş 2. Baskı”sını yaptı.

Hâlen, 2000 yılında Mehmet İPEK`le birlikte kurdukları CKMİ Müzik Merkezi`nde müzik eğitimi, yayıncılık, belgesel müzik yapımı ve nota yazımı çalışmalarını sürdürmektedir.


Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bağlama Düzeni Metodu: Birinci Kitap Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Bağlama Düzeni Metodu: Birinci Kitap Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Kitap için ilk incelemeyi siz ekleyin.

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 0 kişi tavsiye ediyor.