Atatürk`ün Bütün Eserleri Cilt:1 1903-1915

Mustafa Kemal Atatürk
  0,0 / 5 0 kişi · 0 yorum · 389 okunma · 0 tavsiye
Kitap Künye
ISBN:
0
Sayfa:
483 s.
Yıl:
01.01.2000
Ebat:
17x24 cm 1.Hamur Ciltli
Atatürk`ün yazdığı ve imzaladığı bütün metinleri bir tarih sıralaması içinde ve günümüz Türkçesiyle biraraya getiren bu büyük eserin yayımlanmış olmasının kıvanıcını yaşıyoruz. Atatürk`e ait metinler, ilk kez, asıllarına uygun olarak ve bir arada yayımlanmış oluyor. Toplamı açısından bakıldığında, Cumhuriyet Devrimi`nin ve Anadolu aydınlanmasının en önemli kaynakları olmasının yanı sıra, tarihimizden bize kalan en değerli hazine olan bu mirası, yurdumuzun ve ulusumuzun aydınlık geleceğine büyük katkılar sağlayacağı inancıyla sunuyorum. İlk cildi Cumhuriyet`in 75. yılında yayımlanan bu görkemli eserin bu dönemde gerçekleşmiş olmasından dolayı emeği geçenlere teşekkür ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.
İstemihan Talay (Kitabın Girişinden)

Atatürk`ün Bütün Eserleri Danışma Kurulu: (Alfabetik soyadı sırasına göre)
M. Türker Acaroğlu Prof.Dr. Feroz Ahmad Prof.Dr. Sina Akşin Talip Apaydın Prof.Dr. Zeki Arıkan Prof.Dr. İlhan Arsel Ercüment Hüsnü Baki Nejat Birdoğan Muazzez İlmiye Çığ Ali Dündar Yrd.Doç.Dr. İsmet Görgülü Prof.Dr. Tahir Hatipoğlu Prof.Dr. Alpaslan Işıklı Suphi Karaman Prof.Dr. Nejat Kaymaz Necdet Kurdakul Em.Tümg. Turhan Olcaytu Emin Özdemir Sadık Perinçek Dr. Doğu Perinçek Prof.Dr. Tülin Sağlamtunç Zeki Sarıhan Prof.Dr. Taner Timur Prof.Dr. Şerafettin Turan Gürbüz Tüfekçi Memet Türkan

Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye halkının ulusal demokratik devrimi`nin önderidir. O`nun hayatı, daha 1908 Devrimi öncesinden 1938`de hayata göz yummasına kadar toplumumuzun devrim süreçleriyle iç içedir. Atatürk, çağımızın iki büyük devrim dinamiğinden birini oluşturan Mazlumlar Dünyası`nın başarıya ulaşan ilk devrimine önderlik etmiştir. Bu nedenle, O`nun başında bulunduğu eylem, yalnız ulusal tarihimize damgasını vurmakla kalmamış, insanlık tarihinin yaratılmasına da önemli katkıda bulunmuştur. Kurtuluş Savaşı`mızın ve Cumhuriyet Devrimi`mizin, bir bütün olarak, bütün dünyada Kemalist Devrim diye bilinmesi, başka deyişle O`nun adıyla anılması doğaldır.
Bu gerçekler ışığında, Atatürk`ü bilmek ve anlamak, 20. yüzyıl Türkiye`sini ve dünyasını inceleme ve açıklama çabasının bir gereğidir. Oysa O`nun önderliğindeki büyük devrimci eylemi ateşleyen ve yönlendiren düşünce birikiminin belgeleri, çeşitli kitap, dergi, gazete, yayın ve arşivlere dağılmıştır. Bu nedenlerle, araştırmacılar ve ilgililer, Türkiye Devrimi`ni bütün yönleri ve derinliğiyle inceleme ve açaklama olanağından yoksundur.

İnceleme Ekle Alıntı Ekle

Henüz inceleme veya alıntı paylaşılmadı.
Kitaba puan verin.
Puanınız:
Kitabı Kütüphanesine Ekleyenler
Kütüphaneye henüz ekleyen yok.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.