Aşk-ı Sani

Engin DİNÇ
  5,0 / 5 1 kişi · 1 yorum · 565 okunma · 1 tavsiye
Kitap Künye
ISBN:
9786059069229
Sayfa:
0 s.
Yıl:
2017
“Bu eseri kaleme almak benim için ilahi bir mesajın gelmesiyle başladı. Bir gün Allah'ın (Celle Celalühu) hikmetiyle rüyamda kendimi cennette peygamberler arasında gördüm. Hazreti İsa (Aleyhisselam), hazreti Musa (Aleyhisselam) ve hazreti Yusuf'u (Aleyhisselam) cennette sohbet ederlerken görmüştüm ve yanlarında Abdülkadir-i Geylânî hazretleri (Kuddise Sırruhu) de vardı. Rüya içerisinde; ben bu makama nasıl ulaşmış olabilirim diye hayret edip düşünürken bir yandan da peygamberler arasında bir evliyanın var olma sebebini de düşünüyordum. Bu makama nasıl ulaşmış olabilir diye düşünüyordum. Uyandığımda rüyanın çokça etkisinde kalmıştım ve Abdülkadir-i Geylânî hazretlerinin (Kuddise Sırruhu) hayatını araştırmaya karar verdiğimde gerçekten de onun bu üstün makamın sahibi olduğunu gördüm. Daha sonra da bu kitabı kaleme alma kararı aldım.”
-Engin Dinç-

Aşk-ı Sani Fiyatları
bkmakitap 8,64 TL Siteye Git
Idefix 8,76 TL Siteye Git
Atlas Kitap 9,00 TL Siteye Git
yazarengindinc , Kitap Alıntı
4 Temmuz 2017 Salı 18:22:17
Tarihler hicri 470’i gösteriyor, İran’ın Amol (Geylan) şehrinin Neyf kasabasının Büştîr köyünde gün öncekilerden daha farklı doğuyordu. Büyük Selçuklunun Hazar Gölü kıyısına kurulmuş olan şehrinde, Hazar Gölü’nün mavisiyle dağların yeşili iç içe girmiş ahenkle dans ederken bir güneş dünyaya geliyordu. Ebû Sâlih b. Mûsâ Cengîdost bir gece rüyasında Resûlullah efendimizi (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) gördü. Resûlullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdular: “Ey Ebû Sâlih! Allah-u Teâlâ bu gece sana kâmil, olgun ve derecesi yüksek bir erkek evlat ihsan etti. O benim oğlum ve sevdiğimdir. Evliyalar arasında derecesi yüksek olacak.” Biraz korku, biraz heyecanla yatağından fırlayan Ebû Sâlih kan-ter içindeydi...
yazarengindinc , Kitap Alıntı
4 Temmuz 2017 Salı 18:21:48
O'dur
Döküldü Sitareler, söndü âfitâb,
Geldi sehab-ı matir, karardı mahitâb.
Âmâ gözüm görmez Şems-i rûhun gönülde,
Ey be Hiç! Seyreyle Mevla’yı gönül gözüyle.

Dalmış seyre gönül beden-i fani,
Avare sorar der ki âfitâb kani,
Bekrî devr eder bâde ehl-i işretini,
Sual eder ki bir bâde şarab hani.

Ey meczup bilmez misin sırr-ı alem O’dur,
Balığa derya, Mecnun’a yaren O’dur,
Sual olmaz hükm-ü kudretinden,
Aşıklara meşk, alemlere mutlak hakim O’dur.
yazarengindinc , Ne anladın
4 Temmuz 2017 Salı 18:21:20
Yazar kitabı gördüğü bir rüya üzerine kaleme alma kararı almış ve kesinlikle doğrusunu yapmış. Kitapta bir evliyanın hayatı anlatılmaktadır. Son derece etkileyici ve akıcı olan kitap içerisinde evliyanın bazı sohbetlerine de yer vermesi insanı manevi açıdan çok etkilemektedir.
yazarengindinc , Kitap İnceleme
4 Temmuz 2017 Salı 18:18:16
Kitapta Abdülkadir-i Geylani hazretlerinin hayatı, yaşadığı dönem, hocaları, ilahi aşk yolunda çektiği sıkıntılar, dostları, yaptığı sohbetler ve kerametleri anlatılmıştır.
Kitaba puan verin.
Puanınız:
Kitabı Kütüphanesine Ekleyenler
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.