Çirkin ve zarafetten yoksun bazı kadınlar, gerektiği gibi övmesini bildiklerinden, ömür boyunca sevilmişlerdir. ANDRE MAUROIS [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Almanya Türkçesi

Almanya Türkçesi


ISBN
: 9786052074091
Sayfa
: 0 s.
Yıl
: 2018
Almanya Türkçesi Kitabı Tanıtım YazısıArka Kapak Yazısı

 

İkinci Dünya Savaşı’ndan çıkan Almanya, endüstrisini hızla geliştirmeye başlamış, gelişen endüstriyle birlikte iş gücü açığı ortaya çıkmıştır. Almanya, iş gücü açığını kapatmak amacıyla Türkiye ile 30 Ekim 1961’de “İşgücü Alımı Anlaşması" imzalamıştır. Almanya’daki Türk nüfusu; işçi göçü, aile birleşimleri ve yeni nesillerle birlikte günümüzde 3 milyonu geçmiştir.

Türklerin Almanya’da kalıcı olduklarının anlaşılması üzerine uyum politikalarının yerini asimilasyon amaçlı çalışmalar almıştır. Bu doğrultuda ilk hedef kuşkusuz Türkçe olmuştur. I. kuşakta baskın dil/birinci dil Türkçe iken II. kuşakta Almancanın Türkçeyi etkilemeye başladığı, III. kuşakta ise Almancanın baskın dil/birinci dil olduğu görülmüştür.

Elinizdeki bu eserde, Almanya’da yaşayan Türklerin dil kullanımlarında kuşaklar arasında görülen farklılıklar tespit edilmiş ve Türk kimliğinin gelecek kuşaklarda devamı için Türkçenin önemi üzerinde durulmuştur.

 

 Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Almanya Türkçesi Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Almanya Türkçesi Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Kitap için ilk incelemeyi siz ekleyin.

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 0 kişi tavsiye ediyor.