Kitaplardan
3,692 izlenme   |   161 yorum   |   Sıralama:
Sonraki Sayfa »   Son »
Yorum Yaz
olricx
#geçiyodum öylesine bi uğradım

Ceza son derece yoğun bir biçimde uygulanmıştı.Tam on gün boyunca babam, çocuğunun ona uzattığı, daha dört yaşındaki avuç içlerine sopayla vurmuştu. Her gün, her ele toplam yedi vuruş; hepsi toplam yüz kırk vuruş ve biraz daha fazlası eder; çocuğun masumiyeti sona ermiştir. Cennette Adem, Havva, yılan ve elma arasında neler olmuştu bilmiyorum. Hiç bilmiyorum. Beni cennetten kovan babamdı.

Alice Miller/Başlangıçta Eğitim Vardı

Beğen
Son Düzenleme: olricx @ 11/06/2016 16:54:14

ilyas
#

Demek ki kimse kitap okumamış...
Bu forum epeydir boş...
Beğen

olricx

Göz kamaştırıcı nesnelerin parıltısı arttıkça,insanın iç gözü de o derece körleşir. (Gılgameş destanının üçünçü tabletinden Enkidu 'ya ait bir deyiş )

Uruk Aslanı Gılgemeş - Harald Braem
Beğen

rossman
#

Bu da benden;

Dur ey zaman, ne güzelsin!

FAUST/ GOETHE

rossman tarafından 8/15/2007 10:35:51 AM zamanında düzenlenmiştir.
Beğen

halit ziya
#

"DAYAK HİÇBİR ŞEY ÖĞRETMEZ"
MAKSİM GORKİ ÇOCUKLUĞUM
Beğen

alcestis
#

''eylül,eylül..ne yapılsa boş..''

eylül..mehmet rauf.
Beğen

Kiraz Çiçeği
#Duvardı karşıma gelen, Ruh olup geçtim içinden. Öngörüsüzdü ardımdan gelen, Tosladı ENKAZ oldu, Ben gibi göremediğinden.! *kiraz çiçeği*

"Sonsuz bir akış içinde hangi gerçek, bir düşten daha sahici olduğunu iddia edebilir ki?.."
Kum Kitabının kitaba adını veren son öyküsüyle Borges

Beğen

vendetta
#

Dur, ey zaman ne güzelsin

Goethe- Faust
Beğen

ahilas
#

"...Yalnızca bir günah vardır, tek bir günah. O da hırsızlıktır. Onun dışındaki bütün günahlar, hırsızlığın bir çeşitlemesidir."

"Bir insanı öldürdüğün zaman, bir yaşamı çalmış olursun. Karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı almış olursun. Yalan söylediğinde, birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. Hile yaptığın, birini aldattığın zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun."

Beğen

olricx

Kitabın içeriği hakkında çok yeterli bir bilgi edinmem için ticari özetini okumam ve farklı dört beş sayfasına göz atmam, zamanımın dörtte üçünü alıyordu; çok yeterli derken, bu yapay hilelere kanacak zavallıya yanıt verecek kadar: Resimli kapak, broşür ve küçük bir biyografik notla yazarın fotoğrafı. Kitaplar çok pahalı ve bütün bunlar da bunun için bir neden; insanların iyi bir edebiyat eserini satın almayı dert etmediklerinin kanıtı bu; üzerinde konuşulan ve kitap kulüplerince önerilmiş bir kitabı okumuş olmayı istiyorlar. Kitabın içeriğine aldırış ettikleri yok.

Boris Vian - Mezarlarınıza Tüküreceğim, sayfa 13, İthaki Yayınları
Beğen

Yorum Yaz
Sonraki Sayfa »   Son »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.