İstanbul'da yaşamak ayrıcalık mı?

1.671 izlenme - 84 yorum -
/ » 9
Yorum Yaz
lord farcyus
4 Mart 2007 Pazar 10:48:58
Uğruna sayısız şiir,hikaye,öykü yazılan onlarca belki yüzlerce film çekilmiş ve binbir gece masallarını aratmayacak aşklar yaşanmış İstanbul'dan bahsediyorum.

Çıldırtan trafiği olan, suç oranı yüksek, dünyanın en pahalı şehirlerinden olan İstanbul.
Merak ettiğim İstanbul yaşanılası bir şehir mi, yoksa sadece tatil için gelinip senede bir ay kalıp tadı çıkarılası bir şehir mi?

Siz İstanbul'da yaşayanlar bıktınız mı bu şehirden?

Ya siz İstanbul dışındakiler İstanbul özleminiz ne kadar??

lord farcyus tarafından 3/24/2007 1:25:38 AM zamanında düzenlenmiştir.
Zeynep Tavukçu
15 Mart 2007 Perşembe 19:11:46
Kişi elinden kaybetmeden, değerini bilemezmiş derlerdi...

bilmiyorum inanır mısınız bu söze????

İstanbul'da yaşayanlar İstanbul'u yaşayamaz derler.
Tıpkı kız kulesinden seyretmeye benzer onu....

İstanbul'da yaşayıpta dışarı gidenleri ise İstanbul aşkını en iyi anlayanlardır.
İstanbul unutulmaz, aşktır!

Yaşanmışlığı, yaşattıkları, imkanları, imkansızlıkları....

Hırçın, güzel, bencil, anaç, kaprisli, paylaşımcı, yenilikçi, eskiyi unutmayan...

Kısaca sınırsız uçlarda, sınırsızlık timsali o....

Kusursuz! bakana tabii...:)))

Tanrım her türlü zevalden koroson onu..
Dualarım seninle İstanbul....

Banu Kalyoncu
4 Mart 2007 Pazar 16:15:01
BEN ÖLMEDEN ÖNCE ORDA YAŞAMAK İÇİN NELER VERMEZDİM..
EN SEVDİĞİM ŞEHİR..YANİ BELKİ İÇİNDE BULUNUP ZORLUKLARINI ÇEKMEDİĞİM İÇİN BANA ÖYLE GELİYOR AMA ORANIN HAVASI ÇOK AYRI..
HER İSTANBULA GELDİĞİMDE AĞLAYARAK DÖNDÜĞÜMÜ BİLİYORUM..
VE İSTANBUL^DA SEVGİLİM OLMADIĞI HALDE..
İSTANBUL ÇOK FARKLI BENİM İÇİN HERŞEY AYAĞININ LATINDA HERŞEYE ÇOK ÇABUK ULAŞABİLİYORSUN..
ZENGİNİDE FAKİRİDE AYNI ŞEHİRDE YAŞAYABİLİYOR..İSTANBUL PAHALI DERLER AMA FAKİRİDE ÇOK OLAN BİR ŞEHİR..
VE GÜZELLİKLERİ KARŞISINDA HER DEFASINDA AĞZIM AÇIK KALIR..
UMARIM BU GÜZELLİĞİ YAŞARIM.
bayşiir
4 Mart 2007 Pazar 16:30:55
Öncelikle sevgili ELFİN'e inşallah diyorum ama mutlaka hayırlısıyla...
En önemlisinin bu olduğuna inanarak, değil İstanbul'da nerde olursa olsun yaşamak başlıbaşına bir ayrıcalık diyorum ve ekliyorum.İnsanın mutluluğu yaşadığı yerde değil, nerede yaşarsa yaşasın kendi içinde ve ortamındadır ki ben de İstanbul'dan gitmek için can atıyorum, ne olacak şimdi, demek ki genel ve kesin bir yer hükmü olamazmış.
Ve inanıyorum ki özde, benim gitmek, ELFİN'in gelmek istediği yer İstanbul değil mutlaka mutlu olabileceğimiz bir ortamdır.Yoksa ikimiz de ortamımızdan memnun olsaydık, ne o buraya gelmek isterdi, ne de ben burdan gitmek isterdim.
Bu vesileyle forumu açan dosta da teşekkür ediyor, sevgiler sunuyorum.
Asiperi
4 Mart 2007 Pazar 17:40:49
Ben istanbullu degilim.Yasamadim uzun yillar Istanbulda.Ama beni büyülemisttir hep.Istanbula gittigimde,hep bambaska duygular kaplar beni.Nedenini hic anlayamadigim bir his.Adalar,Kizkulesi;Sultan ahmet.Hep kosturan insanlar.
Ve Istanbul da yasayan arkadaslarimi,ailemi ayricalikli buluyorum.Düsününsene,tarihi bir sehir.Bahar geldiginde canin sahilde caymi icmek istiyor,in sahile ic.Yada vapur gezisi.Evet belki eski Istanbul muhabbetleri tarihe karisiyor.Ama ben itiraf ediyorum,kiskaniyorum Istanbulda yasayanlari.Bence cok büyük bir ayricalik Istanbulda yasamak.(Kiymetini bilin)Sevgiyle.
Dilse
4 Mart 2007 Pazar 17:49:34
İstanbul da doğmadım ama İstanbul da öleceğim. var mı bundan gayrısı ...
PiNHaN
4 Mart 2007 Pazar 18:29:24
İstanbul'a sonradan gelmiş birisi olarak bu şehrin çok farklı bir havası var başka bir yere gittiğimde kendimi oraya ait değilmişim gibi hissediyorum.
Banu Kalyoncu
4 Mart 2007 Pazar 19:03:29
sevgili bayşiir teşekkür ederim..sanırım ne demek istediğim anlaşılmış;)
ve istanbul mu..asla hayır diyemeyeceğim nadir bir isim..ister silivride ister pendik te farketmez..
kadıköy bostancı nişantaşı leventte olmasam bile..sınırlarını paylaşmam yeter..
yıllarca büyüklerimin yaşadığı sarıyer den başlayarak heryerini yıllarca dinledim..daha nasıl sevmeyeyim :((
bayşiir
4 Mart 2007 Pazar 20:57:49
Rica ederim sevgili ELFİN.Anladım, seni İstanbul'a getirmek veya götürmek mecazi anlamda kabeye ulaştırmak gibi:) Getirme ve götürme konusunda insiyatifim yok ama beklemek konusunda aktifim:) Aklında bulunsun, sevgiler.
salina
4 Mart 2007 Pazar 22:31:46
Üç yıl öncesinin günlüğmde “eski evimin penceresinden dışarı bakınca önce balkonu sonra koca bir şehri görür, sevmezdim. şimdi ise koca bir şehrin koskoca bir binasını görüyor ve yine bu şehri se-ve-mi-yo-rum…
şehr-i istanbul’dan…
yazıyordu, sanırım buradakiler için biraz olsun özetleyici bir cümledir bu. kimsenin böyle hissetmemesi dileğiyle.
mami23
5 Mart 2007 Pazartesi 00:40:51
kesinlilke ayrıcalık bana göre
istanbulda yaşıyorum gözlerim kapalı
Yorum Yaz
/ 9 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.