Sız unuttunuz mu ????

1.122 izlenme - 48 yorum -
/ » 5
Yorum Yaz
Asiperi
19 Şubat 2007 Pazartesi 16:16:06
Benim merak ettigim,insan hayatinda daha mükemmelini,daha iyisini,daha cok sevildigi insani buldugu halde,neden ilk askini unutamaz.Mesela siz unutunuzmu ilk askinizi?
ilyas
23 Şubat 2007 Cuma 02:14:52
aynen...Unutamam...Aslında başka aşklarımıda unutamam...İnsan ilkleri ve sonları unutamaz...
İlk aşkım platonikti ve en son o da beni sevyormuş ki başkasıyla bana hediye göndermişti...ben hayretler içindeydim...unutamam...
bayşiir
23 Şubat 2007 Cuma 02:21:49
:) Sevgili peri, hoş ve güzel bir soru ki hep sorulagelmiş ve hep bir şeyler söylenmiştir.Her zaman ifade ettiğim gibi gerek bu gerek başka bir konuda asla bir hüküm verilmemeli ve kişi kendi gerçeğini, fikrini beyan etmeli.
Yani şimdi çıkıp birileri "evet arkadaş, çok doğru ilk aşk asla unutulmaz" veya "neden unutulmasın, elbette unutulur" diye ahkam kesmemeli, kesseler de bence bir şey ifade etmeyecektir.Tabii ki bence diyorum, başkaları için ederse ona bir şey diyemem.Şimdi kendi gerçeğim ve fikrime gelirsem, gerçeğim "evet unutulmuyor" yönünde olacak ama bunun nedenini de yine şahsen, kavuşamamın ezikliği, burukluğuna bağlıyor ve ilk aşkın yerini tutacak bir aşkı bulamamaktan kaynaklandığına inanıyorum ki aşkın durumu, konumu ve bugünkü kimliği ayrı bir forum konusudur:)
Ve belki de tek başına aşk yoktur da ancak sevgi çatısı altında bir yelpazede var olabiliyordur, ne dersiniz? Sevgilerimle...
Banu Kalyoncu
23 Şubat 2007 Cuma 08:36:55
adı üstünde İLK AŞK..kimse hayatının ilklerini unutmaz..insan ilk tattığı aşkı nasıl unutur..gerçi ben konuya yazı yazacağım sırada aklıma geldi dersem yalan ollmaz..biraz soğuk ve katı oldum son yıllarda ama unutmamışım :)))
Asiperi
23 Şubat 2007 Cuma 09:08:00
Ben de paylasim düsüncelerimi istedim,anket sahibi olarak.

Yillar gectti,ilk askimi bende unutamam.Unutulmuyor.Cünkü aski,sevgiyi,ilgiyi,heyecani yasadiginiz ilkler.Yüreginizle ilk kez bu kadar samimisiniz belkide.Evet hayatta karsimiza ilk askimizdan daha iyisi,daha yakisiklisi yada güzeli,durumu daha iyi olani ciksa bile ilk ask ilk sevda unutulmuyor bence.UNUTULMASINDA.Benimle oldugunuz,duygularinizi paylastiginiz icin tesekkürler.

ASK dolu günler..................
Zeynep Tavukçu
23 Şubat 2007 Cuma 10:12:34
Forum konumuz; Siz unuttunuz mu?
Alt açıklama ise ilk aşka gidiyor... Bense aşka..

Ben ve aşk...

Adı üstünde; ** A Ş K **

Kıyaslama neyle yapılır sorusunu yöneltmem lazım sizlere forum altına yazılanların eşliğinde?
İlk ile...???
O ilke gelene kadar eminim ki arada o ilkin verdiklerini hissetiremeyecek kadar küçük dalgalanmalara yakalanmış, tanıklık etmiştir yaşam. Peki biz neciyiz bu arada?

İşte zirve budur deyip açtığınızda kollarınızı iki yanınıza kuşun kanadı misali ve o zirveden önünüzdeki bayıra doğru korkusuzca, pervasızca koşma isteği ile dolup, yüzünüze çarpan, hızınıza ters esen rüzgarları emerekten dolu dolu koşmaktır ''aşk''
Kişiye, eşyaya ya da bir olguya kimi zaman..

Aşkı sadece sevdiğim kişiye mal etmeye, daima karşı olan ben; bunu bir fotoğrafta yaşamıştım. İşte aşk o idi. Karşında durdum! Evet durdum... Zaman ben de akmadı.. Ne bulunduğum yeri bildim, ne de geçen zamana tanıklık edebildim.. Ben orada değildim ki.... Belki bedenen gören gözlere sergilendim.
Halbuki ihanet etmiştim hep seveceğim dediğime...
Ve
Bir ses! ... aşkımla arama girendi.

Sonrası mı?

Hala seviyorum! O an geliyor aklıma onu düşündüğümde..
Ve hala hep seveceğim dediğim dilimde, gönlümde!

Kıyaslamam bile..
Çünkü hep seveceğim dediğime de ben böyle aşık olmuştum!

Sevgimle kalın...

sevgipınarı
23 Şubat 2007 Cuma 11:02:19
aşk....uzun bir konu...sıkıntılı bir konu..mutluluk ve hüzün barındırır..ne varken mutlu ne yokken..

Gelelim form konusuna

ben şanslı değilim diğerleri gibi

Çok insan sevdim
Ama bir kez aşık oldum

ve

onda takılıp kaldım..

ne öncesini hatırlarım
ne de sonrası aklımda

Bu gönlümde yatan

ama hergün heran şunu tekrarlarım kendime

Sen hiç aşık olmadın değil mi? Evet olmadım...
Banu Kalyoncu
23 Şubat 2007 Cuma 11:07:02
ben şanslı değilim diğerleri gibi

KEŞKE BENDE BU KADAR ŞANSLI OLSAYDIM..;)
AH NERDE AMA BU ÇOK ZOR BİR OLGUDUR..AŞIK OLMAK ZOR İŞ..
AMA İLKİNİ UNUTMADIM.. :))
ilyas
23 Şubat 2007 Cuma 11:50:34
ilk aşk

Yavaşlarsa yorulunca atın
Almak istersin zamanı satın
Eğer ulaşamazsan menzile
Kalamayacak bir daha fırsatın

O an senin kaderinden bir an
Acele biraz kalmıyor zaman
Hadi başaracaksın devam et
Az kaldı birazcık olsun dayan

işte ilyas böyledir ilk aşklar
İlk aşk hikayesi böyle başlar
Başarırsan biraz mutlu sürer
Ama sonunda dökersin yaşlar

İlk aşklarını unutanlar demekki aşk yaşamamışlar:):)

aynur soysal kumcu
23 Şubat 2007 Cuma 12:16:23
ilk aşkım son aşkım mümkünmü unutmak.
Yorum Yaz
/ 5 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.