Yenilik: web zaman damgası

4.218 izlenme - 47 yorum -
/ » 5
Yorum Yaz
ANSIZIN ( Yönetici )
13 Mart 2017 Pazartesi 10:53:57
Bize gelen sürekli sorulardan biri burada eklediğimiz eserlerimiz çalınırsa ya da bir yerlerde kullanılırsa ne yapmalıyız? Dava açsak nasıl hakkımızı savunuruz gibi sorular gelmektedir.

Sitemizin en önemli etkenlerinden biri güvenilir liman olması. Çünkü açılan davalarda sitemizdeki yayınlanma zamanları mahkemelere sunulmakta ve hak talep edildiğinde kazanıldığını biliyoruz.

O yüzden şimdilik şiirler için web zaman damgası uygulaması yaparak şiirin en güncel halini ve zamanı tutarak loglama yapmaktadır. Bu loglama şimdilik en güncel hali ve en güncel zaman için geçerli.
Yeni uygulama eklenen şiirlerin hem güncelliğini doğrulamak hemde web zaman damgası ile online kaydı yapılarak güvenilirliği arttırmak için yapılmıştır.

Yakın zamanda yapılacak ek uygulamalar ile şiir üzerinde nokta dahi değişim yapsanız eski zamanlarda yer alan düzenlenmiş haline ulaşabileceksiniz. Gerekirse şiirinizi o şekilde tekrar güncelleyebileceksiniz. Bu sayede şiir üzerinde daha fazla hak talep etmenin yanında şiiriniz üzerinde yaptığınız güncellemelerle gelişiminizdeki farkı göreceksiniz. Ve bunu sadece şiir sahibi olarak ister siz isterseniz herkes görebilecek. ( Tabi bu uygulama devreye girdikten sonraki düzenlemeler için geçerli. Geçmişe yönelik loglama sistemi olmadığı için yapılamaz. )

İlk yapmanın haklı gururuyla.

@ANSIZIN
Edebiyatdefteri.com

Gülsen Tunçkal
25 Temmuz 2017 Salı 16:33:41
Facebookta kendi şiirlerimi bir başkasının ismi altında gördüm, maalesef oluyor.. Uygulamanız inşallah ses getirir, emeğinize saygılar..
Naz Altın
30 Temmuz 2017 Pazar 23:18:49
Çok teşekkürler Sevgili ANSIZIN...emek hırsızlığının büyük ölçüde engellenmesine katkısı mutlaka olacaktır.
teslimi
5 Ağustos 2017 Cumartesi 10:16:58
biz güvenilir liman olarak sizi görüyoruz yüreğine sağlık...
Yahyâ Sâlih Altındağ
3 Eylül 2017 Pazar 01:30:54
Sevgili aziz dostum. Evvelâ bizlerin haklarını korumak için sarfettiğiniz çabalarınızdan dolayı gönülden teşekkür ediyorum. Lâkin, Ben derim ki Benim eserlerimi, kullar değil ALLÂH'I gelse çalama, yayımlayamaz. Neden derseniz.! Çünkü benim eserlerimin alayı, hem en az dört noterden ve Kültür bakanlığından onaylı olup, yukarıda da dediğim gibi, kullar değil, Allâh gelse çalıp yayımlayamaz.! Saygılarımla selamlıyorum.

Yahya Salih Altındağ (Fakîrullâhmelâmî).
İstanbul.

Not: bu resimdeki eserim ilk eserim olup, kültür bakanlığınca tasdiklenmişdir.!
izmir35
6 Eylül 2017 Çarşamba 15:14:40
Merhaba:Sizi bu tür düşünce ve uygulama yönünde kutluyorum .Her bir uğraşının bizim menfaatimize yönelik olduğuna eminim...
saygılar şiir dostlarıma
zeynep2
15 Eylül 2017 Cuma 14:59:11
bilgilendirdiginiz için teşekkürler.
guleratas
24 Eylül 2017 Pazar 19:31:50
Teşekkür ederiz
serap hoca
12 Ekim 2017 Perşembe 18:25:55
Tesekkur ediyorum emegd saygi adina.
kar_cicegi
27 Ekim 2017 Cuma 14:27:49
Ben de yeni öğrendim ki Fana mı Olur isimli şiirimi Yusuf Çelik isimli şahıs bire bir kendi adıyla yayınlamış. Oysa bu şiir yerel bir gazetede daha önce yayınlandı. Emek hırsızlarını ifşa etmek de bir nebze caydırıcılık olabilir kanaatindeyim...
emre vehbi alkan
1 Aralık 2017 Cuma 17:00:45
Her ne yapıyorsunuz biliyorum aşk ile şevk ile ve en önemlisi büyük bir özveriyle yapıyorsunuz. Burada sizlerle aynı çatı altında aynı havayı solumaktan gurur duyuyorum. İyi ki varsınız iyi ki buradayım.

Saygılarımla
Emre Vehbi ALKAN
Şiirbaz
asi_kumral
3 Şubat 2018 Cumartesi 22:59:36
romantik63
20 Mayıs 2018 Pazar 16:52:59
bir başkasının emeğini kendi emeği olarak görenler emeğe saygı gösterdikleri zaman bu tür sorunlarla karşılaşmayacağız. şimdilik güzel bir uygulama emeğinize sağlık.
chaotica
13 Mart 2017 Pazartesi 10:58:41
Yakalamışken sorayım, şiirleri pasifleme hakkına ne oldu?
ANSIZIN ( Yönetici )
13 Mart 2017 Pazartesi 11:31:35
Kötü kullanımdan ötürü ilgili uygulama şuan pasiftir.
chaotica , forumun sahibi
13 Mart 2017 Pazartesi 11:36:51
Verilmiş hakkın alınması çok makul gelmiyor. Şiir ve öykülerimi sen pasifler misin? Üyelik dondurma hakkını bize verene kadar ya da gitme taleplerine olumlu olarak ve mümkün olan en kısa sürede geri dönüş sağlayana kadar... Ben kendi şiir ve öykülerim üzerindeki tasarrufumun kısıtlanmasından çok rahatsızım.
ANSIZIN ( Yönetici )
13 Mart 2017 Pazartesi 11:46:00
Bende yapılan uygulamanın pasiflenmesi taraftarı pek değilim. Dediğim gibi ilgili uygulama şuan pasiftir. Daha mantıklı ve kötüye kullanılmayan bir çözüm bulduğumuzda aktif hale getirilecektir.

Den(iz)
13 Mart 2017 Pazartesi 15:00:24
Chaonun şiir pasiflemesini protesto ediyorum... Ohhhh böyle iyi oldu sana mis mis . İki arada bir derede kaldırmadan okuyalım şu Chao.. nun şiirini stresi bitti ..

13 Mart 2017 Pazartesi 15:31:41
Çok ciddi olduğum bir konuda şunu yapıyorsunuz ya Deniz
Den(iz)
13 Mart 2017 Pazartesi 16:05:01
Valla bilmiyom seninle uğraşma isteği var bu gün içimde. :)))) Bende sana bulaşma konusunda ciddiyim bak.. Uğraşıyorum o kaaaa dimi ama ...
glenay
14 Mart 2017 Salı 01:13:05
Benim sitede çok şiirim var.
Şiirler çalınır endişesiyle birazını pasiflemek istemiştim, olmadı.
Şimdiki uygulamayla belki şiirler daha güvenli olur..
D_A_Ğ_D_E_L_E_N
14 Mart 2017 Salı 07:05:50
Ne yazık ki böyle hırsızlar çok örneğin adı benimle aynı ismi taşıyan
şiirimi kendi sayfasına eklemiş kendine mal etmeye çalışıyor.
Heceli şiir yazan ve beste olabilecek şiirleri de çalmış olabilirler.
Her kes yazmış olduğu şiirin belirli bir tarihi var bu belge ile şiirinizi
size ait olduğunu ispat edebilirsiniz.
Gerekirse dava da açabilirsiniz.
Benim önerim budur.
Sevgiyle...Dostlukla...
AHMET ACAR
14 Mart 2017 Salı 14:56:28
Güzel ve yerinde bir çalışma olmuş. sonsuz teşekkürler.
kedili
16 Mart 2017 Perşembe 14:14:53
chaotica, pasifleme ile ilgili son çare olarak;

şiiri düzenle/metni sil/kaydet

yolunu takip edebilirsin.

şiirin linki siteden silinmez ana içerik silinir.

bilmem işine yarar mı?

selamlar...
16 Mart 2017 Perşembe 14:46:25
Ona da çare düşünülmüş kedili. Editör onayından sonra yaptığın değişikliğe onay veriyor.
Bermuda
17 Mart 2017 Cuma 23:15:24
Benim gibi düşünenlerin olması sevindirici.
Işık Mehmetali
24 Mart 2017 Cuma 19:13:56

Teşekkür ederim Güvenilirliğinizi kutluyor başarılar diliyorum
Işık Mehmetali
24 Mart 2017 Cuma 19:14:47

Teşekkür ederim Güvenilirliğinizi kutluyor başarılar diliyorum
yolcu9901
27 Mart 2017 Pazartesi 18:43:24
Teşekkürler ANSIZIN dost, elbette burada yayınlanan ürünlerin korunması adına güzel bir iş yaptığınıza inanıyorum. Çalışmalarınızı çabalarını desteklediğimi bilmenizi isterim. Esen kalın.
belginerturk
29 Mart 2017 Çarşamba 14:22:28
buna daha önce benim de itirazım olmuştu ama şu an sonucu hatırlayamadım.
CemalettinGÜRPINAR
15 Nisan 2017 Cumartesi 13:18:43
Hırsıza kapı kitlenmez. O bir yolunu bulur. Biz sitemize güveniyoruz. Bir tanesi şiirlerimi çalıp değişiklikler yapıyormuş, dahada yapmıyorum bıraktım dedi ve benden helallik istedi bende helal etmem dedim. Tabii ki olaylar üzücü.
CemalettinGÜRPINAR
15 Nisan 2017 Cumartesi 13:20:47
Hırsıza kapı kitlenmez. O bir yolunu bulur. Biz sitemize güveniyoruz. Bir tanesi şiirlerimi çalıp değişiklikler yapıyormuş, dahada yapmıyorum bıraktım dedi ve benden helallik istedi bende helal etmem dedim. Tabii ki olaylar üzücü.
Seyit Kazım
28 Nisan 2017 Cuma 16:25:29
emek dolu aydınlıklar emek dolu emekler dilerim..
Afet İnce Kırat
13 Mart 2017 Pazartesi 11:10:58
iyi olmuş, bir de şu mükerrer üyelikleri tespit etmenin yolunu bulup siteden atsan ya, açtıkları hesaplarla verip veriştiriyorlar, gerçekten şiir yazmak isteyenleri siteden de soğutuyorlar
ANSIZIN ( Yönetici )
13 Mart 2017 Pazartesi 11:32:09
Açıkçası bize de gına geldi. Bu yüzden eski sisteme onaylı sisteme dönüldü. Bu sayede biraz önü kesildi.
-Belıeve-
19 Mart 2017 Pazar 20:33:49
Nar-ı Çiçek
13 Mart 2017 Pazartesi 13:51:15

Harika.

Emeğe şiirler adına sonsuz teşekkürler.
zaralıeren
13 Mart 2017 Pazartesi 14:38:09
emeklerinle var olasın selamlar
şair67
13 Mart 2017 Pazartesi 14:46:48
yerinde,mantıklı,manidar bir karar
emeği geçen tüm dostlara çok selamlar saygılar
superbaba
13 Mart 2017 Pazartesi 16:57:02
Güzel bir uygulama.
Teşekkür ediyorum, kendim ve tüm şair dostlar için...

Kadir Tozlu
Serseri_Ruhlu_Şair
13 Mart 2017 Pazartesi 17:12:07
Nezahat Yıldız Kaya
13 Mart 2017 Pazartesi 20:05:54
Çok güzel düşünülmüş ve uygulamaya konulmuş.
Emeğinize çok teşekkür ediyorum...
Tülay Aslan
13 Mart 2017 Pazartesi 20:37:14
İyi hoşta gurupçuluğa ne dersiniz biz çok mu kötü yazıyoruz.Seçkiyi hak etmiyoruz .Diğer sitelerde seçki alıyorum.Boş yere buraya şiir asıyorum.Şiirlerimi silin üyeliğimi iptal edin.Saygılar.
ANSIZIN ( Yönetici )
13 Mart 2017 Pazartesi 23:25:45
Seçki sistemi kalkalı aylar oldu.
chaotica
16 Mart 2017 Perşembe 10:26:30
Bu da bir gerekçe. Mantıksız ama yeterli. Bence de silin.
Aynur Engindeniz
16 Mart 2017 Perşembe 12:58:58
Vay arkadaş nasıl bir ego. Hangi sitelerde yazıyorsunuz sizi tanımak istiyorum şairim. Başka site bilmiyorum ama hatrınıza bulurum.
AHMET ACAR
23 Aralık 2017 Cumartesi 23:32:44
ANSIZ bey bu güzel çalışmalarınızın için çok teşekkür ederim.Emeğinize yüreğinize sağlık.
Yorum Yaz
/ 5 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.