Seçki sistemi iptal, Günün şiiri uygulaması devam...
3,673 izlenme   |   48 yorum   |   Sıralama:
Sonraki Sayfa »   Son »
Yorum Yaz
ANSIZIN
#Edebiyatdefteri.com

2006 yılında kurulan ve 2007 yılında sadece üyelerin puanları ile seçilen günün şiiri uygulaması gruplaşma durumlarından ötürü kurul önce yönetim daha adilene olabilmesi için site üyelerinden belirlediğimiz kurula devredilmişti.

Yoğun eklenen şiir sayısı ile günün şiiri uygulamasında olmayan ama güne gelebilecek düzeyde düşünülen şiirler için uğur böceği yani seçki sistemini internet camiasına ilk tanıştırmanın ve diğer sitelerin lokomotifi olmanın mutluluğunu hep yaşadık. Daha iyi ve adil seçim ve gözden kaçan şiirlerin olmaması için sistemlerimizde sürekli güncellemeler ve yenilemeler yaptık.
Neredeyse zamanlarının büyük kısmını alan ve gece gündüz demeden ve bunun için hiç bedel almadan ve yine bu tür bir çalışma için oturup isimlerinin bir yerde deşifre edilmesini beklemedikleri bir ortamda kurul üyelerimiz morallerini her zaman üst seviyede tuttular. Sitemiz için ellerinden geleni yaptıklarına bizzat şahit biri olarak haklarını her zaman helal etsinler isterim. Zira onların gönüllü olarak bu çalışmaların haklarını ödemek mümkün değil. O yüzden bu isimsiz kahramanlara sitemiz adına sonsuz teşekkürü borç bilirim.

Yaklaşık on senedir seçki sistemimiz ile ilgili hep duyumsal ve göreceli bir çok senaryo üretildi. Yok şu yok bu diye. Tartışmalar yaşandı. Forumlar açıldı. Küsenler, darılanlar hatta şiiri bırakanlara bile şahit olduk. Şiirlerin içine gizlenen hicivlerle karşı tarafın gözünde yanlı, düşüncelerinden ötürü sürekli zıt kutuba itilen yani o zaten şucuymuş denilen ayrıca günde ortalama 20 tane şiirin eklendiği yerde güne geldi ama siz bırakın güne getirmeyi seçki bile vermediniz diyerek sürekli eleştirilerin odak noktası oldu/k. 100 şiiri seçki alsa bir tanesi almasa anında kurulu yerden yere vuran üyelerimizde oldu. Benim 2000 şiirim var bırakın güne gelmeyi 1 tane bile seçki almadım diyen üyelerimizde oldu. Yeri geldi bizlerin bile enerjilerinin düştüğü zamanlar olmadı desem yalan olur. Sonuç ne olursa olsun biz tüm üyelerimizi her zaman sevdik ve seviyoruz. Üyelerimizin edebi gelişmelerini sağlamak bu sitenin bir okul olarak misyonunu devam etmesi için elimizden gelen katkıyı sürekli sağladık ve sağlıyoruz. Sitemizin Türkiye'nin en iyi sitesi olmasındaki çaba hepimizin.

Yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen başarılı şekilde yapılan seçki sistemi ( Uğur böceği ) ve site olarak gelişen sosyal dünyaya ayak uydurma ve sitemizin yapacağı yeni çalışmalara uygun olması açısından artık yapılmayacaktır. Bu tür çalışmalarda gün içerisinde her 10 dakika da bir kendisini güncelleyen Popüler şiirler uygulaması yerini alacaktır. Sürekli güncellenen ve art niyetin önüne geçmek için sürekli yaptığımız ve güncellemeye çalıştığımız uygulama sistemi ile artık şiirlerin popülerliğini üyelerimiz yani sizler ve sizlerin site içerisindeki aktifliği belirleyecektir. Bu sayede artık şiirim seçki aldı veya almadı derdi bitecek bizde rahat nefes alacağız

Günün Şiirleri ne olacak?
Günün şiiri uygulaması aynen devam edecektir. Buradaki şiirleri oluşturulacak yeni kurul üyelerimiz seçeceklerdir.

Seçki sistemi 30 Temmuz 2016 tarihinden itibaren seçki sistemi olmayacak sadece günün şiirleri olacaktır.

Edebiyat Defteri

Beğen
Son Düzenleme: ANSIZIN @ 31/07/2016 13:51:41

NAZMİ ŞENUSTA
#

Ben bu sitede öğrendim öğreniyorum öğreneceğim daha çok şeyler var. Hayırlı olsun.Yerinde bir karar diye düşünüyorum.Yönetimde bulunan şiir dostlarının Tüm çalışmalarında başarılar dilerim.
Beğen

zaralıeren
#

bize hayırlı uğurlu olsun demek düşer nice güzel paylaşımlar olsun
Beğen

Dosteli_
#

Sitenin en eski üyelerinden biri olarak ve de en önemlisi onlarca yılını şiire adamış bir şiir emekçisi olarak şunu söylemek durumundayım. Gerçekten şiiri seven bir insan ekseni şiir dışına taşırmaz. Şiire falanın filanın şiiri diye değil NE KADAR ŞİİR NE KADAR BANA HİTAP ediyor diye bakar. Bu tarz seçki olayları malesef her sitede baş ağrısıdr. Ama yanlış olan bu tür teşvik edici seçimler değildir. Bu konuda önerim
OKURLARDAN EN YÜKSEK PUANLARI ALANLARDAN YARARLANARAK

Belirleyeceğiniz sayıda, ALTIN ŞİİRLER ,GÜMÜŞ ŞİİRLER, BRONZ ŞİİRLER ( ÖRNEĞİN 20 BRONZ 10 GÜMÜŞ , 5 ALTIN gibi gibi bir uygulamaya geçilmesidir. Seçki kurulundaki arkadaşlarda bu seçimleri teknik olarak bir süzgeçten geçirip günlük olmasa bile haftalık periyotlar halinde site üyelerine sunarlar.Seçimlerin site üyeleri tarafından yapılması bu tür açmazları da önleyecektir Şiir tadında kalın Tüm şiir emekçilerine saygıyla
Beğen

Gül ESEN
#Bugün günlerden DİRİLİŞ ; yıllardan OSMANLI ...GÜL ESEN

şimdiden sonucunu görür gibiyim umarım iyi olur.... hayırlısı olsun...
Beğen

Sakıncalı Piyade
#Gözlerin Peru'dur bana Golkond ya da Hindistan.

edebiyat defteri popüler olanı yapmak zorunda değil.
gelişen ve değişen sosyal medya demişsiniz. evet burasıda sosyal bir mecra ama burası facebook yada Twitter değil ki daha çok arkadaşı olan daha çok beğeni alsın.
popüler şiir uygulamasının etkin olması demek okunmadan beğeni demek bol bol copy paste demek.
seçkide olmasın popüler şiirde olmasın madem. girin şimdi popüler şiir kısmına yada dünün kine girin güne gelen şiir aslında popüler şiir kısmında olmaz genelde.
seçki sistemi değiştirilebilir geliştirile bilir hatta lağvedilebilir ama alternatifi popüler şiir değildir.

200 tane olsun 2000 tane olsun demekki bi eksik varki seçki yok.
sabah kalktım şiir yazdım seçki alsın yok öyle bişey yada her şiirim seçki alacak ben büyük şairim oda yok.
burası amatör yarı amatör bir site bence seçki kalmalı
şiirlerim günede geldi seçkide aldım alamadığımda oldu ama kendi şiirim için kimseyi kırmadım demekki daha iyi olmalı dedim.

demekki daha iyi olmalı demeyip herşeye itiraz edenler zaten şiire yada edebiyata değil popüler olmaya gönül vermiştir.

saygılarımla hayırlısı
Beğen
Son Düzenleme: Sakıncalı Piyade @ 31/07/2016 16:19:02

Ayşegül AKDAĞ BARUTÇU
#Hep iyiyi seçeceğim, hep iyiden yana olacağım.

hülya hicran
#Karlar güneşi görünce erirde,insanlar neye göre değişir ,

Merhaba gerçekten işiniz zor ne yapsanız hangi olumlu kararla gelseniz mutlak çatlak sesler itirazlar çıkar kimseleri memnun edemezsiniz.Yorumlara göz attımda haklı yada haksız diye haddime düşmez nitelendirmekte (zor dostum zor )size ekibinize kolay gelsin tüm iyi düşünceleriniz için tşkler
Beğen

lacivertiğnedenlik
#...

Popiler !! desene harıl harıl çalışmalar olacak '' ben senin şiirini popiler yaptım sen de benimkini yap'' hadi bakalım popiler şiirlere bakıp yorumumu sonra yazacağım..

Beğen

lacivertiğnedenlik

en sona adayız

MilA

Sen cansın :)

Rampaların Ustası

Yine yanlış yere yazdım.. E hani akıllıydı bu meret!!

Akıllı ama sakar olma hakkı her varlık'a bakidir dedi orlic:)

Rampaların Ustası
#

İrtifa kaybediyorum zaten şiirde.
Tümden yandım desene;)
Beğen

Yorum Yaz
Sonraki Sayfa »   Son »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.