Konu / suz

10.158 izlenme - 442 yorum -
« / 45 »
Yorum Yaz
Konsantre Karanlık Madde
22 Ağustos 2019 Perşembe 00:27:02
Tutku ya da *tutu demişken;

"Tum gardiyanlar gibi kendisi de tutsaktır ve lanetleyen herkes gibi kendisi de lanetlenmiştir." Carl Gustav Jung

Ey Babaciğim, kopeklere tutturun beni.
Ey Anneciğim, bull turevi kopekler olsun lutfen.
Çocukken arabamiz bozulunca Annem Babama çok kizardi. Sanki renault muhendisi idi de Babam, o arabayi oyle kotu tasarlayan o idi.
Bir erkeğin otomobil tutkusundan çok değildi oyle babamdaki. Ben Babam olsam katil olurdum, renaulta tutku Anneme olan tutkudan daha mantikli. Renault'un tutsakliği bir kaç saat, biraz da para. Annem ise bir yaşama omur boyu el koydu.

"Ozgur irade kelebek kanatlari gibidir. Bir kez dokununca, bir daha havalanmaz..."

Oysa ozgur irade diye bir şey yoktur. Bir insanin katil olacaği, keş olacaği ya da sadistmazoşist olacağini belirleyen genler vardir.

%50 si bu genler, %50 si ise eğitim, ailenin ortami, çevre ve toplum ile şekillenir. Seçim yaptiğimiz duşuncesi ise sanridan ote değildir. Aha Utah uni prof.larina sor...

Saldirgan doğan kardeşler; kimi seveceğinizi seçemiyorsunuz. Bu kadar ozgursunuz işte. Sevmemek ise hesap sorulabilir bir şey değil.

Think about it*

" Deliliğe geçişte ruh, uyuyan birinin yaşadığı herşeyle aynı olmasa da benzer bir süreç yaşar. bedenden çıkar ve başka bir gerçekliğe girer. ne zaman çileden çıkmış bir deli gördüysem, adamın cehennem acıları çektiği gibi ürkütücü bir izlenime kapıldım. Bizim en kötü karabasanlarımızda çektiğimiz şeylere onlar uyanıkken katlanıyorlar."

Ernesto Sabato

Think about it

Ernesto Sabato'nun karanliğin efensisi romanindandi... Başka bir karanliğa bakalim mi?

Bir ilişkide kartlar açik o-la-maz! Bunun içten olmak ya da olmamakla alakasi da yok. Varliğin karanlik tarafindandir bu. İlişkisi bitsin isteyenler, açsin kartlarini. Defalarca denedim %100 çalişiyor.

Erkek olmanin en guzel yonu ise sevmediğin birisiyle sevişirken kimseyi hayal etmezsin...

"Look, but don't touch.

Touch, but don't taste.
Taste, but don't swallow"
sahra
4 Ekim 2019 Cuma 17:39:43
..
Son Düzenleme: sahra @ 5.10.2019 17:01:31

sahra
6 Ekim 2019 Pazar 12:45:19
..
Son Düzenleme: sahra @ 6.10.2019 20:02:07

Yorum Yaz
« / 45 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.