Gittiginiz ya da gitmek istediğiniz en güzel şehir

1.597 izlenme - 40 yorum -
/ 4 »
Yorum Yaz
İsabella
23 Mayıs 2015 Cumartesi 20:55:17
Hayat oturduğumuz yerden de devam ediyor.

Hayalini kurduğunuz, gidip gezdiginiz yahut gormek icin can attığınız yerler vardır mutlaka.

En beğendiginiz sehir yada ülke neres¡?
ANSIZIN
23 Mayıs 2015 Cumartesi 22:28:18
Bi keresinde Rize'ye gitmiştim. 2 günmü ne kaldım. Ağacın içinden ağaç çıktığını yeşilliğin bu kadar bol olduğu bir şehir bu kadar anlatılamayacak bir yer görmemiştim.

Diğer yer ise Ürgüp/Peri bacalarında balona binmek istiyorum. Garip bi heyecan ama insan istiyor işte

İsabella
23 Mayıs 2015 Cumartesi 22:33:35
Ben o yeşilliklerin icinde buyudum, büyülü bir yer evet .
Ürgüp peri bacalarina gittim, balona binip sehri kuş bakışı seyretmek hayalimdi ama ücreti fazla geldi :)
buradan turizm isletmecilerine sesleniyorum adam başı 250 tl balona mi binilirmis :)
Afet İnce Kırat
24 Mayıs 2015 Pazar 05:00:34
ben balona bindim, Kapadokya şiir yarışmasındaki ödüldü, Kıbrıs tatili de vardı ama uçaktan korktuğum için gidemedim. Mardin'i görmek, Amasya'da yaşamak isterdim.
İlhan Kemal
23 Mayıs 2015 Cumartesi 22:36:41
Siena.

Ara sokaklarından birinde oynanmak üzere bir perdelik bir oyun yazmak istiyorum. Ya da oyuncularla beraber ''Boş ver oyunu'' deyip, sahne olarak belirlediğimiz sokakta bir köşeye oturup Chianti içmek...
İsabella
23 Mayıs 2015 Cumartesi 22:43:18
Orta İtalyan'nin en cok turist çeken sehriymis, bilmedigimiz cok yer var merak edip gitmek istesek bile.
İsabella
25 Mayıs 2015 Pazartesi 19:47:32
GAP Turuna katilip tüm doğuyu görmek istiyorum,
Balıklı golü,
Nemrut dagini,
Gaziantep çarşısıni
Ve Mezapotomyaya tepeden bakan sehir Mardin'i...
**Havin_**
25 Mayıs 2015 Pazartesi 19:53:16

Şam..

İsabella
25 Mayıs 2015 Pazartesi 20:15:46
Sinan Yağmur'un aşka yolculuk kitabını okudugumda o yerleri görmenin hayalini kurmustum bende..
gülkurusu
25 Mayıs 2015 Pazartesi 21:51:43
İzmir - Alaçatı
Fırat Bal
26 Mayıs 2015 Salı 05:09:45
Öncelikle şunun altını çizmek istiyorum. En sevdiğim şehir Ankara'dır.

Gitmek istediğim şehirlere gelince:

En başında Londra geliyor. Sonra otantik yerler.

Brezilya, Mısır, Küba ...gibi

Bir de, size komik gelebilir veya enteresan gelebilir ama ben İstanbul'a çok küçükken gitmiştim bir kere.

Hayal meyal hatırlıyorum. O yüzden İstanbul'a gitmeyi, hatta orada bir gün yerleşmeyi de düşünüyorum.

Fırat Bal
26 Mayıs 2015 Salı 05:15:51
Ha bir de ...

Habib abim Rize'yi methetmiş mesela. Bende Artvin'e gitmiştim. O sahilinde çay içmenin keyfini başka bir yerde bulamadım.

Bana kalırsa Karadeniz'in her yeri güzeldir...

İsabella
26 Mayıs 2015 Salı 08:11:12
Rize'nin herhangi bir köyü tatil köyünden farksızdır. Neşeli halkından bol kahkahalı sohbetler edebilir, çayı cennetinde keyifle yudumlayıp, yağmurunda kendinizi bir film karesinde bulurmuşçasına ıslanırken bulabilirsiniz.
O zaman Haydin Karadeniz'e :)
Fırat Bal , forumun sahibi
26 Mayıs 2015 Salı 09:19:44
Baya oldu Karadeniz'e gitmeyeli. Kesinlikle doğrudur söyledikleriniz.

Cennet Karadeniz, Türkiye'miz için çok değerlidir.

Turlar var ya, ona katılıp genel olarak gezmeye geleceğim, kısmet olursa
Matmazel ..
13 Haziran 2015 Cumartesi 15:12:20
Tahran ..
Bir kadın olarak irandaki o atmosferi merak ediyorum
İsabella
13 Haziran 2015 Cumartesi 20:06:09
İranlı kadınların peçe altı güzelliklerine de şahit olursun gittiğinde
Matmazel .. , forumun sahibi
13 Haziran 2015 Cumartesi 20:40:04
çok İranlı tanıdım güzel kadınlar evet fakat ahlak konusunda ciddi problemleri var hoş bunu sosyolojik bağlama açıklamak ve bireysel değerlendirmek gerekir
Sakıncalı Piyade
14 Haziran 2015 Pazar 23:03:33
insan şehirleride insanlar kadar ölümlü

ben babili görmek isterdim o şaşalı zamanlarımda tabiki bu imkansız olduğu için gidilecek en güzel yer sevdanın suç olmadığı her şehir...
İsabella
14 Haziran 2015 Pazar 23:53:54
Hani kimsenin bilmedigi, sadece sevdiginin bildigi bir gönül şehri vardır, ha iste orda sevdalar yasak masak tanimaz.
Cesut yurekliler bu şehre alınmaz.
İsabella
14 Haziran 2015 Pazar 23:54:57
Cesur yurekli olmayan demek istemistim :)
Sakıncalı Piyade , forumun sahibi
14 Haziran 2015 Pazar 23:59:11
yüreğinde bi parça cesaret olmayan gönülden sevemez saten
zira sevda mutluluk kadar hüzündür
Yorum Yaz
/ 4 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.