Karışık hisler

5.467 izlenme - 154 yorum -
/ 16 »
Yorum Yaz
nur can
7 Ocak 2015 Çarşamba 23:58:03
Neden bu kocaman Dünya'ya sığarken bir insanın kalbine sıgamazsın.Neden çok severken aynı zamanda çok nefret edersin?Çok mu zordu o küçùcùk dünyana alman beni...Neyin bedelini ödüyorum?Niye bu kadar severken kızamıyorum cehennem gibi sözlerine..Neden bırakamıyorum seni son sahne de...
Son Düzenleme: nur can @ 8.1.2015 00:01:21

gidilecek
8 Ocak 2015 Perşembe 08:58:25
Aşk; canını yaktığının,
senden başka kimsede
iyileştiremeyeceği yaraların korkusu.

Nefretin öbür adıdır,
bir döngünün seyrinde
acıyan yaralarını uzaklaştıramadığın..

Boynunda ihanet ilmiği,
Ensesinde duyduğu
soğuk delilikten kaçan
Bir katilin,
kendinden kaçamadığı olay mahalidir.

Savaş meydanında,
birbirini defalarca öldürüp
Mahşer yerinde bıkmadan usanmadan
hakkını istemektir

Bu yolculuktaki usancın;
Saklandığın tüm gerçeklerin,
yalanına varmaktır.

Bu bir tuzak,
Sevdiğine Hakk’ını teslim etmeden
verme sözcükleri.
kaybedince karşına çıkan,
tüm gerçeklere bir sövgüdür aşk.

Karışık hisler için şiir.
Gökyüzü Boyacısı
8 Ocak 2015 Perşembe 09:26:24
Şöyle de denmişti; "nasıl girsin cennete,bir kalbe giremeyen.."

Galba bu sözün konumuzla alakası yok:) karışık duygular işte.. Ama söz güzel. Odak meselesi..

Ayrıca,denizler dalgalanmadan durulmaz demiş dedemgiller.. :) karışmaktan da korkmamalı.. Bazen yol ve yordam ,hatta akıllı başlı bir kılavuz bulmak için " kaybolmak" gerekir..:)
nur can
8 Ocak 2015 Perşembe 14:18:48
**Havin_**
8 Ocak 2015 Perşembe 10:41:46

Karışık hisler.. Bâzen haddi o kadar aşıyoruz ki nefret komediye dönüyor.. Elbette ki bakış açısı aynı olmayacaktır ancak.. Çok da dert edilmesi taraftarı değilim hislerin -sevgiyi özellikle ecir gibi görebilmeyi öğrenmeli zira gayrısının bir faydası yok, tabiatına aykırı..-.

Belki de tesellî yöntemidir böyle düşünmem bilemiyorum fakat eminim ki her his içinde kocaman bir ümit yığınını da barındırıyordur.. Değilse de barındırmak zorunda olduğunu bilmeli..

İnsan, kaybetmekten neden ölesiye korkar. İşte acıtan sancıtan aslâ nefret-aşk-özlem-öfke vb. hisler değil bu korkudur.. Her hâlûkârda başımızın çâresine bakabileceğimize inansak..

Bugün bambaşka bir gün olacağına inanarak uyanın direktifleriyle neyi kast ediyor olabilirler ki yoksa..

Kurşunî Zaman
8 Ocak 2015 Perşembe 19:37:10
İnsan olup da nasıl bu denli insanlıktan çıkabildiğimiz aklımın sınırlarını zorluyor!

Bu ne beter bir çelişki böyle!
😟💔
Son Düzenleme: Kurşunî Zaman @ 8.1.2015 19:38:51

Gökyüzü Boyacısı
9 Ocak 2015 Cuma 10:29:23
Belki insan doğmak,insan olmak için yetmiyordur.. Hatta insan olmak,insan kalabilmek için bile yetersizdir belki..
şşş
25 Nisan 2015 Cumartesi 13:04:41
zaten insan doğulmaz.
sahra
24 Ocak 2015 Cumartesi 09:26:02
..
Son Düzenleme: sahra @ 31.5.2016 19:40:52

sahra
24 Ocak 2015 Cumartesi 19:10:47
..
Son Düzenleme: sahra @ 31.5.2016 19:41:30

incsoft
24 Ocak 2015 Cumartesi 20:21:09
Işığa gözlerini kısıp baktığında, renkleri ayrışıp kenarlarda titreşir ya... Öyle yani.
sahra
25 Ocak 2015 Pazar 08:25:18
..
Son Düzenleme: sahra @ 31.5.2016 19:42:03

nâ-gehân
27 Ocak 2015 Salı 14:56:29

Şimdi anlatmaya bir cümle ile başlasam..gece’ desem.
..ve desem,bazı cümleler gece’yi anımsatıyor bende.bazı duyguların siyaha saklandığı gibi..

Kaybolmaktan ya da kaybolmasından bahsetmiyorum esasen; aramanın rengine tohumlanan duygusuna bezenmek misali dönenip durmak.

denizinhuzuru
1 Temmuz 2015 Çarşamba 22:40:40
Karma karışığım senden öncesi fulu ,sonrası net değil... zamanı yaşıyoruz tam şimdi...varsın varlığınla doluyum,yoksun yokluğunun dipsiz karanlığındayım...
Yorum Yaz
/ 16 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.