KENDİMİZE PAY ÇIKARACAĞIMIZ GÜZEL SÖZLERİ PAYLAŞALIM
2,912 izlenme   |   177 yorum   |   Sıralama:
Sonraki Sayfa »   Son »
Yorum Yaz
sahaf
#"Yalnızlığım/ Doyumsuz gardiyanım benim."

YAŞAM İÇİNDE söylenmiş ve içinden kendimize pay çıkaracağımız o kadar güzel sözler vardır ki, insan üzerinde durmadan edemez.Eğer görmek isterse kişi çok şey bulur içinde.

Bu forumu açarken bunları düşündüm. Birlikte yazalım ve pay çıkaralım kendimize...

Sevgiyle

------------------------------------------

İnsan yaşamının bir alanında haksızlık yaparken diğer bir alanında haklı olamaz'; yaşam bölünmez bir bütündür.

Mahatma Gandhi

* * * * *

Dünyanın neresinde olursa olsun, haksız yere birisinin suratına atılan tokadı kendi suratında hissetmeyen kişinin insanlığından şüphe ederim.

Che Guevara

* * * * *

Şefkat ol. Koşulsuzca, yönetmeden, yönlendirmeden. O zaman bu ıstırabli dünyada bir şifa gücü olabilirsin.

Osho

* * * * *

Beğen
Son Düzenleme: sahaf @ 21/10/2013 12:15:56

aşka vedamsın
#

Yaşam sana ne getirirse kabul et…
Ama kimsenin hakkını ve özgürlüğünü almasına izin verme!

OSHO

Beğen

aşka vedamsın
#

Düşüncelerde inat ve şiddet aptallığın en açık belirtileridir.

Bernard Barton

Beğen

aşka vedamsın
#

Yalnızlığından kaçmak için başkalarına sığınma, Kendini bitmez işlere ve etkinliklere boğma ve AYNAYA bak hadi... Konuş kendinle. Senin ötende ve dışında değil yaşam dediğin... Tam da içinde…”

Osho
Beğen

aşka vedamsın
#

Kimin doğru olduğunu tartışmayın,
neyin doğru olduğuna karar verin.

Konfüçyus

........

bu forum tam bana göre
Beğen

sahaf

İlk konuk ve çokça pay

teşekkürler paylaşımınıza

sevgiyle kalın

aşka vedamsın

ben teşekkür ederim , facede takip ettiğim bi bölümdür, burada görmekte çok güzel, esen kalınız..

aşka vedamsın
#

''Aslında bazen,
hayatına girenleri düşünmeyi bir kenara bırakıp,
kimlerin çıkması gerektiğini düşünmek gerek..''

Gore Vida
Beğen

aşka vedamsın
#

Her mutsuzluğun ötesinde yine yaşam bekler,
Ama insana özgü bir yeteneksizliktir yaşayamamak!
Yoksa hangi balık boğmuş kendini;
Hangi serçe atlamış damdan!

Dostoyevski
Beğen

Şükran AY

-Ezrak Rahel-
#Bi vefadır dar-ı dünya kimseyi şad eylemez. (Fuzuli)

"Vurulsam kaybolsam derim çırılçıplak bir kavgada, erkekçe olsun isterim, dostluk da, düşmanlık da."

Ahmet Arif

Beğen

sahaf

Bütün mezarlıklar, kendilerini vazgeçilmez sananlarla doludur

Fransız atasözü
Beğen

sahaf

Hayatı çok ciddiye almayın. Daha ondan canlı kurtulan olmadı.

Elbert Hubbard

Beğen

freekays

hayat güzeldi yaşarken
hayat artık güzellikleri seyretmek ile geçiyor..

Yorum Yaz
Sonraki Sayfa »   Son »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.