Sonra dedim ki;

7.705 izlenme - 388 yorum -
/ » 39
Yorum Yaz
destina*mltm
11 Temmuz 2013 Perşembe 13:20:30

Sonra dedim ki mutsuzlukla umutsuzluğu karıştırma... Ben mutlu bir insanım... Umutsuzluğu geçmişe adayan...

Sonra dedim ki vay be ne güzel de forum oldu bu böyle... :)

**Havin_**
11 Temmuz 2013 Perşembe 14:13:34

Evet, umut ile mutluluğu karıştırmamalı. Tek gerçeği unutmadan. Umut olmadan mutluluk olmaz, bunu atlamamalı..

Hayat.İşte
11 Temmuz 2013 Perşembe 15:37:02
vay be,hakkaten iyi forum
destina*mltm , forumun sahibi
11 Temmuz 2013 Perşembe 15:50:16

Umut dolu değilim, ama sevinçlerim var.
Umut beslemiyorum, ama tebessümlerimi biriktiriyorum.
Umut etmekten çok sıkıldım, mutlu olmaktan asla...

hayat dolu olacak bu forum... :)
Eksik etme nefesini..

Hayat.İşte
11 Temmuz 2013 Perşembe 15:53:28
**Havin_**
11 Temmuz 2013 Perşembe 18:44:42

Işıldayan umudunu mu inkâr ediyorsun; tâ oturduğun yerden gözlerinden akan umudun ışıltısını ben buradan izleyebiliyorum..Şimdi çok felsefik meselelere dokunasım yok, sen küs yine de o günahsız kelimeye.. Ümit O yâr'dır zîrâ..Ne dersek diyelim..Ki ben devamı aşağıda cevap olarak yazayım..Yoruldum, gel dedin mâdem serileyim..

zelzele
7 Aralık 2013 Cumartesi 23:30:33
Sonra dedimki,,,,,Bende ki seni sana anlatmaya çalışmak çok zor. Becerebiliyorsan sende ki beni bana anlatsana...!!!
düş/le
28 Ocak 2014 Salı 14:17:15
ikisi zaten farklı kavramlar, kim neden karıştırsın ki?
destina*mltm , forumun sahibi
28 Ocak 2014 Salı 14:22:58

Mutluluk şimdini de kapsar, yarınını da.
Umutlu olmak geleceğe hastır..

Umarım aydınlanmışsınızdır.
S.Gülsoy
5 Ekim 2017 Perşembe 12:17:54
Sonra dedim ki her ezan sesinde Rabbim'e yaklaşıyorsam her yaşanan olayın ardından bir gün daha veriliyorsa bana anlıyorum ki yaşanacak hala zamanım var.Her yara aldığımda tekrar kalkıp yürümeye söz verdim kendime çünkü
...
Hayat.İşte
11 Temmuz 2013 Perşembe 15:38:09
sonra dedim ki; bu sefer kafamı kuma sokmayacağım,korkmak yok...
destina*mltm
11 Temmuz 2013 Perşembe 15:50:43

Sıra sana gelir ben söylim de... Korkma tebi..
Hayat.İşte , forumun sahibi
11 Temmuz 2013 Perşembe 15:54:23
ne çok sarıldık gel gel
destina*mltm
11 Temmuz 2013 Perşembe 15:56:24
meltemecem
11 Temmuz 2013 Perşembe 15:39:13
Sonra dedim ki hiç gözünü yaşartma...kimsenin ahı kimseye kalmaz

Sonra bi vay be de ben cektim...iyi forum;)))
destina*mltm
11 Temmuz 2013 Perşembe 15:52:28

Bu dünyada değil se bile uyanınca elbet layıkını bulacak herkes...
Sakla değerli gözyaşlarını, mutluluğa sakla..
hüviyetsizim
11 Temmuz 2013 Perşembe 15:49:18
Sonra dedim ki; "Üzgünüm Kalimera! Seni sevdiğimi bir daha söyleyemeceğim için gerçekten üzgünüm... Bana ne zaman ihtiyacın olursa, ne zaman konuşmak istersen ara mutlaka... Benim buna cesaretim yok artık..."
destina*mltm
11 Temmuz 2013 Perşembe 15:53:23

Sonra engel olur insanın gururu... Beklersin sebepsiz..

Zên
11 Temmuz 2013 Perşembe 16:02:55
sonra dedim ki;

umut et!
berivancngz
11 Temmuz 2013 Perşembe 16:22:35
Sonra dedim ki; kendime,hayat acıları altın tepside sunarken,mutluluğu ellerimizden alıyor.Biz de ne kadar kaçıyorsa o kadar kovalıyoruz.Yorgunluğumuzu da umursamıyoruz...

Son Düzenleme: berivancngz @ 11.7.2013 16:23:01

**Havin_**
11 Temmuz 2013 Perşembe 19:04:55

Sonra dedim ki..Susmalıyım; konuşacaklar öyle çokken susmalıyım.

Yine susmak âcizliktendir diyenlere kitâbeler okudum.. Susturan anlatacaktı çünkü. Ben neden menfîliği giyip rûh'uma azap çektireyim ki. Günahımdan emin değildim. Günah olan ben değildim.

Vebâl deyi toprağa gömülen oldumdu belki..Toprak ile yine, toprağım tânelerine yine. Duruldum türediğim yerde. Ağlayanlar vardı belki, beni de ağlatacaklardı belki.. Korkmamak için sıkıyordum gözlerimi, ağlamamak için de hani..Oysa ben ağlamaktan hiç utanmamıştım ki. Utanmayacaktım da.. Biraz korkacaktım elbet. Ya toprak vermezse geri..Gidemezsem bir daha hani..Tüm düşler yalan mı olacaktı yoksa. Eden bulurlar da yalan mıydı yâni. Sarsılacak gibi oldu yüreğim bir an, titrer gibi..Kızıyordum, böylesi bana göre değildi ki.

Uyandım sonra ve dedim ki:

Korkacaksam illâ ya sinekten ya çekirgeden. Böylesi garipten değil. Garipti. Yazık bir rûh'un yazık bedeni..Acımak aldı öfkemin yerini ve yine susmak dedimdi..Dil için azâdilik emir olacaktı muhakkak. O gün içindi susku..O gün için ve ümit..Bana ümide balta vurmak yakışmıyordu hem çünkü bir kerre îman demiştik.. Bu ne perhiz ne turşu olmasındı hâlimiz..

Elbet dedim sonra..

O gün gelecekti ve görecekti. Ben göremesem de görecekti ve göreceklerdi..Yanlış maskelere yanlış isimler..Ben elbet riyâdan allayıp pullamadıydım kendimi ama topraktan geldiğimi inkâr edip de altınlarla yâkutlarla süslemedim gözlerimi..sözlerimi..

Şimdi diyorum ki...

Her şey Mevlâ'dansa ve Mevlâ'ya îmandan secdeye varıyorsa kâlb, bahâr ışığını görebilmek için gözlerimi büyütmeye gerek yok. Kasapasam hattâ...Yıldızlar gözüm kapısında.

ensartr92
12 Temmuz 2013 Cuma 01:31:55
Sonra dedim ki ;

Yapma be hayat! Ben, acıyı sadece sofrada severim. Bu lüzumsuz cömertlik niye?
destina*mltm
12 Temmuz 2013 Cuma 08:30:29

Sonra dedim ki; doğru söylüyor nefesi dürüstlüğün kapısında bekçi tutan yürekler. Umut az da olsa içimizde büyürken susmanın verdiği erdemi kullanmayıp umudun üzerini defalarca çizmektir… Yaşama hakaret, ölüme hakaret, nefes almaya hakaret… Etme…

Bu denli olumlu bir düşüncenin ardından;
Aslında sonra fark ediyorum ki; korkuyorum umut etmekten. Umudun açacağı engin yaralardan, sığındığım toprağın üstünde defalarca altına inmek için inim inim inlemelerden. Tir tir titriyorum aslına bakarsanız, utanıyorum umudun verdiği hazzı doyasıya yaşayıp hayallerimin yıkılmasından. Yenilginin verdiği kırıklıkları daha fazla tamir etmeye gücüm olmadığından umudun ışığına sığınmayışım. İdeallerimi öldürüşüm… Çabalarımın boşa gidişinden bütün korkum…

Sonra;

Bir bağa yaklaşıyorum istemsiz. Umut dolu meyveler büyümüş dallarında. – Ye, diyor bana, ye… Çekiniyorum, umut etmekten çekiniyorum…

Az sonra,

Meyveye uzanıp tadına bakıyorum. Öyle bir gelecekle doluyorum ki, mutluluktan havalara uçuyorum. Neşe saçıyorum, neşenin gitmediği yüreklere. Hali ile çok mutlu bir çamur oluyorum. Topraktım evvelden, umut bir bardak serin su oluveriyor içime, fazlası ile cıvıyor geleceğim.

Çok sonra;

Umut ettiklerim zamanı gelince hezeyana dönüşüyor.

Ve diyorum ki; umut etmek beklentilerini artıyor. Beklentilerin istediğin düzeyin çok aşağılarında gerçekleşip ya da gerçekleşmeyip hayal kırıklığı yaratıyor. Yapı itibari ile kırılıyorsun, üzülüyorsun, kendine nefretle dolup yüzünü güldürmek için sığınmadığın tebessüm ve saçmalama hali kalmıyor. Yoruluyorsun. Yapma, umut etme. Düşük tut beklentini. Eğer bir gün düşük tuttuğun beklentilerinin yüksek çıktığını, yükselen auranın hazzını yakaladığını fark ettiğinde doyamadığın kadar sevince boğulacağını düşün.

Düşün ki; zamanlı mutluluk için şimdi olmasını bekle. Geleceğe biçtiğin her pay tamiri zor olan bir kırıklığa dönüşüyor…

Cıvımadan, kıvamında olsun her şey…

senari
13 Temmuz 2013 Cumartesi 16:46:05
Bir şey olacağı yok ama insan bekliyor işte... Çünkü ömür, son nefesin değil, son umudun tükendiği yerde nihayete erer...
Yorum Yaz
/ 39 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.