Şehitlerimize

1.342 izlenme - 44 yorum -
/ » 5
Yorum Yaz
ANSIZIN ( Yönetici )
20 Haziran 2012 Çarşamba 08:37:51

Her gün yeni şehit haberleri ile uyanmak ve askere uğurladığımız kardeşlerimizi, evlatlarımızı acaba geri dönecekler mi endişesini taşımak ne zaman sona erecek.

Dini, dili, ırkı olmayan terörün son bulması gözü yaşlı analarımızın yüreğine dökülen bu sızının biran önce bitmesi tek duamızdır. Bozulmaya çalışan birlik ve beraberliğin daha sıkı olması gereken zamandayız.

Tüm şehitlerimizin ruhu şâd olsun. Ve ailelerine mevlam sabır versin.

Not:Lütfen bu forum konusunu siyasi tartışma alanına çevirmeden sadece şehitlerimizi yâd edebileceğimiz temiz bir sayfa olması konusunda hassas olursak seviniriz.
Bunun dışında yapılan tüm yorumlar uyarılmadan silinecektir.

Son Düzenleme: ANSIZIN @ 20.6.2012 08:46:24

Dikçe
20 Haziran 2012 Çarşamba 08:47:27

:(

Allah' cc bu toplumu kardeşi kardeşe kırdırarak helâk etmekten men etsin can yanmasın inş'Allah..

anlamlıydı ve Hassas yüreğini Öpüyorum Habip DAĞ.
ay.se.
20 Haziran 2012 Çarşamba 08:53:26
Bütün şehidlerimizin ruhu şad olsun yerleri cenneti mekan olsun. Yüce rabbim ailelerine sabır versin. Temennimiz bir daha kardeş kanları dökülmesin...
duygusalsair
20 Haziran 2012 Çarşamba 09:11:59
Bu devlet vatanın her karış toprağı için yüzyıllarca Türkü,kürdü, lazı, çerkezi, abazası, uğraş vermedi mi ne neferler şehit olmadı mı?
Bir avuç Terörist bu devleti bölemez ve böldürmeyiz.Şuan bu bayrak ve vatan için şavaşmaya hazır bir nefer olarak askere çağrılsam yine giderim.
Şehitler ölmez vatan bölünmez.
Şehitlerimize Allahtan rahmet geride kalan Ailelerine ve Yüce TÜRK milletine sabırlar diliyorum.

Saygı ve selamlarımla
Bilal YILMAZ
Zümra Zen
20 Haziran 2012 Çarşamba 09:12:22
Bu duyarlı konu için teşekkürler ANSIZIN bey...
CemalettinGÜRPINAR
20 Haziran 2012 Çarşamba 09:19:19
Evlatlarımıza saldıran bu insanlıktan nasibini almamış aşağıların aşağısı vatan hainlerini lanetliyorum... Kederli ailereine baş sağlığı diliyorum. şehitlerimize Allah'tan gani gani rahmet diliyorum. Milletimin başı sağ olsun, birlik beraberliğimizden kesinlikle ödün vermeden bu canilein emellerini kursaklarında bırakılacağına inacım ve güvencim tamdır... Haydi Türkiye elele ve kardeşliğe... Yanlış davranıştan kimseye fayda gelmez... Şehit yakınlarına Mevlam sabırlar ihsan eylesin...
Mehtap ALTAN
20 Haziran 2012 Çarşamba 09:29:05
bazen soruyorlar ne var bu sitede neden seviyorsun...

d u y a r l ı l ı ğ ı n paşası var çünkü bu sitede!...

teşekkürler ANSIZIN...
5n1k
20 Haziran 2012 Çarşamba 09:34:11
Kürdüyle Türküyle hep beraber ölüyoruz ama Vatan Sağolsun diyoruz. Biz ölürken vatan nasıl sağ kalabilir ki, vatan biz değil miyiz?
dağ gülü
20 Haziran 2012 Çarşamba 12:35:14
İçten ve yerinde bir yazı okudum duyarlı kaleminizden, aynen düşüncelerimi paylaşmışsınız Habip hocam, ben de böyle düşünüyorum. Terörün dini dili ırkı yok, insanlıktan uzak bu zalimce eylemler çok can yakıyor. Haliyle etkiye tepki doğuruyor, bizden bu kadar, sizden şu kadar kayıp hesaplarıyla öğünür olmuşlar utanç verici bu tablo insanlığa kara leke olarak kalacak kayıtlarda. Anlamadığım bile bile ölüme gidenlerin hiç mi yaşama bağlılıkları yok, hiç mi yaşamdan zevk almamışlar da ölüme gözü kapalı atlıyorlar ve yaşama, ailelerine ve de vatanlarına sıkı sıkı bağlı gül gibi fidanları da kendi karamsar ruh halleriyle yok ediyorlar. Bu nasıl bir zihniyet, değer mi ölümlü dünyanın bir karış toprağı için canları yok etmeye, canilikten başka bir şey değil, yaşamlara son vermek için şuursuz olmak gerek, şuurlu insanlar yerine getiremeyecekleri varlıkları yok etmezler asla. Yüreklerinde Allah korkusu, insan sevgisi, aile bağı olmayanlar yaratıklardır ancak. Hz. Ali (ra) buyuruyor ki: "Şahsınıza fenalık eden düşmanınızı affediniz. Lakin vatanınıza, milletinize ve dininize fenalık edenleri affetmeyiniz." Onları asla affetmiyoruz ve Yüce Rabb'imize havale ediyoruz. Peygamber efendimiz(s.a.v) şöyle buyurur:" Canı yanan sabretsin, canı yakan da yanacağı günü beklesin..." Bizlere sabretmek düşüyor ve ülkemize ve insanımıza bu zararları veren, layık gören her kimse ise tez zamanda maskesi düşsün ve hem ilahi adaletle hem de beşeri adaletle hak ettikleri gibi yargılansın, tek dileğim bu, bize acımayanların gözyaşlarına biz de bakmayacağız, çünkü gaddarlığı öğrettiler bize istemeye istemeye...
Bütün şehitlerimizin ruhları şâd olsun, mekanları cennet. Elbette Kuran'daki ayetler şehitlerin cennetlik olduğu yazar, mekanları zaten Allah'ın lütfuyla cennet, lakin aileleri onları çok özlüyor ve ölene dek özleyecek yürekleri yana yana, Allah sabırlar ihsan eylesin yüreği yanan anne-baba ve yakınlarına(amin)
Dayanma gücümüzü Hakk'tan alıyoruz ve bütün kötülüklerden, şerlerden yine O'nun yüce şefkatine sığınıyoruz. Rabb'im her daim doğrularla birliktedir hiç kuşkumuz yok, ve yürekten inanıyorum ki Rabb'in zalimlere ve kafirlere açacağı savaşın önünde hiç bir yaratılmış kendini savunamaz ve feci sonla noktaların ona Yüce Yaradan tarafından sunulmuş olan yaşam fırsatı.

Türkiye'nin Başı Sağ olsun

Selamlar saygımla

* * *
maskelimelek
20 Haziran 2012 Çarşamba 12:52:32
yeter artık,yeterrr...eğer öleceksek Vatan ve Bayrak uğruna birlikte ölelelim,yaşayacaksak da bu mübarek bayrak altında bir an önce kendimize gelelim....içim yanıyor bir anne olarak.Vicdanlar hala hürmüş gibi ahkam kesiyor hiç anlamıyorum.yapılması gereken bir an önce yapılıp bu kan durmalı..
seher yıldız
25 Haziran 2012 Pazartesi 22:02:16
şehidlerimiz cennetü alada peygamber kucağında şehidlerin seyyidi hz.hamzanın yanında onlar ölmediler diridirler.bu dünya imtihan dünyası biz sadece şehidlerimize dua ve vatanımız için kendimiz için dua edeceğiz saygılarımla..
destina*mltm
20 Haziran 2012 Çarşamba 09:06:05

Bu haberler o kadar çok can acıtıyor ki, abimiz, kardeşimiz, babamız, canımız , kanımız gidiyor... Bastığımız topraklar kana bürünüyor. Benm doğduğum topraklar böyle kana mı bulanmalıydı. Kardeşimin kanına mı bulanmalıydı.

Bu haberleri, bu olayları, kaldıramıyorum...

Allah terör yanlılarını, teröristleri ıslah etsin. Eğer ıslah edilemeyeceklerse KAHRETSİN...

Mehtap ALTAN
20 Haziran 2012 Çarşamba 09:06:21

mirâca kanadını kurban veren nurlu nâr vuslatı onlar :(

bayrağının kokusunu kanlı hesaplarda kıylarından asla bırakmayan sadık emanetçiler onlar:(

analarının gözyaşlarında ölüme vurulan gözlerinden yeniden yeniden doğan sonsuzluk onlar :(

...

Tüm şehitlerimizin mekanları cennet olsun inşaallah...

Allah'ım topraklarımızda barış, huzur ve kardeşliğin hüküm sürdüğü zamanlara ulaştırsın hepimizi...
Zümra Zen
20 Haziran 2012 Çarşamba 09:11:33
Rabbim şehitlerimizin ailelerine sabır versin..

Ailleler için tek teselli bu olsa gerek
Madem ölüm bir kez olacak neden Allah için olmasın..

Şehit kardeşlerimiz ölü değildir..Bilakis diridirler..Vatanı için, bizi düşmanlarımızdan korumak için bu uğurda canlarını verdiler...Ve ne güzel bir makamdadırlar şimdi..

Rabbim şuanda yaralı olan şehit kardeşlerimize şifa versin...

duygusalsair
20 Haziran 2012 Çarşamba 09:13:47
Bu devlet vatanın her karış toprağı için yüzyıllarca Türkü,kürdü, lazı, çerkezi, abazası, uğraş vermedi mi ne neferler şehit olmadı mı?
Bir avuç Terörist bu devleti bölemez ve böldürmeyiz.Şuan bu bayrak ve vatan için şavaşmaya hazır bir nefer olarak askere çağrılsam yine giderim.
Şehitler ölmez vatan bölünmez.
Şehitlerimize Allahtan rahmet geride kalan Ailelerine ve Yüce TÜRK milletine sabırlar diliyorum.

Saygı ve selamlarımla
Bilal YILMAZ
OlgunOnur
20 Haziran 2012 Çarşamba 09:16:12
Artık bu tür haberlerden yorulduk, ruhumuzu yıprattılar yeterince...

Vatan falan sağ olmasın bence, sorsak o kadar yok yere ölen gence, haklarını helal ettiler mi acba bizlere...

hayalleri suya düştü hepsinin, birçoğu evlenemeyecek mesela., baba olamayacak örneğin... sayacağım daha da... neyse...

Hepsinin ruhlaarı şad, mekanları cennet olsun...
5n1k
20 Haziran 2012 Çarşamba 09:33:15
Şimdi terör zirvesi yapılır arkasından kararlılık mesajları verilir ,vali komutanlar bölgeye gider ..peki ne değişir hiç birşey değişmeezz ..33 kişiyi gören heronlar 300 kişiyi nasıl görememiş acaba aynı noktada yine saldırı yine şehit ...hep masal vatan sağolacaksa böylemi olacak..
Allah ailelerine sabır versin..
Çeşminaz.
20 Haziran 2012 Çarşamba 09:49:13
‎'ŞEHİT'LERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET, AİLELERİNE SABIR DİLİYORUZ...
ULUSUMUZUN BAŞI SAĞOLSUN..!sözün bittiği yer ...
Hayat.İşte
20 Haziran 2012 Çarşamba 10:02:17

Ne desek boş,
bitmedi ve bitmeyecek bu ülke üzerinde oynanan oyunlar.
Çocuklar öldüğüyle kalıyor.
Allah rahmet eylesin hepsine..
Hazal Karadağ
20 Haziran 2012 Çarşamba 10:05:18

ideolojik ve politik kaprisler devam ettiği müddetçe tekrarlanagelen alışkanlıklarımız olacak bu iç yangınlar.

Ateş düştüğü yeri yakıyor.4 yıl evvel yiğenm şehit olmuştu.Ve dayım bu acıyı sol tarafı felçli taşıyor.

Gönülden dilerim somut adımlar atılır akan kan durur...

Mekanları cennetir şüphesiz yiğitlerin.
Yorum Yaz
/ 5 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.