Başımız sağolsun!

3.025 izlenme - 123 yorum -
/ 13 »
Yorum Yaz
ANSIZIN ( Yönetici )
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:06:44

Gün boyunca yaşanan terör saldırısın en son yaşanılanı 26 şehit.
Yüce mevlâ şehitlerimizin ailelerine ve ülkemize sabır versin.

- Bu forum üzüntülerimizi ve dualarımızı iletme forumudur.
- Bu foruma yazılanlara siyasi mesajların eklenmesi, hangi parti olursa olsun eleştiri yapılması halinde ilgili yorum silinecektir. ( Sonra birileri çıkıp bize siz şu partinin adamısınız bu partiyi tutuyorsunuz. Onları neden koruyorsunuz gibisinden düşüncelerle ne bizim adımıza konuşsun. Ne de bu foruma leke çalsın. )

Bizler biliyoruz ki bugün bizlere bu acıları yaşatan hangi düşünce ve mantıksa bu bela onlarıda bulacaktır.
Türkiye'de her bir bireyinin tek bir vücut olması ve acıların artık mezhep, din, dil, ırk ayrımı olmadan her eve düştüğünün gerçeğidir.

Hepimizin başı sağolsun. Öncelikle anaların!

ANSIZIN tarafından 10/19/2011 1:22:27 PM zamanında düzenlenmiştir.
Fulya CODAL
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:10:13

Başsağlığı

Ben uzaklarda olmalıyım, çok uzaklarda
Acılar unutulduktan sonra
Dönmeliyim.

Ölümlerin karşısında şaşırıyorum
Ne desem ki
Düşünüyorum.

Kalanları ağlıyor gidenin
Benim gözlerim kuru
Herkes bana bakıyor, biliyorum
İçlerinden geçenleri.

Başsağlığı dilemek
Garibime gidiyor
Ölen öldü, sen yaşa
Küçültmeye benziyor.

Beni böyle kitaplar mı yaptı ne
Kağıtlarda gidenlere içlenip ağlayan ben
Hayattaki ölümlerde put gibi duruyorum.

Ben canavar ruhlu muyum
Bir ölü evinde tek söz söylenmeden
Put gibi duruyorum

kimse anlamaz derdimi
Ben uzaklarda olmalıyım, çok uzaklarda
Bir yakınım öldümü.

Behçet Necatigil

Roza
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:11:26
Öncelikle bu forumu açtığınız için teşekkür ediyorum sevgili yönetici..
Ve şu cümlenizi özellikle kutluyorum.Herkesin aynı duyarlılıkla hareket etmesini umut ediyorum.

''Türkiye'de her bir bireyinin tek bir vücut olması ve acıların artık mezhep, din, dil, ırk ayrımı olmadan her eve düştüğünün gerçeğidir. ''

ahmet idrisoğlu
19 Ekim 2011 Çarşamba 14:29:12
BAŞIMIZ SAĞOLSUN, VATAN SAĞOLSUN.....

Yüce ulusumuzu bölüp parçalayarak, kardeş kavgasına sürükleyerek meşum emellelereine ulaşmak isteyenlere lânet olsun.

Hiç kimse senmasın ki tarih boyunca olduğu gibi ne bu gün ve ne de yarın bunlar lanetli emellerine ulaşamayacaklardır. Ruhlarımız bir, duygularımız bir, acımız büyük olsa da vakaretimiz sonsuzdur Değerli Hocam.

Allah Vatanımızı ve Yüce Türk Milletini korusun. Çünkü bu yüce millet İslamın sancaktarıdır.

Cömert Yılmaz
19 Ekim 2011 Çarşamba 14:40:39
Tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin.
Hepimizin başı sağ olsun.
Kemnur
19 Ekim 2011 Çarşamba 14:56:15
Ateşler düşüyor ocaklara ve bir takım sesler, kuru gürültü gene... Aynı yerde yeğenim astsubay ve kalbimiz pır pır ediyor korkudan...Benim yaşadığım kjorkuları hak edenler de yaşasa keşke... Allah, şehitlerimişzin ruhunu şadetsin ve gerişde kalanlar için sadece sabır...
Züleyha Özbay Bilgiç
19 Ekim 2011 Çarşamba 15:55:33
Tüm şehitlerimize Rabbim den rahmet dilyorum .yakınlarına ve hepimize sabrı cemil ihsan eylesin inş.
Hepimizin başı sağ olsun.
mehmet ali unsal
19 Ekim 2011 Çarşamba 21:17:20
degerli yöneticim duyarlılığınız için teşekkür ederim öncelikle...

Sabah saat 11 gibi ögrendim netten radyo dinliyordum....birde haber üzerine benim sayfamdaki sesli şiirlerimdenbiri olan ..Babasından kızına ağıt şiirimi yayınlayınca gözyaşlarımı tutamadım.....milletimizin başı sağolsun..ve kahpelere ve sırinlediğim radyotımızdan vuranlara haddini bildirmenin zamanı geldi geçiyor...saygı ve selamlarla..
NAZMİ ŞENUSTA
19 Ekim 2011 Çarşamba 22:02:33

Böylesine acılı günlerde partiler adına çirkin yorumları öncelikle kınamak isterim zaten defterimiz siz sayın:Yöneticilerimiz sayesinde buna izin verilmeyeceğini biliyorum..Bu güzel anlamlı msajlar içerikli yazıları öncelikle ülkemizin birlik beraberliğiaçısından ses getirecek yazılarla süslenip sayfalarda paylaşılmasını temenni etmekteyim.
Çalışmalarınızda başarılar dileğimle yönetim de emeği geçen üstadlara buna gönül vermiş tüm çalışanlara saygılarımı sunarım..
YÜCE TÜRK HALKININ BAŞI SAĞOLSUN ÖNCELİKLE ŞEHİT YAKINLARININ..
nar çiçeğim
19 Ekim 2011 Çarşamba 23:21:20
ben parti eleştirmicem ya da ordumuzu tabi ki iç ve dış düşmanlarımız çok.ama bir ülke(israil) çıkıp sizi pkk ile vuracağım dedikten sonra biz yapanı biliyoruz demek ama o ülkelerin adını telaffuz etmemek ne kadar doğru?biz ne yazarsak yazalım ne kadar içimizden hissettik dersek diyelim ölenler bizim askerimizdi ciğerimiz değil.ateş o ciğerlerde, söndüğünü görebilmek tek temenni ve isteğimiz..şimdi bizim askerimiz dediğim için belkide yadırgıyan olacaktır.ona tek cevabım olur ölen askerlerimizi kaç gün sonra unutacak başka bir olay yaşandığında mı tekrar hatırlıyacak?vatan için şehit verilir ama biz bir savaşta değiliz ve en acısı bu.önce kaybettiğimiz askerlerin ailelerine üzülüyorum sonra da kaybettiğimiz özümüze.TÜRKLER YAPILAN HİÇBİR İYİLİĞİ VE KÖTÜLÜĞÜ ARTIK UNUTMAMALIDIR!!
Oya gedik
20 Ekim 2011 Perşembe 00:16:10
Suskunuz gitti gencecik fidanlarımız, gözyaşlarımızın sellerinde boğulurcasına...
Allah tüm askerlerimizi korusun, şehit çocuklarımızın ruhları şad olsun .Allah ailelerine sabırlar versin...
Saygılarımla...
Sabiha KÜÇÜKTÜFEKÇİ
20 Ekim 2011 Perşembe 21:11:00

vatan milet yolunda senin uğrunda can verenleri en yüce makamınla ödüllendir ya rabbi

senin yolundan sapmışlara akıl fikir güzellik ver

ey yüce rabbimiz

bizleri en güzel ahlaklarınla ahlaklandır

içimize merhamet

yüreklerimize sevgi ver

yüreklerimize sevgi ver

yüreklerimize sevgi ver

yüreklerimize sevgi ver

yüreklerimize sevgi ver

Sabiha KÜÇÜKTÜFEKÇİ
20 Ekim 2011 Perşembe 21:36:41

maneviyattan uzak maddeci çıkarcı bir dünya yapısının sonuçları maalesef hep üzüntü..

mutsuz ortamlarda yetişenler toplumu mutsuz etmeye eğilimlidir..yönetimler anne baba eğitimi konusunda üzerine düşeni yapmalı anne babalar da çocuklarına en iyi örneği oluşturmalıdırlar...ve çocuklar sanatsal yönden geliştirilmeli hobiler edinmelidir..

...unutmamamız gereken huzurlu aile ortamlarında sevgi saygı ile büyütülmüş çocuklar etrafına zarar vermez...

siyahgecem
21 Ekim 2011 Cuma 12:46:22
merhaba ablacığım önce böyle güzel bir düşünceyle bu açtığen sayfa için teşekkür ederim biliyorum ablam yüreklerimiz yine dağlandı kanadı ama bir şehit verir bin mehmet doğurur bu analar bu evlatların kanları yerde kalmaz kalmayacak birlik ve beraberliğin tam zamanı bizler bu zamana kadar hep kardeşce yaşadık yaşamayı bildik yine yaşayacağız bunu yapanlara ibret olsun diye bu toprakları kimseye vermeyeceğiz hep birlikte kürdü türkü lazı çerkezi biz bir bütün milletiz aynı toprakta yaşayan aynı lokmayı paylaşan kardeşleriz ve böylede kalacak aramızda hainlerde dilerim bundan ibret alır boşuna döklen kanlar şehit verdiğimiz yavrularda huzurla yatar yerlerinde BÜTÜN MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN TEŞEKKÜR EDERİM ABLACIĞIM sevgi ile kal HABİBİM ABLAM
siyahgecem
21 Ekim 2011 Cuma 12:47:16
merhaba ablacığım önce böyle güzel bir düşünceyle bu açtığen sayfa için teşekkür ederim biliyorum ablam yüreklerimiz yine dağlandı kanadı ama bir şehit verir bin mehmet doğurur bu analar bu evlatların kanları yerde kalmaz kalmayacak birlik ve beraberliğin tam zamanı bizler bu zamana kadar hep kardeşce yaşadık yaşamayı bildik yine yaşayacağız bunu yapanlara ibret olsun diye bu toprakları kimseye vermeyeceğiz hep birlikte kürdü türkü lazı çerkezi biz bir bütün milletiz aynı toprakta yaşayan aynı lokmayı paylaşan kardeşleriz ve böylede kalacak aramızda hainlerde dilerim bundan ibret alır boşuna döklen kanlar şehit verdiğimiz yavrularda huzurla yatar yerlerinde BÜTÜN MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN TEŞEKKÜR EDERİM ABLACIĞIM sevgi ile kal HABİBİM ABLAM
.N.D.
22 Ekim 2011 Cumartesi 12:47:31

Canımız yanıyor, kalbimiz acıyor... Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Başımız sağolsun.
KEVE
23 Ekim 2011 Pazar 11:01:03
değerleriyle yaşama uğruna canlarını feda eden şehitlerimize allahtan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz.

hepimizin başı sağ olsun.
Esma KAHRAMAN
27 Ekim 2011 Perşembe 16:30:11
:( Tüm şehitlerimize rahmet ailelerine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum.
Çeşminaz.
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:10:52
bu acı ve öncesi asla unutulmayacak kanla beslelen kan kokan katiller kahrolursunuz inşallah.ölenlere rahmet diliyorum ALLAHtan rabbim tekrarından korusun...
Angie
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:11:42

Annelerin bu korkuyla yaşamaması ve gözyaşı dökmemesi dileğiyle, cümlemizin başı sağolsun.
Duyarlılığınız için teşekkürler.

Sema Enci tarafından 10/19/2011 1:11:30 PM zamanında düzenlenmiştir.
Feyza Can
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:12:09

Basimiz sag olsun:(

Sehitlerimizin ruhlari sad olsun.

Sehitlik makamina erisenlere ne mutlu aslinda...

Ailelerine sabir diliyorum.

Roza
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:13:28
Yaralı takvimlerle büyüyor üç tarafı hüzünlerle çevrili yurdum, genç ölümlerle değişiyor mevsimler ve hep aynı toprağa aynı ağıtı söylüyor Anadoludaki bütün diller...
Mehmet Uzun

Ruhları şad olsun ve bitsin bu kirli savaş!!!
İnadına BARIŞ...
DemAN
19 Ekim 2011 Çarşamba 16:50:11
Başımız sağolsun...

Mekanları Cennet olsun, Ailelerine baş sağlığı, Allahtan rahmetler diliyorum
Roza , forumun sahibi
19 Ekim 2011 Çarşamba 16:50:53
Fulya CODAL
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:14:10

Doğrudur yıldırımın düştüğü,
yağdığı yağmurun,
bulutların rüzgarla sökün ettiği.
Ama savaş öyle değil,
savaş rüzgarla gelmez;
Onu bulup getiren insanlardır.
Duman tüten topraktan bahar boyunca,
dökülüp yükselir birden gökyüzü.
Ama barış ağaç değil,
ot değil ki yeşersin:
Sen istersen olur barış,
istersen çiçeklenir.

Bertolt BRECHT - Çagrı

(Çeviren : Attilla Tokatlı)

Ülkemin başı sağolsun..

Roza
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:15:21
‎" Bütün savaşları dövüşemeyecek kadar korkak olan ve bu yüzden de kendileri adına dövüşmek için dünyanın gençlerini cepheye süren hırsızlar çıkarır... "
Emma Goldman

Roza tarafından 10/19/2011 1:17:04 PM zamanında düzenlenmiştir.
Seyit Kazım
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:23:50
candan hurmet ederim toprağa düşen şehitlerimizn anlı şanlı yiğitlerimizin
mertce toprağa düşen vatan evlatlarını haktan rahmet kederli ailelerine baş sağlığı taziyelerimizi sunarım
hayin ce yapılan bu saldırılar dışa bağlı kardeşi kardeşe düşüren bu nifat eken fırtına biçen zihniyetin
az gunden bertaraf olmasını dilerim özü vatan sevgsi vatan bayrak olan tum yurt severleri sukunete
barışa sevgiye davet ederim iktidarın derhal bu işi bitirmesini dilerim
asker polis gerekeni yapması lazım bu hayin oğlu hayinlre
tum şehitlere tekrar baş sağlığı dilerim TÜRKİYEMİN BAŞI SAĞ OLSUN TÜRK.... ULUSUN BAŞI SAĞ OLSUN
SEYİT KAZİM KARAGÖZ SAYGILAR
NUR-BANU
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:25:30
Analar ağlıyor her gün neferine,apo şehit kanı mı bağlıyor,dializine şekerine.Bütün anaların başı sağolsun.
nâ-gehân
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:28:23

Başımız sağ olsun ...
Rabbim ailelerine sabır versin.

ferhan
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:54:47
Onlar inşaALLAH Cennet nimetlerine kavuşmuşlardır.Ya kanla yada siyonitlerce beslenen caniler nere de Bu dünyada da ahirettte de lanet onların üzerine olsun,Milletinmizin başı sağ olsun...
Yorum Yaz
/ 13 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.