Edebiyat defteri

7.435 izlenme - 199 yorum -
/ 20 »
Yorum Yaz
ANSIZIN
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:24:18

Edebi sanatların geçmişten geleceğe aktarılışındaki en önemli ortamlardan biri oldu internet siteleri. İnsanların yazdıklarını paylaşmaları, paylaştıkları eserlerini bir vitrin edasında yine okuyuculara sunmaları karşılıklı alışverişin güzel yanlarından biri. Bu devinimdeki en dikkat edilecek husus elbette güven ortamıdır. Şiire gönlünü vermiş, nesirin o sonsuz huzuruna yaşanmışlıklarını ve yaşayacaklarını resmedecek hangi yürek istemez ki emeklerini kaliteli bir ortamın otağında ağırlamayı.

Kültür Ve Sanat Platformu Edebiyat Defteri Sitesi. Üye sayısı: 100.000 den fazla Şiir sayısı: 500.000 den fazla Yorum sayısı: 10.000.000 dan fazla Yazı sayısı: 70.000 den fazla bir edebiyat sitesi. Evet, eserlerimizi emanet ettiğimiz, kalemimizi demlerken bize sunduğu olanaklar dâhilinde ucu bucağı gözükmeyen şahlanışlar yaşatan bir uğur ormanı aslında bu site.

Edebiyat Defteri’nin kuruluşunun 6.yılındayız. Sitemiz edebiyat dağının zirvesine göz diktiği günden beri bazen sendeledi, bazen sancı çekti, bazen de yoruldum dedi ama hiç durmadı. Bir bebeğin annesinin gözlerine bakan gözleri gibi sitemiz ile gönül bağımız bu sıkıntılı anlarda hiç gitmedi. Güzel olan sendelediği anlarda bile duruşundan taviz vermemesi idi. Sanırım üye çokluğu kaygısı olmayan tek siteyiz! Bizim kaygımız şiir, nesir, kültür sanat platformundaki bu ortamda erdemli, kaliteli ve kirlenmişliklerden arınmış bir ortamın sahibi olmak.

Sitemizin iletişim bölümünde ki minik aksaklıkların dışında Halkla İlişkilercimizin çizdiği yol dahilinde her soruya cevap verme imkanı tanınmaktadır. Sitenin kulağı elbette ki bu bölümdür. Üyelerimizin şikâyetleri, kafalarına takılan sorular, bilgi eksikliğinden doğan kargaşanın çözümsel hareketi sitemizin bu bölümünde yapılmaktadır.

Sitemizin Kırmızı, Şemsiye, Merdiven ve Anahtar başlığıyla çıkardığı yıllıklar bizim aynamızdır öncelikle. Türkiye’nin birçok okulunda, kütüphanelerinde yerlerini aldıkça, yeni yetişecek edebiyatçıların sesini kilometrelerce öteden duyacak kadar umutla bakan bir sitenin üyesi olmak gurur veriyor insana.

Yenilikler başarının saçlarına yağan bereket yağmurları gibidir. Her yıl sıkı bir bayram temizliği edasıyla tüm bölümlerimiz daha bir yenilenir, yöneticilerimiz kendi paylarına düşen iş paylaşımını geminin kaptanından alır ve rota dalgalara kapılmadan sarsıntısız bir yolculuğun seyrinedir.

Kültür sanat köşemiz o bölümün editörünün de çalışmalarıyla anında bilgi anında duyuru paylaşımını yapmakta, insanların güncel konulardan faydalanmasına yardımcı olmaktadır. Kültür haberlerinin ivediliğindeki sunuş, bu anlamdaki eksikliği gidermek için önemli bir gelişmedir.

Sitemizin atölyeler bölümünde sıcağı sıcağına şiir üretimine şahitlik etmekteyiz. Üyelerimizin duygu, düşünce, şiirdeki duruşlarına kadar kendilerince kurdukları gruplarda yürek terlerinden akan cümleler ve paylaşımlar bu atölyelerde onarılıyor, çoğaltılıyor. Ve bir binanın her katındaki ince işçilik gibi yükseltiliyor. Mor Fincan, Mutluluk Şarkısı, Heceye Gönül Verenler. Atölyelerimizden bazılarının isimleridir.

Edebiyat Defterinin en anlık ama kalıcı tebessümlere ya da bilgi aktarımına vesile olan bölümü ise Ne Nedir? bölümü. Bu bölümde kelimeler ile cümleler harman oldukça katılan ve katkı sağlayan üyelerin bir bereketi soluyan tabloyu oluşturduklarını görmek kaçınılmaz oluyor. Bazen tek kelimedir tarif bazen cümlelerin ardında saklanan gizdir. Ve öğrendiğimiz her kelime bizi edebiyatın görkemine hazırlayan gelecek bayrağıdır aslında.

Sitemizin şiir ve nesire açtığı en özel pencere günün şiirlerinin ve günün yazılarının seçildiği bölüm olsa gerek. Bu köşenin amacı “en iyi” eserleri seçmek değil ilk amaç güne düşen şiirleri ve yazıları okuyucularına kavuşturarak daha çok okunma şansı sağlanmak. Bu bölümün köşe de bucak da saklı kalmış eserleri gün yüzüne çıkarma olanağı da tanıması güzel olan yanı. Şiirler okurlarına, yazılar okurlarına kavuştukça ritmini ve geleceğe akacak denizini daha kolay bulmaz mı zaten.

Kitap bölümünün çok yeni olmasına rağmen minik ayrıntılardaki zenginliğe o bölümün editörünün de çabalarıyla müthiş bir konfor sağlanmıştır. Kitap okumanın ya da okuduğu kitabın yorumunu düşmenin heyecanını birebir yaşamaktayız. Önerilen kitapların büyük bir profesyonellikle yapılan tanıtımı, bizi o sarı sayfaların tılsımına kolayca itmektedir.

Edebiyat Defteri’nin haylaz çocuğu forumlar. Bu bölümde nice denemeler, nice şiirler, nice öyküler ve nice monologlar ilk emeklemelerini burada kazanıp şiir ve nesir bölümüne firar ediyorlar. Bazen, Öğrendim ki, Monologlar, Bu Şiir Okunmaz mı?, Kitaplardan Seçtiğimiz Cimleler, İtiraf Ediyorum v.s. bu başlık altındaki nice forumdan göbek bağını kesip şiir bölümüne yazı bölümüne eklenen ilk doğuşlar a şahitlik etmekteyiz hep birlikte. Forumların yine edebi rüzgârların kanatlarından beslenen bir yavru gelincik edasındaki salınışı, sitemizin ayrıcalıklı duruşundaki ayrıntılardan biridir.

Edebiyat Defteri’nin atlası teninde büyüten, toprağı bağrında duyguya boyayan bölümü şiir bölümü. Şiirlerimizin pastoral, didaktik, epik, dramatik, satirik, lirik danslarındaki karşı konulmaz bir basamak burası. Şiirin her türü bu bölümde kendine yer edindikçe duyguların efendilerinin, kelimelerle yaşama düello seremonilerine seyre dalmanın tadına doyulmuyor. Hayatta, bir şiirin saçlarındaki üşümüş sancı değil midir zaten. Sancılar büyüdükçe şiirler doğuyor sitemizin erdemli toprağında.

Edebiyat Defterinin yazılarını ağırlayan bölümü ise bir başka hazine. İnanın bu bölümden geleceğe ne öykücüler çıkacak ne nesirciler!.Geleceğin profesyonellerinin mabedi Edebiyat Defterinin o çoğaltan toprakları. Yazılar bölümünde eklenen her yazı da yaşamın vadilerinden zirvelerine dek işlenen konuların başlıklarını görmek mümkün.

Kendisine “okul” misyonu edinen Edebiyatdefteri.com bir çok üyenin katılımı ile bu misyonunu başarılı bir şekilde devam ettirmektedir. Bünyesine her gün dahil olan yeni uğur böcekleri ile Edebiyat Defteri için Türkiye’nin en çok takip edilen edebiyat platformları arasında yerini almış ve çeşitli platformlara ilham kaynağı olmuştur.

Türkiye’de gönlü şiire kayan, ruhu edebiyatın ayrı ayrı tonunda sallanan nice kabiliyetler, suskularda ya da güvensizliğin olduğu ortamlarda yitip gidiyor. Yitip giden her yetenek, yeryüzüne yağacak bir ışığın yolunu kesiyor. Dünyayı çirkinliklerden uzak tutan, yeryüzünün duvağını ayrı ayrı renkleriyle işleyen gelindir şiirler ve nesirler. Ve duyguyu kalemle buluşturan bu tılsımlı yürek ordularının sesini duyurmak ise aklı başında, önce edebiyat, önce kalite diyebilen internet sitelerinin de katkısıyla sağlanacaktır.

Yakında yapmayı düşündüğümüz bazı bölümler;
e-Kütüphane
e-Sinema
e-Bülten
e-Seslendirmen
ve şuan çalışması süren üyelerimizin kültürel alanda her türlü çalışmalarını olanak sağlayacak ve hâla bu bölüme ne isim vereceğimizi bulamadığımız bölüm :) Bu bölüm bittiği ve isim bulduğumuz vakit sizlerin elbette haberi olacak.

Ve bu yüzden diyoruz ki;
Biz bu kutsi görevin farkındayız ve buradayız. Peki ya siz?

ANSIZIN tarafından 8/22/2011 11:35:07 AM zamanında düzenlenmiştir.
ekremsama
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:42:23
Başta Ansızın dost olmak üzere tüm emeği geçenleri kutluyorum.
Hergün daha iyiye ve daha ileriye gidiyor site.
Destek olmak hepimizin boyun borcu. Hayırlı Kadirler ve Bayramlar...
K@LP.SiZZ
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:43:33
EDEBİYAT VE KÜLTÜR ADINA teşekkür ederim. başarıların devamını dilerim.
aemin
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:46:18
emeklerinize sağlık
Remziye DEMİR ÇİÇEK
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:47:17
Burda olmaktan ve bu sayfanın verdiği huzurdan ve kazandırdığı dostluklardan mutluyum. İyi ki Edebiyat Defteri var olmuş.ve dilerim ki hep var olur.
Halil Manuş
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:49:01
Edebiyat Defteri ile 3 ay gibi kısa bir zaman oldu tanışmam ama sanki yıllardır beraberiz gibiyim. Bu kısa zamanda "Anahtar" gibi bir yıllıkta da yer bulmanın gururunu yaşamaktayım. Günden güne artarak büyüyen başarılı çalışmalarınızı tebrik ve takdir ederek saygılarımı sunarım.
batu_41
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:51:03
Gerçekten edebiyat adına büyük bir onur ve çok büyük bir azimle çalışan ender sitelerden birisi edebiyat
defteri,bu yüzden burada bir üyesi olmaktan büyük keyif alıyor ve şiirlerimi okuyucularıma iletmekten huzur duyuyorum.Dilerimki dahada güzellikler diyarında bizleri gezdirecekler ve edebiyata hizmete edebiyat defteriyle devam diyor başarılarınınızn devamını diliyorum.
BAYRAMINIZ KUTLU VE BEREKETLİ,HUZURLU,SEVGİ DOLU BAYRAMLAR OLSUN
Asiye Alev Akboğa (ÇİÇEK.
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:54:39
bu site benim için çok değerli bir site. iyiki buradayım. burada olmak bir ayrıcalık bence. Edebiyet Defterini çoooooook seviyorum.
tüm bize sağladıkları kolaylıklardan dolayı emeği geçenlere sonsuz teşekkürler
saygılarımla
muhacir bozkurt
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:54:54
Bu mümtaz siteye üye olduğumdan beri "tiryakilik nedir, daha iyi anladım" diyorum. Tiryakisiyim.. Emeği geçen tüm gayret erlerine kalbî şükranlarımı sunuyorum. Selâmetlikler diliyorum.
Vedat Topuz (vedâti)
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:55:44
Başarılarınızın devamını can-gönülden dilerim... kaliteli ve tarafsız çalışmalarınızın artarak sürmesi temennilerimle,
Saygılarımla,
Vedat topuz
( vedâti )
cebirin defteri
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:56:46
BÜyük başarı elbette
hacı ali
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:58:39
başarıdan başarıya koşasınız.bunu yapacak yetenek ve azimin side olduğunu geçen sürede gördük..devam..
Cömert Yılmaz
22 Ağustos 2011 Pazartesi 12:00:32
Edebiyat defterini kurduğunuz için ve bizleri böyle içi dolu dolu kültürüler bir platformda buluşturduğunuz için size teşekkür ederim Habib bey.

Onca zorluklara katlanarak ve zamanınızın büyük bölümünü buraya ayırarak, edebiyata sağladığınız katkıyı, işin içinde bulunarak biri olarak ne tür zorluklara katlandığınızı. Yakından biliyorum. Siz güzel olan her şeyi hak ediyorsunuz.

Bir kez daha teşekkür ediyorum

Saygıyla
nesimsek
22 Ağustos 2011 Pazartesi 12:01:36
Kesilmeyen ilgi, katlanarak büyüyen sevgi ve adına yakışır bir gururla takip ediyorum...
Emeği geçen herkese şükran dolu saygılarımla...
Adnan ŞAHİN
22 Ağustos 2011 Pazartesi 12:06:54
Merhaba Habib bey,
Üç yıl bir aydır bu sitede şiir yazıyorum, ne yalan söyleyim çok seviyorum burayı, günde bir kaç kez bu siteye girmediğimde sanki hayatımda birşeylerin eksik olduğunu düşünüyorum.Sitenin her daim gelişmesinde güçlenmesinde yeni yeni uygulamaların kazandırılmasında ki gayretleriniz şüphesiz hepimiz tarafından takdir görmektedir.Burada bu ailenin bir bireyi olmak çok onur vericidir.
Ben de bu onuru üç yıldır yaşıyorum.
saygı sevgi ve selamlarımla,

Adnan ŞAHİN
ANKARA
ArenA
22 Ağustos 2011 Pazartesi 12:08:25
Yaptığınız çalışmalardan dolayı sizi ve ekibinizi kutlarım. Daha iyilerine şerefe.. :)
rıfati
22 Ağustos 2011 Pazartesi 12:14:00
Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyor tebrik ediyorum.

selam ve sevgilerle...
meselci
22 Ağustos 2011 Pazartesi 12:29:52

Baş taçsın can hemşo:)
Billur T. Phelps
22 Ağustos 2011 Pazartesi 12:34:51

Kendi sitem dışında üye olmayı istediğim ilk site olmuştur "Edebiyat Sitesi"

Bir arkadaşımdan duyarak geldim isminizi ve güzel paylaşımları görünce kaldım, gidemedim. Son zamanlarda rastladığım bazı çatlak seslere kulağımı tıkıyarak, bu güzel sitenin sunduklarından yararlanmaya devam edeceğimden de eminim.

Daha iyiye gitmek için çabalarınızı , bunca duygulu dolu ve kalemi güçlü insanı bir araya toplamayı başarmış olmanızdan dolayı da tüm görevli arkadaşları kutluyorum.

Sevgiler ve daha başarı dolu nice seneler diliyorum.

Billur Türkoğlu Phelps
,
Jale Keskin (Karadurmuş)
22 Ağustos 2011 Pazartesi 12:39:32
Tüm yenilikleri ile Edebiyat adına iyiki "Edebiyat Defteri" var diyorum. Başarılarınızın devamı dileği ile.
Kemnur
22 Ağustos 2011 Pazartesi 12:40:18
BEN 58 YAŞPINDA EMEKLİ BİR MEMURUM. YAŞAMINDA BOLCA OKUMAK OLAN, AMA HİÇ YAZMAYAN BİRİYDİM. HİÇ YAZMAYAN DİYORSAM DA YAZILMIŞ UFAK TEFEK, ŞİİRE PEK DE BENZEMEYEN MISRALARIM, BEYİTLERİM VARDI KENARDA BUCAKTA. FACEBOOK'TA EŞİM DOSTUMLA BİR ŞEYLER PAYLAŞIRKEN, BİRGÜN, EDEBİYAT DEFTERİNE ÜYE BİR ŞAİR DOSTUN FACEBOOKTA PAYLAŞMIŞ OLDUĞU BİR ŞİİRİNİ OKUMAK İÇİN TIKLADIĞIMDA İLK KEZ KARŞILAŞTIM EDEBİYAT DEFTERİ MENÜSÜYLE. ŞİİRLERDE DOLANMAYA BAŞLADIM ÖNCE. ÇOK GÜZEL ŞİİRLER YANINDA BENİMKİLERDEN BİLE KÖTÜ OLANLARI GÖRDÜM. DEDİM Kİ BEN DE BENİMKİLERİ PAYLAŞSAM YA... ÜYE OLDUM VE ESKİ ŞİİRİMSİ NOTLARIMI DERLEYEREEK ŞİİR OLDUĞUNU SADIĞIM BİR ŞEYLER YAYINLAMAYA BAŞLADIM. DERKEN, ÖVGÜLER DE ALMAYA BAŞLADIM. BU ARADA,NESİR YAZILARLA İLGİLİBÖLÜME DE DALDIM UKELALIK APIP. bİR KAÇ ÇOCUKLUK ANEKDOTUMU KENDİMCE ÖYKÜLEŞTİRİP YAYINA VERDİM. OKUDUĞUM DİĞER YAZARLARDAN ÖZENDİKLERİM, ESİNLENDİKLERİM OLDU. (özellikle Sayın Aynur Engindeniz'in yazdıklarından etkilenerek, onun kadar iyi öykü yazmaya ahtettim.) YAZDIKLARIMI BEĞENENLER OLDU. SEÇKİ KURULU BİRÇOK YAZIMA KIRMIZI KURDELE TAKIP ONURLANDRDI BENİ. BEN İSE, 58 YAŞINDAN SONRA YAZI YAZMAYA KABİLİYETLİ OLDUĞUMU KEŞFETMİŞ OLDUM... MEGOLAMAN FİLAN DEĞİLİM, GERÇEKTEN KABİLİETLİYİM YAZI YAZMAYA; ÇÜNKÜ, EDEBİYAT DEFTERİNİN ÖĞRENCİSİYİM. HERKESE SAYGI!...
Bandırmalı
22 Ağustos 2011 Pazartesi 12:53:03
Paylaşım üzerine olan kardeşliği ve barışı ön plâna çıkaran böyle güzel arkadaşlık ortamında olmak benim için gurur verici.Değerli emeklerinize böyle bir aile oratmı yarattığınız için sizlere çok teşekkür ederim,saygılarımla..
cemil16
22 Ağustos 2011 Pazartesi 12:54:47
Öncelikle "Edebiyat Defteri" sitesini kuranlara ve emeği geçenlere teşekkür ederim.Şunu açıkça ifade edeyimki bu siteye günde birkaç kez uğramasam kendimde bir eksiklik hissediyorum.Bu siteyi derlitoplu,seviyeli ve sistemlilik bakımından oldukça çağdaş buluyorum.Başarılarınızın devamını dilerim.Saygılarımla.
Alptekin Yazar
22 Ağustos 2011 Pazartesi 13:09:43
Çalışmalarınızdaki başarılarınızı Takdir ediyorum... Emek ve çabalarınıza sonsuz Teşekkürler... Selam ve Saygılar.
TC Sami Arlan
22 Ağustos 2011 Pazartesi 13:36:16
[URL=http://img805.imageshack.us/i/30067101398179909724100.jpg/][IMG]http://img805.imageshack.us/img805/6575/30067101398179909724100.jpg[/IMG][/URL] Edebiyat defteri benım bır bagımlılıgım oldu ve tum zamanımı burda gecırıyorum dıyebılırım sınırı olmayan sıırler okuyorum edebıyat adına kendımı ınanılmaz degıstırdım ve hergun yuzlerce sıırler okuyorum fakat tek bır sorunum var kı okurlarımda göruyorlar ama maalesef o muhtesem sıırlerın hepsıne yorum yazamıyorum cunkı yuzler ce sııre aynı yorum yazmak bana abest gelıyor herbırıne ayrı dusuncelerımı yazmak benı gerıyor ama bana gelen gelmeyen tum sıırlerı okumaya calısıyorum burada bulunmaktan cok memnun ve mutluyum sıtenızın ılk uyelerındenım aslında edebıyat adına her guzellıgı sıtenızde buluyorum sadece bır ıstegım oldu ya anlatamadım ya bana gelen cevaptan ben anlamadım ben hergun sıır sıteye asıcama bende olan tum sıırşlerımı öykulerımı kımsenın görmıycegı okuyamıycagı bır bana aıt şiir veya öykü vs gıbı deponun olmasını ıstıyorum yanı butun sıırlerımı oraya depolayıp ıstedıgımde anında okurlarımıza ıletmek ısterım ama yınede sıtede aradıgım her guzellıkler var yapımda adı gecen emeklerı gecen tum ınsanlara sonsuz tşk lerımı ıletıyorum saygılarımı sunuyorum ve herzaman yazdıgım gıbı,,

AKÇAY SIZLERE EL SALLIYOR...Sami Arlan..
canbolat demirci
22 Ağustos 2011 Pazartesi 13:41:09
Emeğiniz var olsun.Paylaşımlarımızın değerlendiği bir ortamda bulunmak ayrıcalıktır diye düşünüyor içtenlikle kutluyorum.
neneh.
22 Ağustos 2011 Pazartesi 14:08:57
Bu büyük başarıyı yürekten kutluyorum ve teşekkürlerimi sunuyorum.İyi ki var Edebiyat Defterimiz...İyi ki varsınız...Saygılarım sonsuz...
glenay
22 Ağustos 2011 Pazartesi 14:09:25

Ben bu siteye yeni dahil oldum . Siteye kıyıda köşede kalmış şiirlerimi
ekleyerek katkım oluyor mu bilmem.
burada az azeleştiri yapmayı da öğreniyorum.
Şiirlermin okunması ,beğenilmesi hoşuma gidiyor.
Site düzeninin bozulmaması için ne yapmak gerekirse herkesle birlikte
üstüme düşeni yapmaya hazırım. Başta size emeği geçen herkese
Teşkkürlerimi gönderiyorum .saygılar.
Hatice Ayşe Hasan
22 Ağustos 2011 Pazartesi 14:42:17
Saygı Değer Yöneticim Sizş Ve Edebıyat Defterini Kutlarım Başarılarınızın Daım Olmasını dılerım Allaha Şükür Ben Edebiyat Defterınden Ve Verdiğiniz Güvenden Dolayı Çok Memnun Teşekkürler...Saygılarımla
Nermin Kaçar
22 Ağustos 2011 Pazartesi 14:49:13
Biz de buradayız :))) İnsan evini terkedebilir mi ? Teşekkürler Saytın Habip Dağ ve değerli ekibi. İyi ki varsınız. Hep berABERİZ İNŞALLAH UZUN YILLAR BOYUNCA
Kalimera.
22 Ağustos 2011 Pazartesi 14:49:40
Bu arada yazı harikulade güzel, ikinci kez okumaktan büyük keyif aldım. TEBRİKLER / SEVGİLER
Genç Ozan
22 Ağustos 2011 Pazartesi 15:14:55
Ben hep buradayım
gelmeyenvuslat
22 Ağustos 2011 Pazartesi 15:18:08

Kalem kırmadıkca inş. hep destekciyim.Kendi adıma benim gönül evim edebiyatdefteri,başta siz değerli yöneticimizi ve emeği olan herkesi tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.saygımla.
eamekli
22 Ağustos 2011 Pazartesi 15:20:59
tebrik ederim emeğinize sağlık kadir gecenizi vede bayramınızı kutlar saygılarımı sunarım
Ayser ÖZBAKIR
22 Ağustos 2011 Pazartesi 15:32:35
Farkındalığınızın farkındayız sessiz sedâsız dursak dahi. Allah yar ve yardımcınız olsun...
(o)pOlen
22 Ağustos 2011 Pazartesi 15:34:51
teşekkürler başarıların devamını dilerim..
Afet İnce Kırat
22 Ağustos 2011 Pazartesi 15:36:59
Deftere üye olduğum ilk yılda Ansızına gıcık olurdum, kim olduğunu bile bilmeden. Şimdi Ansızını seviyorum, en büyük kazanç sevenlerinizin bir çığ gibi çoğalmasıı değil midir? Daha çok başarılı çalışmaya imza atacağınıza inanıyor sağlık, huzur diliyorum kardeşim. Nice 6 yıllara....
Aysel AKSÜMER
22 Ağustos 2011 Pazartesi 15:37:53
Edebiyat Defterinde bir yaprak olmaktan dolayı çok mutluyum. ANSIZIN ve ekibine bir kez daha teşekkür ederim. Nice paylaşımlara.
Ozan İhlasi (Bekir Akbulu
22 Ağustos 2011 Pazartesi 15:49:33
çok teşkkür edeiyoruz bu olnaklardan dolayı sitede çok güzel bizlerde yaanınızdayız kolaygelsin tüm site yönetimini kutluyorum
Ferda,ca
22 Ağustos 2011 Pazartesi 15:52:45
Edebiyat Defterini kuruluşunda emeği geçenleri kutluyorum.Ansızın Bey'in tarafsız ve ilgili yönetiminde daha yeni olmama rağmen hiç yabancılık çekmedim.Kısa zamanda değerli dostlar tanıdım.Yeni kalemlerin tanınmasında Edebiyat Defteri'nin çok büyük katkısı olduğuna inanıyorum.Kendimi burada evimdeymiş gibi hissediyor, seviyeli dostlarım ile paylaşmaktan mutluluk duyuyorum ..iyi ki varsınız efendim,saygı ve selamlarım ile...
Nar-ı Çiçek
22 Ağustos 2011 Pazartesi 16:44:41

Gercekten okudukca bulundugum bu degerli siteden bir kez daha daglar kadar gurur duydugumu yazma geregi duyudm.
Siir hayattir
hayat ise aci
bu aciyi yine siir ile teselli edecegiz diyorum.

Bu degerli ortami bizlere sunan siz degerli yöneticilere emeklerinden dolayi sonsuz tesekkür ve saygilar.
METEOR
22 Ağustos 2011 Pazartesi 17:22:22
Merhaba EDEBİYATDEFTERİ.COM;

Merhaba SEVGİLİ ANSIZIN (Habib BEY);

Yaklaşık Siteniz/sitemiz Edebiyatdefteri.Com'da 4,5 yıldır üyeyim. Bu site Türk İnternet Aleminin ve İnternetteki Edebiyat Dünyasının en büyük ya da en işlevli, fonksiyonlu ve de, en azından yöneticilerinin, üyelerini Kal'e aldığı en vefakâr, çalışkan ve Edebiyata gönül ve yön veren sitelerinden biridir.

Öncelikle bu açıdan; bu yönleriniz ve İnternet Edebiyatı başarınız için sizi yürekten kutluyorum.

Gönül ister ki; Her zaman sitenizin, her bölümünü dolaşmak, her bölümüne katkıda bulanabilmek...

Ama bizler çalışan bireyler/memurlar/şahıslar olduğumuzdan buna her zaman olanak bulamıyoruz... Zaren şiir veya yazı eklemek, eklediğimiz yazı ve şiirlere yazılan yorumları okumak; bir kaç dostun şiir ve yazısını okumak, onlara gerekli yorumlar yazmak bile inanın bir-iki saatlik zamanımızı alıyor. Hele birde diğer aktivitelere katılmak, nasıl olabilir bilmiyorum.

Yazımdan da anlaşılacağı üzere ben sitenize daha fazla katkı sağlamak isterken bunu başaramıyorum! Ama başaran kişi; Şair-Yazar yok mu? Tabii ki, pek çok! Onlarla zaten bu site yol alıyor ve çok uluslu şirketler gibi değil mi? Onlara ben de müteşekkirim! İyi ki o dostlar var!

Şimdilik sitemizin bu ahvâlda yoluna (başarılarını artırarak) devam etmesini diliyor, size bu kutsal ve başarılı yolda; sağlık ve mutluluklar diliyor; başarınızı gururla ALKIŞLIYORUM! SAĞOLUN, VAROLUN EFENDİM!

SELÂM, SEVGİ VE SAYGILARIMLA...
ESEN KALINIZ...
--------------------------
22.08.2011/İZMİR.
İSMAİL GÖKTAŞ
***METEOR***
HASRETLİK
22 Ağustos 2011 Pazartesi 17:28:50
BU GÜZEL ÇALIŞANIN DEVAMINDA ÇOK BÜYÜK FAYDALAR VAR.GENÇLİĞİN GEREKSİZ İŞLER PEŞİNDE VAKTİNİ BOŞUNA GEÇİRDİĞİ BİR ZAMANI YAŞIYORUZ.İNTERNETİN VE YAYIN ORGANLARININ YANLIŞ AMAÇLARLA KULLANILDIĞI BİR TÜRKİYE'DE GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATAN, KÜLTÜRÜMÜZÜN YAŞAMASI YOLUNDA GÖREVİNİN FARKINDA OLANLARA SELAM OLSUN... BİZLERDE SİZİN YANINDAYIZ. SEVGİ VE MUHABBETLE.
yok,sul
22 Ağustos 2011 Pazartesi 17:41:39
evet harikasınız diyeceğim bende

saygılarım hürmetlerimle
Muammer Erdem
22 Ağustos 2011 Pazartesi 17:44:37
Başta siz olmak üzere bu sitenin çalışmasında ve devamında emeği geçenleri tebrik eder, üye olarak kendi adıma elimden geleni yapma sözü verir,saygılarımı sunarım.
lazcadis_53
22 Ağustos 2011 Pazartesi 18:40:19
Edebiyat Defterinde bir yaprak olmaktan dolayı çok mutluyum. ANSIZIN ve ekibine bir kez daha teşekkür ederim. Nice paylaşımlara. Başarılarınızın devamını dilerim benide aranıza aldığınız için teşekkür ederim saygılar ..
ŞİMAL34
22 Ağustos 2011 Pazartesi 19:57:36
Edebiyt Defteri'nin geleceğe yönelik çalışmalarını beğeniyor,edebiyat sanatlarına verdiği destekten dolayı başta site yönetimini ve bu sitede paylaşımları olan bütün arkadaşlarımı kutluyorum.
Ben sana yandım
22 Ağustos 2011 Pazartesi 20:51:27
HABİB BEY YANINIZDAYIM.YOLUNUZ AÇIK OLSUN TEBRİK EDERİM ÇOK ÖNEMLİ PROJE BUNLAR...
syrus
22 Ağustos 2011 Pazartesi 21:27:53

benzerlerinden açık ara önde, farklı, aile ortamının sıcaklığında...

seviliyorsunuz.

yusuf-aslan
22 Ağustos 2011 Pazartesi 21:55:48
Temennimiz, Kültür ve Sanat da, dünya milletleri arasında daha iyi yerlere gelmektir. Kültür ve sanat'da daha iyi bi yerlere gelmek için'de çok, ama çok çalışmamız lazım diye düşünüyorum. Kültür ve sanat a özveri ile emek veren "Edebiyat Defteri"ne de çok çok teşekkür ediyor ve daha nice başarılara imza atmasını'da yürekten destekliyorum. bu vesileyle "Edebiyat Defteri" yöneticilerini ve bütün yazan canlarımızı saygıyla selamlarım.
Muhsin İlyas Subaşı
22 Ağustos 2011 Pazartesi 22:37:32
Habib Beyciğim,
Yaşayan edebiyatımızda İnternetin hem olumlu, hem de olumsuz etkileri vardır. Buna siz de işaret ediyorsunuz. İtiraf edeyim, siteniz bu olumsuzlukların dışında, oldukca aktif bir görünüm sergilemektedir. Beni sizin aranıza çeken ana neden bu ve gençlerimize bir ağabeyleri, bir kardeşleri olarak fırsat buldukça yol göstericilikte bir sorumluluk üstlenme duygusudur. Başka kültürel çalışmalarım olduğu için İntirnete ve dolayısıyla sitenize fazla vakit arıylamıyorum onun için diğer alanlarda aranızda olamamak gibi bir eksikliğim var. Zaman zaman yazılarımla katılsam da yeterli değil. Bizler, bizim kuşağın şairleri artık heves dönemini aşmış durumdadır. Ama sorumluluğumuzun da farkında olmamız gerektiğini düşünüyorum.
Sizin bu çalışma ve çabanızı her türlü takdirin üstünde görmüş olmamın yanında, bu vesileyle,şiir yazan kardeşlerime de anlayamadığım bir hususu hatırlatmak istiyorum: Şiir edebiyat türünün en özel olanı, en zor olanı, en çok emek ve fedakarlık isteyen alanıdır. Hal böyle iken, birçok şairimizin ismini saklayarak rumuzlarla şiir yazması, eserine sahip çıkmama anlamına gelmez mi? Ben çok iyi şiirler okudum. "Keşke bu duygu kanamaları bende olsa" dediklerim oldu, ama altında ismiyle kabulleneceğim bir imza yok. Bizim Divan Edebiyatımız ve Halk Edebiyatımızın bir kesiminde bu tür uygulama var ama modern şiirde bu yoktur, olmamalıdır da. Bu konuda yönlendirici olmanız bakımından işin size düştüğünü düşünüyorum. Şiir ölürse, aşk da ölür, şiir ölürse sevgi de ölür. Şiir ölürse hayatın ruhani tarafı tamamiyle çöker. Bunun için derim ki, gelsin benim şair kardeşlerim eserlerinin altına isimlerini açıkca koysunlar ve o güzel şiirler de böylece o isimleri yücelterek edebiyatımıza taşısın onları. Edebiyat eleştirmenleri ve edebiyat tarihcileri altında açık ismi olmayan hiçbir şairi dikkate almaz. Bir şair kendisine böyle bir haksızlığı yapmamalıdır.
Bu vesileyle sizleri, sizin şahsınızda emeği geçenleri kutluyor bütün şair kardeşlerime başarılar diliyor, saygılarımı arzediyorum efendim.
a.yüksel şanlıer
22 Ağustos 2011 Pazartesi 22:54:08

Evet sizlerin de söylediği gibi,internet ortamında yayın yapan edebiyat defterine eş değer olabilecek ya da daha üstünde olabilecek nitelikte bir site göremedim bu yüzden edebiyat defterini kutlarım.
Yalnız birkaç isteğim var edebiyat defterinden.
1-ben dahil belki de pekçok kişi şiirini seslendiremiyor bu nedenle gönüllü iyi yorum yapan (okuyan )şairlerin belirlenip isteğe bağlı bazı şiirleri mp3 olarak seslendirseler iyi olacak sanırım bu bir.
2-şiirlere isteğimiz halinde,mp3 fon müziği eklenebilmeli ve şiir kayıtları buna göre yapılmalı.Bu iki
3-kayıtlarda şiire sola yasla,ortala,sağa yasla şeklinde şekil verilebilmeli diye düşünüyorum.
saygı ve sevgilerimle başarılar diliyorum.
ceyhuni
22 Ağustos 2011 Pazartesi 22:56:47
Kardeşim sizleri tebrik ediyorum.çalışmalarınızda da başarılar dilerim.İnsana hizmet güzel bir şeydir.Hele bu Edebiyat ise daha da güzeldir.Tek ki edebiyat bizleri edebten ayırmasın.Yani herşey edeb ölçülerinde olmalıdır. Tekrar başarılar dilerim.
Mustafa AVCU
AhmetÇelik
22 Ağustos 2011 Pazartesi 22:59:25
Saygı değer yöneticiler hepinizi saygıyla ve hürmetle selamlıyorum. Kültür hazinelerimizin su yüzüne çıkmasında SİTE nin gösterdiği gayreti görmemesi için Ahmet Çelik'in kör olması lazım. Yaptığınız tüm çalışmalarınızı ayakta ve gönülden alkışlıyorum. Selam ve saygılar
desdemona
22 Ağustos 2011 Pazartesi 23:21:51
Selam,ben bu sayfaya tesadüfen rastladım.Çok güzel paylaşımlar var burda .Çok okuyan ,çok yazan biriyim.
Bu sayfanın benim için bir özelliği daha var.Bugüne kadar çok şiir ve yazı yazdım.Ancak bir çoğunu ya attım ya yaktım,yokettim.

Hayatımda ilk kez bir sitede şiirimi paylaştım,bu nedenle benim için özel...

Her şey için teşekkür ederim....

Bu sayfada ,yüreğinden geçenleri yazıya döken ve bizimle paylaşan bütün kalemlere ve sizlere ...

Saygılar....
ABDURRAHMAN GÜNGÖR
22 Ağustos 2011 Pazartesi 23:56:05
Edebiyat defteri günümüz amatör şairlerinin şiirlerini rahatlıkla paylaşabildiği bir site olmanın gururunu ne kadar yaşasa azdır..Bizlere bu imkanı verdiğiniz için yürekten teşekkürler.Şiirlerimi bu sütunlarda paylaşmaktan onurluyum.Saygılarımla.
NECATİ O.
23 Ağustos 2011 Salı 00:00:23

Her türlü katkıya hazırız.Başarılar diliyorum.Selâm ve saygılarımla.
Edeb-i Şiirsel
23 Ağustos 2011 Salı 00:47:42
Bu güzel edebi -hazine sandığına katılımda gec kalmış oldugumu bile düşünüyorum..Tşk ediyorum emekleriniz ve hizmetleriniz için..ßaşarılar!
Selamettin PULAT
23 Ağustos 2011 Salı 02:40:01

....Dostluğun, arkadaşlığın, sanatın en sıcağının ve güzelinin yaşandığı " EDEBİYET DEFTERİ'Nİ" daha iyiye ve güzele götürme çabasında tüm emeği geçenleri yürekten kutluyor ve saygılarımla selamlıyorum.
....Güzel günlerde ve serlerde görüşmek üzere hoşça kalın.
NILGUN
23 Ağustos 2011 Salı 06:12:23
Buyuk bir begeni ve dostluklar kurdugum ve bu arada cok seyler ogrendigim ve hala
ogrenmekte oldugum kacamak yaptirdigim bir evim gozu ile baiyorum.
Sizlerin bizlere sunmus oldugu her turlu konfor icin ictenlikle gonulden tesekkurler ederim.
Saygimla
osman öcal
23 Ağustos 2011 Salı 07:56:02
emeği kutlamak lazım.
Oya gedik
23 Ağustos 2011 Salı 09:38:01
Edebiyat adına güzellikler bunlar...Sevgiler Ansızın...
Son Damla
23 Ağustos 2011 Salı 09:39:36
Her şeyin farkındayız ki burdayız BİZ BİR AİLEYİZ .. Bir bedende iki CAN .. İki canda TEK BEDEN .. Saygılarım sevgi ile Tüm Edebiyat Ailesine ..
AHMET TURANOĞLU
23 Ağustos 2011 Salı 09:41:53
============================================
BU GÜZİDE SİTEYİ İNŞA EDEREK; HER GÜN HİZMETLERİNE YENİLERİNİ DE EKLEYEREK
BENZERİ SİTELERE FARK ATIP SINIFINDA KENDİSİYLE YARIŞAN EDEBİYAT DEFTERİMİZİN ÇİLEKEŞ YÖNETİCİLERİNE VE LİDERLERİ "ANSIZIN" A ..."HECEYE GÖNÜL VERENLER" ATÖLYESİ KURUCUSU OLARAK 450 ÜYEMİZ ADINA ÖZELLİKLE TEŞEKKÜR EDERİM ; HİZMETLERİNİN DEVAMINI DİLERİM.

SİTEMİZ VE YÖNETİCİMİZ İÇİN YAZDIĞIM ŞİİRLERİ DE DOSTLARIMIZLA PAYLAŞMAK İSTERİM.
=============================================

)=( EDEBİYAT DEFTERİ )=( "akrostiş "

E n güzel düşüncemle duygu olup aktığım !
D ünyaya hür bakıştır ne güzel defterimiz...
E leştiri yoruma alkış gibi baktığım ;
B aştan sona her şeyi çok özel defterimiz..

İ çten kabul ederiz... edepli her insanı !
Y azalım hep birlikte; hece-serbest uzmanı ,
”A nsızın” Habip DAĞ’ın renkli kültür harmanı ;
T ecrübe kaydı yapan en temel defterimiz...

D ivâne âşıklarla çok nüktedan yazardan ,
E l alır, talep eden, her tarzda ustalardan ,
F aydasız yorumlarla, münafıkça nazardan ,
T anrım korusun bizi, bu amel defterimiz...

E stetik ve özgünlük olmazsa olmazımız !
R uhumuzu yansıtır hem kalem hem sazımız.
İ nşallah bir kitapta derlenecek yazımız
N efret kinden uzaktır, en evvel defterimiz...
E debiyat Defteri... mükemmel defterimiz.

@@@@@ BAŞKENT ŞAİRİ AHMET TURANOĞLU @@@@@

****************** A NSIZIN ’a ********** (akrostiş)

A NSIZIN siteyi ettim ziyaret !
N azik bir şekilde hoş geldin dedi...
S abahın birinde şiir ekledim.
I şıklar konuştu artık devam et !
Z amanı unuttum yorum yazarken...
I ssız gecelerde cevap bekledim.
N e güzel dostlarla şiirle sohbet !
BAŞKENT ŞAİRİ AHMET TURANOĞLU
"HECEYE GÖNÜL VERENLER" ATÖLYESİ KURUCUSU.
bilgin62
23 Ağustos 2011 Salı 09:44:54
çalışmalarınızı takdir ediyor, saygılarımı sunuyorum....
Sami ASLAN
23 Ağustos 2011 Salı 10:21:21
Başarılarınızın devamı dileklerimle .....Allah'a emanet olunuz.
Ömer Sabri KURŞUN
23 Ağustos 2011 Salı 11:25:52
Teşekkürler...Harika bir sayfada,seçkin dostlarla olmaktan haz ve mutluluk duyuyorum...
GÜLÜMSE İZMİR
23 Ağustos 2011 Salı 11:56:50
Merhaba Habib Bey,
Edebiyat Defterinin bir bireyi olmaktan çok mutluyum.
Bu büyük ailede dostluk var,güven var,kültür ve sanat adına emek var.
Sizin şahsınızda tüm yöneticileri,emeği geçenleri kutluyorum.
Saygılarımla.
Rahil Tahirli
23 Ağustos 2011 Salı 13:19:44
Azerbaycanın marhum halk şairi Memmed Araz diyordu ki, bir ocak başında bir ısınmasak, Sen kime gereksin, ben kime gerek. Bizleri bir ocak başına topladığınız için teşekkürler. Hele bu ocak gözümüzün, gönlümüzün yağı ile daha da alevlenecekdir. Her kese sevgi ve sayğılar...
Emine usta
23 Ağustos 2011 Salı 14:21:44
Emegiği gecen tüm dostları yurekten kutluyor,
tesekkurlerimi sunuyorum.
CEYLAN C YILMAZ
23 Ağustos 2011 Salı 18:23:11
EDEBİYAT DEFTERİ , KURUCUSUNU, ÖNCELİKLE KULUYORUM....
BAŞARILAR DİLİYORUM...
YAPMAYI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ TÜM ÇALIŞMALARINDA
BURAYA AYRI BİR RENK VERECEĞİNİ
DAHASIDA AYRI ÖZELLİKLER KATACAĞINI BİLİYORUM....
TÜM YAZARLAR ,ŞAİRLER VE DOSTLARA ,
MERHABA DİYOR ,
HAYIRLI GÜNLER DİLİYORUM
edebiyat aşkına......
24 Ağustos 2011 Çarşamba 00:05:32
Ben öncelikle bize bu güzel açıklamada bulunduğunuz ve bu güzel ortamda bulunmamıza vesile olduğunuz için size çok teşekkür etmek istiyorum sayın edebiyat defteri kurucuları... Ben de üye arkadaşlarımızın çoğunun da başına geldiği gibi bir tesadüf -yoksa tevafuk mu demeliydim- eseri olarak karşılaştım siteyle...İlk başlarda tedirgindim bu kadar güzel şiirler varken kendi gözümde büyüttüğüm şiirlerimin bir değeri kalmamıştı artık... Daha sonra anladım ki herkes iyi ve yahut kötü, kendince doğru bulduğu birtakım düşüncelerini ortaya koymakta... Burası kardeşliğin başladığı yer... Meğer yıllardır içinde bulunmak istediğim çok doğal ve iyi niyetli bir ortam... Ayrıca kendimi geliştirmem için de çok fayda sağladı... Bir şeyler üretebilmenin sevincini yaşadım... Hani bir söz vardır ya ; gül sunan elde daima gül kokusu kalırmış... Değerli arkadaşlarımız; burada bizlere yüreklerinden sundukları gül sularını ikram ettiler... Ve gül kokan yüreklerinin ebediyyen şiir-nesir-öykü-masal vb. kısacası edebiyatımızın bize imkan sağladığı bir çok güzellikle kalmasını diliyorum yaradandan...Gönül gözleri daima açık olsun inşallah... Ve son olarak iyi ki burada yazma fırsatına sahip olmuşum :)
M.Nur Metin ( EDEBİYAT AŞKINA...)
Güner2
24 Ağustos 2011 Çarşamba 00:26:47
Biz de sizin yaptığınız güzel işlerin farkında olarak buradayız. Ve ben burada olmaktan son derece mutlu ve kıvançlıyım. İyiki varsınız ve iyi ki buraya uğradım ve kaldım. Teşekkürler Edebiyat Defteri'ne emeği geçenler...
meliha-kar
24 Ağustos 2011 Çarşamba 01:27:51
Edebiyat ve kültür adına teşekkür ediyor ve kutluyorum.
ömer osmanoğlu
24 Ağustos 2011 Çarşamba 09:54:12
İnternetle ilgilenecek çok zamanım olmamasına rağmen bulduğum her fırsatta koşarak geldiğim bir iki yerden biridir Edebiyat Defteri..Evim de hissini aldığım da bir yer..Burada olmayı seviyorum.
Emeği geçen herkesin gönlüne ömrüne bin bereket
Murat Arıcı
24 Ağustos 2011 Çarşamba 12:43:38
Ramazan ayı hürmetine nice altı yılların sitemize nasip olmasını diliyorum yüce Rabbimden. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimle iyi bayramlar.
ayucel
24 Ağustos 2011 Çarşamba 16:36:44
Açıklamalarınız için teşekkürler. Elleriniz dert görmesin. Edebiyat Defteri sitemiz gerçekten kapsamlı ve güzel. Ayrıca katılan tüm şairlerimize de teşekkür ediyorum.
rabiabelgin
24 Ağustos 2011 Çarşamba 17:16:50
Evet edebiyat defterimi seviyorum, benden bir parça gibi, kendime ait bir sayfam var ve uğraştırmıyor beni, sayfama girerken bana zor gelmiyor, hiç bir yönü, herşey hoş, emeği geçen herkese saygılarımla...
rabiabelgin
24 Ağustos 2011 Çarşamba 17:23:50
Ben sitemde mutluyum kalemimide seviyorum çok iyilerde var ama haddini bilmeyenlerde var. o her yerde var. Ben sitemi seviyorum bana kimse karışmıyor, fazla aykırı olanı engelleme şansıda var insanın, bence her konuda başarılı, ben yazılarımı buraya topluyorum en önemlisi kendime ait bir sayfam var...
ozandili
24 Ağustos 2011 Çarşamba 21:46:17
Edebiyat Defteri, gerek içeriğiyle gerekse biçimiyle gittikçe yetkinleşmekte, güzelleşmekte şiirseverlere büyük bir hizmet sunmaktadır.
Başta HABİB DAĞ olmak üzere emeği geçen tüm yöneticilere teşekkür ediyorum.
tacettinfidan
25 Ağustos 2011 Perşembe 00:10:42
İstikbali çok parlak bir edebiyat sitesi yetiştiriyorsunuz. Yönetim üyelerini, bilhassa Habib Beyi candan kutluyor, her zamanki gibi gelecekte de beraber başarılarınızın devamını diliyorum. Uzakta olsam da, burada paylaşılan güzel şiir ve yazıları hep zevkle okuyorum. Vatanla mesafem azalıyor, Türkçeye olan sevdam coşarken içim aydınlanıyor. Eksik olmayın. Selamlarımla.
İlhan Özay
25 Ağustos 2011 Perşembe 04:11:39
Elektronik ortamda oluşturmuş olduğunuz şiir ve diğer yazın türlerini içeren ortak platform için sizleri kutlar, başarılarınızın, üyeleriniz ve bu ortama emek veren tüm çalışanlarınızla birlikte sürekliliğini dilerim.
Paylaşıldıkça çoğalan iki temel dinamik sevgi ve bilgidir. Genel olarak sanat, sevgi boyutunun, soyutlanmış kavramlar ve figürler üstüne kurulu düzlemidir. Bilgi ise, bu düzlemin tarihçesinden devinimle, geleceğin daha yaşanılır kılınmasına ilişkin bir işlemleniş. O açıdan, böylesi bir ortak ruhtan hareketle sevgi ve bilginin paylaşılması... paylaşıldıkça da çoğullanması için gerekli sorumluluk ve görev bilincini hepimiz üstlenmek konumundayız.
Yarin dudağından gayrı, her yerde ve hepbirlikte olmak kadar güzel bir şey olamayacağı görüşündeyim. Bu açıdan, fiilen üstümüze düşen görev neyse, ortak gelişim adına yaşamın tüm etkin süreçlerinde hepbirlikteyiz. Bir bütünü oluşturan parçalardır. Çok sesliliğimizin ayrıntılarını doğru soyutlama temelinde yan yana getirebilirsek... ki getirmeliyiz... yarını ödünç aldığımız çocuklarımıza içinde insan ve emek olan bir ortam bırakabiliriz.
Bölüm başlığı (Kıbele) olabilir. Mitolojik sürecin Artemis öncesi, Anadolu'nun Bereket Tanrıçası'ydı bildiğiniz gibi. Genel olarak sanat da bereketi ifade eder. Çünkü, sanat ve sanatçı riyasızdır. Yaşam içinden çıkar ve yaşama döner. Yıkıcıdır. Ama, yeniden inşa edicidir.
Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Tüm sanatçı arkadaşlara ve bu platformun sürekliliğine katkısı olan emekçilere sevgiyle...
Esen kalın...

İlhan Özay
Aydın Suyak
25 Ağustos 2011 Perşembe 09:54:09
Çalışmalarınızı candan kutluyor, şizleri içtenlikle tebrik ediyorum.
Şiir adına bir şeyler yazıp paylaşıyorsak, sizlerin büyük takdir olan hizmetiniz ile başarıyoruz burda...
şizlere müteşekkirim. Sağ olun her zaman var olun...
Daha nice başarılar elde etmeniz dilerim.
keremkorkut
25 Ağustos 2011 Perşembe 10:13:06
Yureginize,gonlunuze,emeginize saglik.
Baki selam ve hurmetlerimle....
Sevgiler Saygilar...
Moze Katar
25 Ağustos 2011 Perşembe 21:40:56
Tebrikler...
merhabaikigözüm
26 Ağustos 2011 Cuma 09:33:36
Yüreğimle çalışmalarınızda başarılar diliyorum ve bu kapsamlı çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum,saygı ve sevgilerimi sunuyorum..
Fikri KÜÇÜKUKUR..
EYLÜL20
26 Ağustos 2011 Cuma 15:01:43
Tüm gönül dostlarına selam olsun.Gayretleriniz,çabanız takdire şayan.Yenilenmek,güçlenmek,büyümek istek ve arzusu kurumları ve insanı yüceltir.İnanıyorum ki ekibimiz canla başla bu yönde çalışıyor.Onun için bu kadar geniş kitleye ulaşabildik.Gönlü sevgi dolu herkesten Allah razı olsun.
Daha daha yükseklere,daha daha meçhüllere yeni gönüller keşfetmeye.
varyok
26 Ağustos 2011 Cuma 16:11:56
En zor günlerimde beni bana geri veren bu site için hep varım.Teşekkürler.
alicirit
27 Ağustos 2011 Cumartesi 09:00:08
Teşekkür az gelir...farkındayım...o yüzden elimden ve yüreğimden ne gelirse buradayım...ve burada olmaktan çok ama çok mutluyum...iyi ki varsınız...
NAZMİ ŞENUSTA
27 Ağustos 2011 Cumartesi 10:38:00
Edebiyat kültürel bir sanattır..Tarihte olduğu gibi geleceğe bir ışıktır,sevgileri pekiştiren bu güzel etkinliğe sonsuz teşekkürlerimi sunarım..Yönetime saygılar çalışmalarında başarılar dilerim.
hnyk
27 Ağustos 2011 Cumartesi 12:21:45
Duyarlılığınızı kutluyorum.
ayşe1
27 Ağustos 2011 Cumartesi 16:21:54
Göğsüm kabararak okudum.
Bu ince emeklerin bahar ışıltıları, üyeleri, titiz ve mükemmel olma savaşında yüreklendiriyor. Çalışma ve çabalara kışkırtıyor ve şahlandırıyor.
Emeği ve zamanı geçen herkese gönül dolusu teşekkürler.
Edebiyat Defteri Ailesi'nin Şeker Bayramını kutlar, daha nice onurlu başarılara ve yeniliklere mutluluk ve sağlıkla erişmesini dilerim.
Derin sevgi ve saygılarımla.
Mert YİĞİTCAN
27 Ağustos 2011 Cumartesi 23:03:35
Değerli dostlar, şiir ve edebiyat için, sanat için çabalarınızı takdir ediyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum.Selam , saygı ve sevgilerimle...
garip_ali
28 Ağustos 2011 Pazar 10:48:33
tüm emekleri geçenleri tebrik ederim çümleten hayırlı bereketli güzel bayramlar dilerim herşey gönlünüzce olsun dostça sağlıçakla kalın.
ysnyl
28 Ağustos 2011 Pazar 15:56:56
daha nice güzel günler yaşamak dileğiyle başarılarınızın devamını ümit ediyoruz.. Hayırlı bayramlar..
Sahiyim
28 Ağustos 2011 Pazar 17:04:42
Böylesi güzel bir sitede biz şairleri buluşturduğunuz için teşkkür ederim.
aşiyan052
29 Ağustos 2011 Pazartesi 20:15:15
Bende başta siz ANSIZIN olmak üzere,tüm emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ederken;bu vesileylede her iki bayramınızıda gönülden kutluyorum...
gizemlibalık
1 Eylül 2011 Perşembe 00:37:20
inkılaplabınız daim olsun edebiyat defterinde olmaktan gururluyum her ne kadar zamansızlıktan fazla vakit ayıramıyor olsamda ..
handan akbaş
1 Eylül 2011 Perşembe 16:31:17
Teşekkürler sayın Ansızın, yapılan çalışmaları mümkün olduğunca takip etmeye çalışıyorum.
Kısa aralar dışında, siteye mümkün olduğunca her gün uğruyorum.
Çalışmalarınızda başarılar, saygılar.
morhüzün
3 Eylül 2011 Cumartesi 16:42:32
Sitemizin değerli yöneticisine ve edebiyata gönül vermiş siz değerli arkadaşlara selamlar !
Dört yılı aşkın bir süredir bu sitedeyim..Ve inanın bu kadar kaliteli ve üyeleriyle bu kadar ilgili bir sitede bulunmadım.Bizlere bu güzel ortamı sağlayan Ansızın'a sonsuz teşekürlerimle...
sera.
5 Eylül 2011 Pazartesi 11:48:31
Edebiyat Defterini kurduğunuz, hayata geçirdiğiniz ve bizlere bu olanağı sunan bir platformda buluşturduğunuz için size yürekten teşekkür ederim Habib Bey.

Bildiğimiz-bilemediğimiz onca zorluklara katlanıp büyük azim, gayret, çaba, emek ve iyiniyetle edebiyata sağladığınız katkı için de hem size hem de yönetimde olan tüm ekibinize de ayrıca teşekkürler.

Daim olsun başarılarınız... Saygıyla.
Sencer Polatkan
6 Eylül 2011 Salı 00:21:11
Merhaba.Duygularimi dile getirebildigim edabiyatdefteri sitesi, iyiki kurulmus.. Site üzeinde calismalariniz mükemmel,emeginize saglik..Basarilarinizin devami dilegiyle..

Sevgi ve Saygilar
Sencer
NERİMAN
7 Eylül 2011 Çarşamba 11:44:58
Size yürekten katılıyorum.İnanın çok güzel ve kaliteli işler yapıyorsunuz.Bütün emeği geçenlere gönül dolusu teşekkürler.Selamlar ve saygılar.

NECATİ O.
8 Eylül 2011 Perşembe 10:40:44
TEBRİK,TEŞEKKÜR VE BAŞARI DİLEKLERİMLE SAYGILAR SUNARIM.
NECATİ O.
8 Eylül 2011 Perşembe 10:55:35
TEBRİK,TEŞEKKÜR VE BAŞARI DİLEKLERİMLE SAYGILAR SUNARIM.
melekanne
14 Eylül 2011 Çarşamba 08:21:34
Merhaba Edebiyat ve kültür adına çok teşekkür edeerim..Çok güzel bir site bu nezih Edebiyat defteri sitesine gelince mutlu oluyorum. Paylaşımlar çok güzel şiirler çok çok güzel emeği geçen herkese katılmcılara çok ama çok teşekkür ederim..
Saygı ve Sevgilerimle...
mavikervan
15 Eylül 2011 Perşembe 22:27:30
"Edebiyat Defteri"ni seviyorum...
yusuf-aslan
18 Eylül 2011 Pazar 16:52:04
Emeğe saygı duyan her saygı değer canlar gibi ben de, verilmiş bu emeğe saygı duyarım... Saygılarımla.
sevda cn
19 Eylül 2011 Pazartesi 23:12:54
gönüllerden geçenleri yorumlamış bütün gönül dostlarımız ve size teşekkür ederiz güzel bir kocaman yüreklerden dökülen çağlayan şiirler sözler yazılar işte sevgiyle kalemden dökülen güzellikler böyle bir güzelliğe destek olduğunuz için önce size ve dostlara sevgi saygı teşekkürler paylaşmak ne kadar güzel
emine uysal
22 Eylül 2011 Perşembe 11:50:45

ANADOLUNUN MÜNBİT TOPRAĞI,NE CEVHERLER BARINDIRIR BİLİRDİK TE,BU CEVHERLER NASIL VE NE İLE ORTAYA ÇIKAR YOL YÖNTEM PEK BİLMEZDİK.
YILLARDIR GÖZYAŞIYLA KALEMİNİ SULAYAN BİR DELİ OLARAK "OL"EMRİNİ BEKLEDİM DURDUM .ZAMAN ZAMAN AZALSA DA ÜMİDİM ,"BİR GÜN OLACAK"DEDİM . KALEMİMİN YEŞERMESİNİ VE MEYVE VERECEĞİ GÜNLERİ BEKLEDİM/BEKLİYORUM.BİR ANNE ŞEFKATİYLE ELİMDEN TUTULUP KALDIRILMALI VE YÜRÜMEYE CESARET KAZANDIRILMALIYDIM.BİR ANNELER GÜNÜNDE BEZM-İ CİHAN SUNUCUSU VESİLE OLDU BANA...ÜYELİĞİM AYLAR ÖNCE BAŞLASA DA ŞU SON BİR HAFTADIR SİTEYE ŞİİR DEMİRİMİ ATTIM.TANIDIKÇA SEVDİM.İNSAN İLK ÖNCE ANNE SICAKLIĞINDA GÜVEN ARIYOR.VE BEN BU GÜVENİBURADA DERİNDEN HİSSETTİM.SİTEMİZİ TAM OLARAK HENÜZ TANIYABİLMİŞ OLMASAM DA SEVİYORUM . ARKADAŞLARIMA,, ÖZELLİKLE BU MİLLETİN ASLINDA ANA POTANSİYELİ OLAN ANALARA YANİ AVARE EV HANIMLARINA TAVSİYE ETMEYE BAŞLADIM.
ŞİİR VE NESİRLERLE BESLENEREK BÜYÜYEN EDEBİYAT AĞACIMIZIN ,İFADE ETTİĞİNİZ ULVİ GAYESİNE ULAŞTIĞINA/ULAŞACAĞINA ÜMİDİM TAMDIR.BÜTÜN SEÇKİN YÖNETİCİ VE ÜYELERİMİZİ SAYGIYLA SELAMLIYORUM...ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM!

EMİNE UYSAL
emine uysal

ANADOLUNUN MÜNBİT TOPRAĞI,NE CEVHERLER BARINDIRIR BİLİRDİK TE,BU CEVHERLER NASIL VE NE İLE ORTAYA ÇIKAR YOL YÖNTEM PEK BİLMEZDİK.
YILLARDIR GÖZYAŞIYLA KALEMİNİ SULAYAN BİR DELİ OLARAK "OL"EMRİNİ BEKLEDİM DURDUM .ZAMAN ZAMAN AZALSA DA ÜMİDİM ,"BİR GÜN OLACAK"DEDİM . KALEMİMİN YEŞERMESİNİ VE MEYVE VERECEĞİ GÜNLERİ BEKLEDİM/BEKLİYORUM.BİR ANNE ŞEFKATİYLE ELİMDEN TUTULUP KALDIRILMALI VE YÜRÜMEYE CESARET KAZANDIRILMALIYDIM.BİR ANNELER GÜNÜNDE BEZM-İ CİHAN SUNUCUSU VESİLE OLDU BANA...ÜYELİĞİM AYLAR ÖNCE BAŞLASA DA ŞU SON BİR HAFTADIR SİTEYE ŞİİR DEMİRİMİ ATTIM.TANIDIKÇA SEVDİM.İNSAN İLK ÖNCE ANNE SICAKLIĞINDA GÜVEN ARIYOR.VE BEN BU GÜVENİBURADA DERİNDEN HİSSETTİM.SİTEMİZİ TAM OLARAK HENÜZ TANIYABİLMİŞ OLMASAM DA SEVİYORUM . ARKADAŞLARIMA,, ÖZELLİKLE BU MİLLETİN ASLINDA ANA POTANSİYELİ OLAN ANALARA YANİ AVARE EV HANIMLARINA TAVSİYE ETMEYE BAŞLADIM.
ŞİİR VE NESİRLERLE BESLENEREK BÜYÜYEN EDEBİYAT AĞACIMIZIN ,İFADE ETTİĞİNİZ ULVİ GAYESİNE ULAŞTIĞINA/ULAŞACAĞINA ÜMİDİM TAMDIR.BÜTÜN SEÇKİN YÖNETİCİ VE ÜYELERİMİZİ SAYGIYLA SELAMLIYORUM...ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM!

EMİNE UYSAL
emine uysal

EMİNE UYSAL
Billur T. Phelps
7 Ekim 2011 Cuma 23:58:45

Bu kadar olanığı bir arada sunan bir çatının altına girmiş olmaktan daha güzel ne olabilir.
Hem kendini sınayacaksın, hem emsallere bakarak kendine daha bir çeki düzen vermeye çalışacaksın.
Arada bir güne düşen yazılarınla mutlu olacaksın. Daha ne olsun.

Tüm emeği olanlara binlerce teşekkürler. Yolunuz açık, alkışlarınız bol olsun :)
Yurttaş
22 Ekim 2011 Cumartesi 10:38:15
İnsanın kendisini,duygusunu kalemiyle(klavyesiyle) ifade edebilmesi şeffaflığın ve duruluğun en güzeli olsa gerek.
muhlis sünbülcü
9 Ağustos 2012 Perşembe 13:38:42
Öncelikle yazınıza çok geç cevap verdiğim için, çok özür dilerm. Yazınızda şiiri ve özelliklede şairi onurlandıran bir yazı yazmışsınız. Hem bunun için hemde, yapmış olduğunuz bu kutsal iş için size ve tum ekibinize çok teşekkür ederim. Allaha emanet olun.
yukapel
27 Ağustos 2012 Pazartesi 18:51:51

Selam,
sizlere teşekkür etme fırsatı ararken,elimle koymuş gibi buldum.
Arşimet gibi...Sizi ve buradaki değerli üyeleri şiirleriyle yorumlarıyla bir nebze de olsun tanımaktan çok çok mutluyum.

Edebiyat defterine kaydımı yaptırmama vesile olan kıymetli arkadaşım Mehtap Altan'ın güzelliklere yaptığı katkı gözardı edilemez.
Ona da buradan teşekkür ediyorum.

Edebiyat defterinin gün geçtikçe amacına ulaşması şüphesiz biz üyeleri de çok mutlu kılıyor.
Dürüst bir amaçla yola çıkan üyelerine saygılı, edebiyata yakışmayan hareketlere karşı affetmez bir tutum içinde görmek, güven içinde olduğumuzu bilmek takdir-e şayandır.
Kolaylıklar diliyıor bir kez daha teşekkür ediyorum sevgiler.

Yüksel Nimet Apel
GldnIşk
9 Eylül 2012 Pazar 20:32:19
emeği geçenleri kutluyorum...birbirimize lazımız,o yüzden kutlamalıyız...
meselci
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:39:46

iyi ki edebiyatdefteri var EDEBİYAT VE KÜLTÜR ADINA...
osman ece
22 Ağustos 2011 Pazartesi 16:28:11
edebiyat defterinde huzur buldum dostluk buldum bu şiir ata kültürümüzü devam ettirmek için genç
nesillere sevdirmek için böyle bir geniş alana ihtiyaç vardı bu siteyi kuranların emeğine sağlık emeği geçen
herkese teşekkür ediyorum
melekanne
20 Eylül 2011 Salı 08:57:04
KATILIYORUM İYİKİ VAR EDEBİYET DEFTERİ.
melekanne
30 Aralık 2011 Cuma 15:24:53
Yorumunuza katılıyorum düşncelerimi yazdığınız yorumda buldum..
Gülşen ERİŞ
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:44:53
Habip bey yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı sizleri tekrar kutluyorum sizin burada yaptığınız yenilikler bizlere büyük bir haz , güven, sıcaklık, dostluk,paylaşım, hatalarımızı düzeltmek, daha ismini sayamayacağım bir sürü vs. yapılımlar var sizler burada edebiyat defterinde var olduğunuz sürece , ve sizler bizleri edebiyat defterinde misafir edeceğiniz sürece bizler hep burda varız buna inanın.Değerli arkadaşlarım belki bana hepimizin adına yazmış düşüncesine kapılmış olabilirler tabiki bu benim düşüncem ama şuna inanıyorum ki sizlerde aynı kanaate varacağınızı ümit ediyorum,Teşekkürler Değerli Edebiyat Defteri kurucuları... Saygılarımla
KNİSK
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:49:49
VALLA BİZDE(enazından adıma konuşacak olursam..) BU GÜZİDE TOPLULUĞUN BİRER FERDİ OLARAK ÜSTÜMÜZE DÜŞEN GÖREV VE SORUMLULUKTA YANİ NİMET KADAR KÜLFETTE DE VAR OLDUĞUMU BİLDİRMEK İSTERİM..ÇÜNKÜ DESTEK VE BİRLİK OLMAKLA BİR YERLERE GELİNİR ,İYİ GÜZEL VE DOĞRU ANLAMINDA AMACA ULAŞILIR..DİYOR SELAM VE SAYGILARIMI SUNUYORUM.
lacivertiğnedenlik
22 Ağustos 2011 Pazartesi 13:06:40
değil mi :)
lacivertiğnedenlik
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:49:50
ah bu monologlardan daha ne yazılar çıkacak ,bekleyin görün derim :) ben buldum kültür bölümünün ismini :) cultura ( latince )

evet evet cultura

inşa etmek,işlemek,süslemek,bakmak ,

iyi olur ,bir düşünün :)

teşekkürler bu güzel okula

lacivertiğnedenlik tarafından 8/22/2011 11:54:25 AM zamanında düzenlenmiştir.
Kalimera.
22 Ağustos 2011 Pazartesi 13:03:31
BEN DE TUTTUM BU İSMİ, ÇOK ŞIK LACİ...
Mehtap ALTAN
22 Ağustos 2011 Pazartesi 13:18:44
ah o monologlar benim nesir coşkumu coşturan ... lar:)
lacivertiğnedenlik , forumun sahibi
22 Ağustos 2011 Pazartesi 13:21:51
hayde yeni bir şey kurgula ama süreğen olsun ,o oluşacak kafanda sonra ara detaylarla
yok,sul
22 Ağustos 2011 Pazartesi 13:38:28
latince öylede türkce

maya da denilebilir..
22 Ağustos 2011 Pazartesi 13:41:15
bir fikir tabi ,elbette
Mehtap ALTAN
22 Ağustos 2011 Pazartesi 14:31:38
ah Aysu ah!

Kafamda kurguladığım ve yarım kalalan ne çok edebi çığlık var bir bilsen...
HakkınSesi
22 Ağustos 2011 Pazartesi 15:18:42
Fantastik olur, ama Tdk babalarımız kabul etmeyebilir:)
22 Ağustos 2011 Pazartesi 15:21:51
eğer bir estetiği varsa olur neden olmasın ,
kardanadam
9 Eylül 2011 Cuma 12:03:12
latince, arapça, farsça, ingilizce fransızca veya neyce ise olmasın derim
Türkçe olsun.

Sanatçı biraz anarşist ruhludur. Zaten böyle olmasa yazamaz. Ama bu anarşizmi Türkçe diline, ses bayrağımıza uygulamayalım olur mu?

sevgilerimle
yok,sul
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:50:21
çok değerli dostlarım burası bir adeta edep adap yazı şiir ve en önemlisi insan diyaloğu geliştirme okuludur

ve nasıl askerlik adam olma ocağı ise bu sitede yüksekovadan karstan teeee edirneye ordan hadiiiii antalyaya ordan kıbrıs hadiii türki cumhuriyetler olmadı almanya belçika amerika vs. vs. bir insanın harman olduğu mekan ev ( bakın bu insanın harmanlanması ve edebiyat defteri diye mükemmel şiir çıkar ha)
okul adeta bir üniversite ve beş seneyi bitirene tavsiyem edebiyat defteri olarak diploma bile vermelisiniz
çok çok teşekkürlerimle hoşcakalınız efendiler...
Asiyim Asabiyim
22 Ağustos 2011 Pazartesi 13:06:38
katılıyorum sanırım burdan alacağım edebiyat adına diplomamı :)) gerçekten kendimi çok yetiştirdiğime inanıyorum... ilk yazdığım şiirlerle şimdikiler arasında dağlar kadar fark var... bu yüzden bu siteyi ve emeği geçen herkesi kutluyorum... herkesede tavsiye ediyorum aramazı katılın ve kaleminizin rengi nasıl değişiyor görün :)
şair ataseven
23 Ağustos 2011 Salı 04:42:28
bu güzel siteyi biz edebiyatçılara çıkış kapısı olarak sunan edebiyat deferi yönticisine sonsuz teşşekürlerimi sunuyorum..daha 16 yaşaındayım ve 18 ülkeden şiir yazıp okuma birinciligim var ..inş. daha iyilieini yapabilirim...esen kalın....
yok,sul , forumun sahibi
23 Ağustos 2011 Salı 10:13:44
dost seni kutluyorum hem yaşın hemde başarıların için

ve daim olmasını temenni ederim hoşkalın...
talip
3 Eylül 2011 Cumartesi 15:11:58
burada "sınıfta kalmak serbest" ...diploma alırsak gönderirler di mi ?..neme lâzım !..
Entellektüel-41
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:50:26
Emeğe ve sunulan imkanların güzelliği için teşekkürler...daha güzel günlerin ipuçlarını da aldık sanırım...tebriklerimi gönderiyorum her özveri için...Entellektüel-41
Hasan Özaydın
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:50:29
emekli olunca üzülmüştüm ama E. Def. sayesinde iki şiir karalıyorum.böçü börtü bugüne kadar almasam bile şiir yazmam bana yetiyor..
Angie
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:52:41

Burdayım ve hep olmayı umut ediyorum.

Ve yukarıda çok güzel bir yazı okudum edebiyat defteri'ne dair. Eksiği var fazlası yok diyebilirim kendi gözlemlerim dahilnde.

Yöneticileri tanıyoruz ve aksaklık yaşamıyoruz bu anlamda. Fakat sitenin çeşitli alanlarında (forum, nedir, kitap vs) görevli editörleri bilmek isterdim. İsimleri bilmemiz yönetimin de işini kolaylaştıracaktır diye düşünüyorum. Doğrudan editörlerle iletişime geçebiliriz bölümlerle ilgili. Ve de şeffaflık açısından da daha iyi olacağını kanaatindeyim.

Her daim yeniliklerle bezeli her daim daha ileriye yönelik görmek umuduyla başarınızı kutlarım.

batu_41
22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:52:48
Gerçekten edebiyat adına büyük bir onur ve çok büyük bir azimle çalışan ender sitelerden birisi edebiyat
defteri,bu yüzden burada bir üyesi olmaktan büyük keyif alıyor ve şiirlerimi okuyucularıma iletmekten huzur duyuyorum.Dilerimki dahada güzellikler diyarında bizleri gezdirecekler ve edebiyata hizmete edebiyat defteriyle devam diyor başarılarınınızn devamını diliyorum.
BAYRAMINIZ KUTLU VE BEREKETLİ,HUZURLU,SEVGİ DOLU BAYRAMLAR OLSUN
Yorum Yaz
/ 20 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.