Edebiyatdefteri.com 5 yaşında!

1.469 izlenme - 40 yorum -
/ » 4
Yorum Yaz
ANSIZIN ( Yönetici )
9 Mart 2011 Çarşamba 14:06:14

Delinin biri kuyuya bir taş attı. Ve kimse çıkaramadı.

Tamamen bir inat uğruna kurulduğunu sıklıkla dile getirsekte şuan ailenin bir bireyi olarak 5. Yılımızın forumunu açmak sanırım yine bana düştü.

Sitenin bu aşamaya gelmesinde tek tek isim saymak isterdim ama ismini unutabileceğim dostların olabileceğini göz önünde bulundurarak isim belirtemiyorum. Hepsine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Sitenin kuruluşu ile ilgili bazı şehir efsaneleri anlatılsa da çok güzel anılarımın olduğunu sizlerden saklamayacağım. Ayrıca yazı dizisi olarakta sizlerle paylaşmayı düşünüyorum.

-----------------------------

Sitemizin isim tescilini yaptığım aylarda yurt dışından tarafıma gelen bir mailde site isminin Vip isim olduğunu ve bu ismi satın almak istediğini belirtmişti.
O zamanlar 3 ortaklı bir şirket kurmuştuk. Ve bu ortaklık zamanında harıl harıl para arıyorduk. Özellikle böyle bir mailin gelmiş olması bizim için can simidiydi. Gelen mail tamamen ingilizce olduğu ve bizimde ingilizcemizin ilk okul seviyesinde olduğunu düşünürsek çeşitli arkadaşların yardımıyla bu ismi satamadık :) Zaten kurmuş olduğumuz firmada ortakların birbirleri ile anlaşamamasından dolayı kapanmıştı :) Kısacası EdebiyatDefteri.Com sitemizin yayın hayatı öyle bolluk bereketli bir dönemde değil. Sıkıntılı zamanlarımızda oluştu. Ve siz değerli üyelerimizin katkılarıyla ele avuca sığmaz bir aile haline geldi.

Nice Senelere Edebiyat Defteri

Habib Dağ

Sitemizin İlk halleri;

ANSIZIN tarafından 3/9/2011 3:00:23 PM zamanında düzenlenmiştir.
galatasaray
9 Mart 2011 Çarşamba 14:35:13
Gnümüzde hiç bir şey kolay kazanılmıyor
ama siz ve arkadaşlarınız o dağ yüreklerinizi bizim önümüze koydunuz bizler de sımsıcak yüreklere sahip çıktık bundan dolayı da çok mutluyum
aranızda olmak beni gururlandırıyor
nice ,nice başarılara imza atarsınız inşallah
hepinize kucak dolusu sevgiler
asran
9 Mart 2011 Çarşamba 14:55:26
Size baba diyebilir miyiz sayın Dağ :)))))
ydmtd
9 Mart 2011 Çarşamba 20:20:44

Henüz daha bir ay olmadı katılalı aranıza. Edebiyat gönüllülerinin toplandığı bir yer olması beni ayrıca siteye bağladı. Bir internet sitesi olmaktan öte bir okul serbest bir kürsü gibi algıladım burayı. Hizmet politikasına da değinmek gerek tabiki. Amacın edebiyatın geliştirilmesi yaygınlaştırılması olduğu açıkça orataya çıkıyor şöyleki; Vip uygulamanız çok fazla bir kullanım ayrıcalığı sağlamaması amacın para kazanmaktan öte gönüllülük esasına dayandığını gösterdi bana.

Sözün özü; Geldim. Gördüm. Beğendim. Bu guruba dahil oldum. Bundan da büyük mutluluk duydum.

emeği geçen herkese teşekürler bir kucak dolusu....

saygı ile
hüzün şairi
9 Mart 2011 Çarşamba 22:44:40
Emeği geçenlere tşk ediyor ve Türk Edebiyatı adına nice 5 senelere diyorum.saygımla.
Yıldız Toksöz
9 Mart 2011 Çarşamba 23:47:03
Burda olmaktan aranızda olmaktan mutluyuz.İyiki var defter.Teşekkür ederim.Nice yıllara inşallah hep beraber...
sahaf
25 Mart 2011 Cuma 00:27:35

Dağ gibi olmasan da, dağ gibi bir yürekle, dağ kadar büyük bir <edebiyat evi> yaratmışsınız. DAHA NE OLSUN?

Burası, eve gelmiş gibi hissedilen bir yer bana göre.
Nice yıllara Tebrikler ile

M.ƏRĞƏVAN
28 Mart 2011 Pazartesi 16:14:59

Daha nice nice yıllara dileğiyle, başarılar.
fenimo
2 Haziran 2011 Perşembe 02:05:39
İyikide açmışsınız bu siteyi...Burda olmaktan ve tüm sanatsever arkadaşlarla olmaktan çok onur ve mutluluk duydum.dilerim nice nice uzun zamanlar çoğalarak artarız...
zeki ersoy
10 Temmuz 2012 Salı 17:32:14
interneti çok kullanmazdım.şiire ise hiç yakıştıramazdım.burası beni etkiledi .değiştim.sağol deli.
Mehtap ALTAN
9 Mart 2011 Çarşamba 14:25:31
İyi ki o deli kuyuya taşı atmış...

Yoksa bize kadar gelen ve bizlerden yarınlara dek yürüyecek olan bu masalın şahitleri olamayacaktık...

Bu anlamda kuruluşundan bugüne gelene dek emeği geçen başta sevgili Habib Dağ'a ve bütün emek işçilerine yeniden teşekkürler...
Cömert Yılmaz
9 Mart 2011 Çarşamba 14:32:16

Gerek site için, gerek edebiyat için harcadığın emeğe saygı duymak birlikte
Defterimizin bugunlere gelmesinde ve biz şiir severleri bu çatı altında toplanmamızı sağladığın için teşekkür ederim kardeşim

Şiir ve sanat adına nice yıllara

Saygımla

**Havin_**
9 Mart 2011 Çarşamba 14:33:46

İnat belki ama elbet zafer, inada sadâkâtten kaynaklanmıyordur. En başından beri, şimdi anlatıp anlatıp kendi kendimize nazarımız değmesin diye konuşmamayı yeğliyorum açıkçası. Hep emek verildi ve hep emek karşılığını verdi...

Yolunuz ne kadar uzundur bilmiyorum elbette ama dileğim, hiçbir zaman menfî emel ile bu sayfalara tek satır amel eylenemeye...

Ayrıca sana söylemek istediğim bir şey var kızıl'ın gözü nûru, ben biraz yaşlanıyorum gâliba ve bana eşlik ettiğin için, yalnız bırakmadığın için teşekkür edesim var sana. Yaşın daha beş senin çok üzülme, öyle bebek gibisin yani üzülme ve seni, harflerin ağarmadan yaşatsınlar inşallah e mi...

MEZARKABUL55
9 Mart 2011 Çarşamba 14:35:06
Edebiyat defteri ailesine nice yıllar diler, başarılarının daim olmasını dilerim.
nene hatun
9 Mart 2011 Çarşamba 14:37:18
Her başarının her oluşumun bir hikayesi vardır.Sizden okumak keyifliydi.Bu kadar bir arada olmanın ve aile diye benimsenilen bir yere sıkı sıkıya bağlı onca değerli insanın varlığı en büyük servettir .

İyi güzel ve doğru işler yapıldığı sürece Allah yardımcınız olsun diliyorum.

Ben seviyorum burayı benim sevgim var bu sevginin ve sevmenin temelinde.

Gönülden başarılar diliyorum.

Sevgilerimle....
N.ALTIN
9 Mart 2011 Çarşamba 14:39:38

Güzellikler ANSIZIN ortaya çıkıyor nedense süpriz olması her daim harika:)

RABBİM hiç bir zaman utandırmasın Sevgili dostum DAĞ gibi yüreğinle ömürlük olsun başarıların inşaallah,

Dualarım seninle o muhteşem yüreğinle bu değerli Edebiyat ailesinde olmak muhteşem sonsuz teşekkürler.

İyiki kurmuşsun iyiki varsın...

Daha nice yıllara hep birlikte elele,

Sevgilerim kocaman yüreğine dua ile,

Nurcan ALTIN
Şükran AY
9 Mart 2011 Çarşamba 14:42:29

Allahım makaleli, denemeli, şiirli, öykülü, hikayeli ve tabi ki üyeleri ve yöneticileriyle birlikte büyütsün inşallah

Sağlıkla, mutlulukla, umutla... tarihe edebiyat adına atacağı ölümsüz imzasıyla....

Nice Yıllara defterim.

Zeynep Süberk
9 Mart 2011 Çarşamba 14:43:55
Delinin biri bir kuyuya taş atmış! :)
Aklına sağlık. Taşı arayan delilerden biri olmaktan gocunmuyorum, hatta iyi ki atlamışım ben de bu kuyuya diyorum. Nitekim; kalemim, zihnim özgür, eski ve yeni dostluklarla büyüyorum ve ben doğru yerdeyim. Nice 5(0) yıllara Edebiyat Defteri.
DemAN
9 Mart 2011 Çarşamba 14:46:06
Edebiyat adına 5. yılında herkese özgür edebiyatın özgür yaşam kadar değerli kılan EDEBİYAT DEFTERİMİZİN 5. YILINI en içten dileklerimle kutluyorun

NİCE MUTLU, ŞİİRLİ YILLARA...

Yorum Yaz
/ 4 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.