????zamanda yolculuk????
1,402 izlenme   |   40 yorum   |   Sıralama:
Sonraki Sayfa »   Son »
Yorum Yaz
zeren
#

bilimle ozellikle fizik ve kimyayla çok ilgilenirm ve makale,dergi ne varsa okurum. bir hocamla araştırdığım bir konu var.. zamanda yolculuk??

her yonden ele alabiliirz...
mümkün mü sizce zamanda hareket etmek??
Beğen

muratsahin123
#

bana göre imkansız

ama olsaydı insan oğlu hain emelleri için kullanırdı
Beğen

mutedildalgalı
#Yazmasaydim, ölecektim... Yazdim... Anlamadiniz...

Tamamen ütopik bence . Ama keşke olabilseydi.
Beğen

parlayanyıldız
#

an yaşanıldığı zamanda kalır.bence asla geri dönülemez.
Beğen

gülşah
#

bence mümkünatı var..

zamanında imkansız gördüğümüz teknolojılerı okadar cok kulanıyoruz ki suan artık kulanımı bize sıradanmışcasına basit geliyor ..

yaşadığınız bir anın cep telefonlarından anında fotograflanması yüzyıllar öncesinde ne kadar imkansızdı

ya da

insanların dondurulup yıllar sonra donduruldu yaşta uyanması

ve niceleri..

insanoğlundaki akıl ve zekanın çözümleyemediği şey olduğuna inanmıyorum.

böyle bir icat olsa bile dönüp yaşamak istediğim bir an olurmuydu diye düşünüyorumda..

tabiki evet:)
Beğen

burakb
#

benim aklıma ilk olarak zaman kavramının bize ne ifade ettiği geliyor.

Niye zaman geçiyor veya neye göre? bunu ne belirliyor - zaman durdurulabilir mi? geriye dönülebilir mi ya da yolculuk yapılır mı?

bence zaman dediğimiz şey atomlarımızın veya daha da küçük yapı parçalarımızın, enerji partiküllerin hareketi değil mi sonuçta bu hareketi durduğumuzu varsayarsak yada başka bir etkiyle ters çalışmalarını sağlayamazmıyız

Yani tohum büyür gelişir fidelenir ağaç olur.

Peki bu oluşabiliyorsa bunun tersi niye mümkün olmasın? belki bir gün cevabını buluruz

Saygılar.
Beğen

il@yda
#

Zamanda yolculuk mümkündür.Gökyüzüne baktığımızda gördüğümüz yıldızlar bize yüzyıllar öncesinden ışığını yansıtır şu an ki durumuyla göremeyiz.Bu demektir ki belki de şu anda o yıldız yerinde bile değildir.Sadece insanoğlu henüz bulamamıştır .Ama bu yönde ciddi çalışmalar vardır.
Beğen

göçmenkuş
#

zamanda yolculuk konusu zor bir konu.
bence bu yolculuk bilimsel olarak gerçekleşemez . ama kuranı kerimden ve evliya hayatlarından anlayacağımız kadarıyla zman da değil de o an için yer değiştirme , olayları görme olayı gerçekleşebilir. belki belki hatta belki.
yıldızlardan gelen ışık konusuna gelince :
bu konu ışığın hızı ve evrenin genişliği ile ilgili.
pek bilimsel olmadı ama en azından fikrimi belirttim.

göçmenkuş tarafından 1/24/2007 6:36:45 PM zamanında düzenlenmiştir.
Beğen

taymaz
#Hiç bir şey eskisi gibi değil

Einstein ın izafiyet teorisinde Maddeyi ışık hızına ulaştırdığınızda zaman durur . Işık hızını aştığı zaman zaman geriye doğru akar . Bu tamamen teorik bir şey . İspatlanması konusunu bilemem ama günümüzde en hızlı araçlarla ses hızının birkaç misli hız ulaşabiliyoruz . yanılmıyorsam ses hızı saniyede 240 metre yaklaşık olarak . ışık hızı ise saniyede 300000 kilometre . Işık hızına ulaşsak dahi ki bu çok zor . Bu hızda hareket eden bir aracın karşılaşacağı sorunlar ve yolcuların durumları . Bugün koşullarında form sorunuzun cevabı ancak , yorumcu arkadaşların fikirlerine desaygı duyarım , ama ütopik olmadığını düşünüyorum .
Beğen

taymaz
#Hiç bir şey eskisi gibi değil

Einstein ın izafiyet teorisinde Maddeyi ışık hızına ulaştırdığınızda zaman durur . Işık hızını aştığı zaman zaman geriye doğru akar . Bu tamamen teorik bir şey . İspatlanması konusunu bilemem ama günümüzde en hızlı araçlarla ses hızının birkaç misli hız ulaşabiliyoruz . yanılmıyorsam ses hızı saniyede 240 metre yaklaşık olarak . ışık hızı ise saniyede 300000 kilometre . Işık hızına ulaşsak dahi ki bu çok zor . Bu hızda hareket eden bir aracın karşılaşacağı sorunlar ve yolcuların durumları . Bugün koşullarında form sorunuzun cevabı ancak , yorumcu arkadaşların fikirlerine desaygı duyarım , ama ütopik olmadığını düşünüyorum .
Beğen

Yorum Yaz
Sonraki Sayfa »   Son »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.