Dünyanın gözünde atatürk / sizin gözünüzden dökülebilecekler neler?

1.445 izlenme - 73 yorum -
«
Yorum Yaz
Murat ERDEM
29 Mayıs 2011 Pazar 02:42:38
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, zamanın dünyaya musibetlerle öğrettiklerini çoktan ülkesinde uygulamaya geçirmiş, en büyük devrimci olmasına rağmen kendi yurttaşlarının yabancı hayranlığına kurban gitmiş, ulu önderimizdir. "Kurban gitti." derken ben bile kendi sözüme bozuluyorum ama kurban gitmeseydi bugün bu halde mi olurduk?

"Ne mutlu Türk'üm diyene!"nin, "muassır medeniyet seviyesi"nin, "Yurtta sulh, cihanda sulh!"un, "Gençliğe Hitabe"nin, "Türkiye devletini kuran Türkiye halkına Türk milleti denir."in ve en önemlisi "Ya istiklal, ya ölüm!"ün içini boşaltan, anlamsızlaştıran; Türkiye'nin devrim türküsü olan Gençlik Marşı'nı çocuk şarkısından başka bir şey olarak göremeyen bizler onun için ne söylesek boşuna maalesef.
Delidolu-28
28 Mayıs 2013 Salı 04:46:45
Mustafa Kemal Atatürk'ün kişiliğini en iyi anlatan Dr.Rıza Nur'dur.Onun " Hayatım ve hatıratım" adlı eserine bakmak lazımdır.
Hayat.İşte
28 Mayıs 2013 Salı 12:35:46

İNSAN ATATÜRK

ATATÜRK de et artı kemik artı kandı
İnsanüstü değildi yani ATATÜRK
ATATÜRK de herkes gibi kusurları olan
Küçük ,büyük ve çirkinde olabilirdi
Ama güzeldi

ATATÜRK yorgunluk kahvesini bir su başında yudumlamayı
Serhat türkülerini ,Alaturkayı mesela Safiye Aylayı
Yemeklerden fasulye pilakisini seven
Miri kelam bir İstanbul efendisi.

Aşık ve şair mahcup ve ürkek
Ama Karadenizli değil Karadeniz kadar canlı
Adanalı değil ama Adanalı kadar sıcak kanlı
Ve bir Aydınlı kadar oturaklı ve zeybek.

Velhasıl bizim mayamızdan bizim kumaşımızdandı Mustafa Kemal.
İnsan üstü değildi ATATÜRK
Tam insandı.

Prof.İlknur GÜNTÜRKÜN KALIPÇI
destina*mltm
28 Mayıs 2013 Salı 12:55:40
Hayat.İşte , forumun sahibi
28 Mayıs 2013 Salı 12:56:44
destina*mltm
28 Mayıs 2013 Salı 13:00:19
Yorum Yaz
«
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.