Alkışlar...

5.418 izlenme - 193 yorum -
/ 20 »
Yorum Yaz
Hazal Karadağ
2 Kasım 2010 Salı 22:16:49
Kaza mahalinde elinde cep telefonuyla koşturup '112'nin numarası neydi?'diye bagiran sarışına!..

-Banyonun lambası yanmayınca elektrikler kesik zannedip yarım saat gelmesini bekleyen.Beklerken de canım sıkılmasın diye televizyon seyreden kisiye!..

-Arkadaşlarının içinde 20 yaşındaki oğlunu ''alişim balişim ,gülüşüm dalişim'' diye seven anneye.

-Aynı kazada zincirin sonundaki aracın,arkadan gelenleri uyarmak için yola reflektör yerine bagajındaki mukavva kutuyu koyup ikinci bir zincirleme kazaya sebep olan cin fikirli diğer şoför arkadaşa.

-Shrek'in fragmanlarını gösteren bir televizyon kanalında, el ele tutuşmuş Shrek ve Fiona'yı görüp, ‘Bunlar Süleyman ve Nazmiye Demirel çifti mi?' diye soran teyzeye.

-Lisede edebiyat dersinde okuduğu şiir bitince sınıfa dönüp ‘Bu şiiri ünlü Alman yazar Goethe yazmıştır' diyen hocaya, ‘Niye, kağıt bulamamış mı?' cevabını veren öğrenciye.

-Banka gişesinde işlem yaptıran yaşlı teyzeye, işlemini yapan kadın soruyor: ‘Parayı kim alacak teyze? Alıcısına ne yazalım?' Teyzem cevap veriyor: ‘Bu paranın hayrını görme İnşallah yazalım.'diyen teyzeye.

-5. Sınıfların Fen Bilgisi sınavının 2.sorusu: ‘Hacim nedir? Bir örnek vererek açıklayınız.' Öğrencimizden gelen cevap: ‘Hacdan gelenlere hacim denir. Örnek: Nasılsın hacim?'yazan öğrenciye.

KOCAMAN ALKIŞ )
Alıntı...

Evet sırada sizin alkışlarınız...
BANU ULUDAĞ
4 Kasım 2010 Perşembe 18:24:53
Gülmeye ihtiyacımız var....Her zaman:)))

Teşekkürler Zerya'm
meltemecem
4 Kasım 2010 Perşembe 19:38:34
alkışşş vallahi:))
meltemecem
4 Kasım 2010 Perşembe 19:38:34
alkışşş vallahi:))
Hazal Karadağ , forumun sahibi
4 Kasım 2010 Perşembe 19:47:53
:))Banucum hoşgeldin...

sükut-ve-çığlık
5 Kasım 2010 Cuma 00:03:35

:)))))))))))))))))))))))))))

gülme krizine girdim

teşekkürler
oktayzerrin
5 Kasım 2010 Cuma 02:20:28
hay maşallah be...ne öğrenciler yetişiyor..artık bu bilgi ve kültürle değil Avrupa tüm cihana hükmederiz...Allah akıl,fikir versin...çok acı fakat gerçek bir durum işte maalesef...
Zeynep Süberk
5 Kasım 2010 Cuma 17:07:25
:))) Şahanesin yaldızlım
Mehtap ALTAN
4 Kasım 2010 Perşembe 08:03:34
Ne zaman?

"Kardeşim karne almıştı. Fakat birçok zayıf notu vardı. Annem, babamla beni kenara çekip uyarıları sıralıyordu; 'Sakın çocuğun moralini bozmayın, sakın kötü bir şey söylemeyin.' Uyarılar özellikle babama yönelikti; 'Hele de sen, sakın çocuğun gururunu kırma.' Babam daha fazla dayanamadı ve sordu; 'Karne için ne zaman özür dileyeceğiz?' "
Alpdoğan Akyüz
4 Kasım 2010 Perşembe 09:15:10
Hazal Karadağ
4 Kasım 2010 Perşembe 19:51:13
Şükran AY
4 Kasım 2010 Perşembe 08:38:15

Üst katta duvara matkap vurulurken çıkan sesin nerden geldiğini anlamayarak bürodaki bilgisayarın teknik donanımını tamire gelen bilgi işlem görevlisine ses senden mi geliyor diye soran arkadaşım Melteme en kocamanından bir alkış :))

Not : Olay gerçektir .

Şükran AY tarafından 11/4/2010 8:38:50 AM zamanında düzenlenmiştir.
Mehtap ALTAN
4 Kasım 2010 Perşembe 08:39:56
Hazal Karadağ
4 Kasım 2010 Perşembe 19:51:49
hyazici58
4 Kasım 2010 Perşembe 09:03:04
Yer ziraat lisesi, ders arıcılık, hoca bir arkadaşımızı tahtaya kaldırdırdı ve arının baş kısmının çizimini istemişti. Arkadaşımız üçgen şeklinde başı çizdi, fakat arının gözlerini başın üst kısmına gelecek şekilde hayli uzak bir yere çizmişti, yani gözlerle baş arasında bir fiziki bağlantı yoktu. Sanırım antenlerle gözleri birarada hayal ederek karıştırmıştı, yahut o uydu anteni bulmuştu biz farkedememiştik ! Ama, kocaman alkışlamıştık...
yeğinadnan
4 Kasım 2010 Perşembe 09:41:57
soğuk bir kış günü eve gelip hanımını ütü yaparken gören arkadaşımın ısınmak kastı ile ütüyü poposuna tutarak buhar butonuna basıp 1 hafta oturamamasana:):):):):)...Gürsel kardeş çok yaşa emi!!
yeğinadnan , forumun sahibi
4 Kasım 2010 Perşembe 09:43:46
Yüzümüze tebessümler nakşeden form için teşekkürler...
Hazal Karadağ
4 Kasım 2010 Perşembe 19:52:53
Ah ütü nelere kadirsin sen:))
Var olun.
adımaşk
11 Kasım 2010 Perşembe 14:32:06
:DD çok mantıklıymış yahu :PPP
ahh ahh :D
zeki çelik
4 Kasım 2010 Perşembe 10:41:38
Tamam yarın 4 de buluşuyoruz diyip msn de sohbete devam eden ben... Konuşurken gülmem gereken bir konuda :9 yapıp güldüğüm başka bir konuda, ama hayırrrrr 9 çok geç hani 4 de buluşacaktık diyen sevgili berna ya...:)))

Hazal Karadağ
4 Kasım 2010 Perşembe 21:59:34
Bir gülücük bırakayım:9koptum ama...
Şükran AY
4 Kasım 2010 Perşembe 11:13:20

Ünv.Yıllarında yüz yıl önceydi herhalde :)) Yurtta kimsenin olmadığı bir sırada kulağına woltmeni takıp avazı çıktığınca şarkı söylerken megafondan Adı defalarca şarkıyı kes ! Telefonunun var diyerek tekrar tekrar uyarılan ve duymayarak; Kredi Yurtlar Kurumu Müdürünce hesaba çekilen, kızım madem çok seviyon şarkı söylemeyi al şu mikrofonu eline sabah akşam bize konser ver denildikten sonra öğrencilerce nöbetleşe bakılan telefon santralinin va anonsların daimi görevlisi i olarak getirilen Şükran ' a alkış :))
kardelenarif
4 Kasım 2010 Perşembe 19:00:24
katılıyorum
Toynak
4 Kasım 2010 Perşembe 11:17:27

Doğu da görev yapan Temel,öğrencisini tahtaya kaldırıp;
bakmak fiilini çek.! deyince,
çocuk:

bakırem
bakırsın
bakır...dediğinde kızarak,

öyle mi çekilir bu fiil.? otur yerine Türkçeyi berbat ettin
bak böyle çekilir o fiil der.

pakayırum
pakayısın
pakayı...

Türkçeyi çok güzel örnekleyen Temele kocaman alkış:)
Hazal Karadağ
4 Kasım 2010 Perşembe 22:00:31
Güleyrummmmm:))
Temel çok yaşasın emi:)
Merve Ayyıldız
1 Aralık 2010 Çarşamba 23:45:16
hmm.. Ben de Temel'in köyünden ama oyle olsun pakalum :):):)
Teşekkürler :)
Râzı.
4 Kasım 2010 Perşembe 11:46:05
oğlunun oyuncak dolu çantasını alış veriş merkezinde unutan
namaz için abdest alacağı zaman kemerini çözmeye başlayan
alacağı şeyi unutup bakkalda yarım saat neyi unuttuğunu düşünen
çaydanlığı ocağa koyup misafirliğe giden
kendi elektirik faturası yerine başkasının fatyura numarasını verip borcunu ödeyen
kitapta nerde kaldığını unuttuğu için okumaya tekrar baştan başlayan

BANA

ALKIIIIŞŞŞ

Nar-ı Çiçek
4 Kasım 2010 Perşembe 11:53:12
inanmiyorum:))
kanatlı ateş
4 Kasım 2010 Perşembe 12:16:27
ben de alkışladım sizi:)
Deniz Uznr
4 Kasım 2010 Perşembe 22:43:39
şaşkın...:)
Râzı.
4 Kasım 2010 Perşembe 11:49:28
Haa bu arada
ilaç yazdırmak için girdiği doktorun
"hocaa bu faverini bir hanım bulup değiştirelim " teklifine
"faverin i iki kutu yaz" diyen

bana

Alkıışş
Hazal Karadağ
4 Kasım 2010 Perşembe 22:01:29
Yorum Yaz
/ 20 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.