Bana göre günün şiiri nasıl olmalıdır ?

6.038 izlenme - 98 yorum -
/ 10 »
Yorum Yaz
Arzu Altınçiçek
30 Temmuz 2010 Cuma 15:50:48
Son zamanlarda ve genel olarak günün şirilerinde gözardı edilen bir konu çeşitli polemiklere yol açıyor. Bu da güne gelen şiirin, o gün yayınlanan "en iyi şiir" dir düşüncesi.

Seçki kurul' a sitemi ya da isyanı olanlar, şiire saldırıyor, şairi iğnelense de asıl çuvaldızı seçki kuruluna batırılan ifadelerin güne gelen şiir altında yapılması "eleştiri/yorum" çizgisinin dışında bir tartışma. Zira şiirin iyiliği- kötülüğünden ziyade, "bu şiir günün şiiri olamaz,hakkı değil !" seslenişinin tek muhatabı seçki kuruldur.

Buradaki tek bakış da "günün şiiri en iyi şiirdir" önyargısından kurtulamamış olmak.

Halbu ki; günün şiiri kısmının ütündeki soru işaretini tıkladığımızda seçki kurul ve güne gelen şiri seçimleriyle ilgili bilgiler mevcut.

Sayın yönetici, huysuz ANSIZIN kuralları belirtmiş :

"GÜNÜN ŞİİRİ NASIL BELİRLENİR

24 saat içinde seçkiye alınan şiirler içerisinden yine kurul üyeleri tarafından üçer adet şiir güne önerilir.

Her üye üç adet şiir önerir. Bu üç şiir;
1- Serbest şiir çalışması
2- Hece şiiri
3- Serbest şiir ( bu ikinci serbest çalışma; farklı içeriği, üslubu olan; kendini geliştirme becerisine sahip üyelerin, hatırlatıldığında düzeltebileceği
küçük hataları olan ve yanlışları üstünde göstererek, doğruya yönlendirilebilecek şiirlerinden seçilir.
amaç o şiirin altında üyelerin eleştiri yapabilmesi ( edebi çerçevede ), iyi bir şiirde karşılaşılabilecek hataları keşfetmesi, bir nevi yeteneği olan ama henüz bazı hataları
gözünden kaçırabilen üyelerin uyarılması ve daha iyiye yönlendirilmesidir.)

Kurul üyelerinin her birinin güne önerdiği üçer şiirden, en çok öneri alan şiirler güne gelir.

Güne öneri yaparken ayrıca dikkat edilen hususlar da şunlardır;
- seçki alan şiirler içinden önerilir
- hiç güne gelmemiş ya da yakın zamanda güne şiiri gelmemiş üyelerin şiirleri öncelik taşır

Her astığı şiir güne gelebilecek kalitede olan üyelerimiz var. Eğer Kurulun amacı hep en iyi şiiri güne getirmek olsaydı, her gün o şairler günde olurdu.
O zaman "Kurul"un bir önemi de kalmazdı. Her zaman iyi şiir yazan arkadaşları "Günün Şairleri" diye belirler ve her gün onların şiirlerini sırayla güne getirirdik.
Başlık "Günün Şiir" dir. "Günün En İyi Şiir" değildir.

Son olarak ; günde ortalama dört yüz şiiri değerlendirmenin çok zor olacağını ve kurul üyelerinin de birer insan olduğunu düşünmemiz gerekir.

Bunlar Site ve Kurul' un bakış açısı. Peki Edebiya defteri üyeleri olarak kendi fikrimizi söylemek hakkına sahibiz, kabul olur, olmaz o yönetim ve kruulun bileceği iş. En azından ortak bir bakış açısından buluşuruz diye içimden geçti ve bu başlığın açılmasını talep ettim.

- Bana göre günün şiiri şunlara göre seçilmelidir ... ?

/

İkinci bir konu ise, eskiden yapılan "Neden günün şiiri seçildi ?" açıklamalarının tekrardan yapılmasıdır. Bu aslında bilmeden yaptığımız, yaparken farkında olmadığımız şiir analizlerinin öne çıkarılmasına yardımcı olmaktaydı, keşke devam edebilse.

hoş kalın.
a_bugra
30 Temmuz 2010 Cuma 16:05:50
kurul üylerinin iyi şiirleri seçiminde arkadaşlık duygularının öne çıkması dışında bence sorun yok..bu durumu birçok kişinin farkettiğini biliyorum ...çalışmalarınızda başarılar
Cengiz Yılmaz/Şiir Baba
30 Temmuz 2010 Cuma 16:18:18
Zannedersem bir kayrımcılık var.Şiir özelligi taşımıyan günün şiirlerinde okuduk.Şirlerde yorum yazan arkadaşlar şiire degil arkadaşlıga yazıyorlar.İnanın anlamış degilim.Seçici kurulun işi zor biliyorum ama lüyfen şiir seçsinler saygılarımla.
ahmet idrisoğlu
30 Temmuz 2010 Cuma 16:23:27
Değerli dostlar.
Biz sanatçıyız, koşu atı değil. Elbette seçici kurul -kimler olduğunu bilmesek te- seçer ve değerlendirir.
Seçici kurul eminim ki değerli kişilerden oluşturulmuştur. Değer ölçüsü sanata göredir.
Sanatta kıskançlık ve taraftarlığa tamamen karşıyım.
Site bizim se olumlu yaklaşmalıyız. Hem Sayın ansızın- Doğrusu Kastamonu etkinliğinde bulunmalarını beklerdik, gözümüz kendilerini aradı ve Sayın Şecaattin Hocamdan (TOYNAK) mesajımı sayın ansızına ilettim, sanırım ulaşmıştır.- bu siteyi yüceltme çabasındadır.
Ön yargı, siyaset, tarafgirlik gibi olumsuzlukların dışında her zaman destekçi olan bir garip kalemim.
En kalbi saygılarımla efendim...
kara kalkanlı
30 Temmuz 2010 Cuma 17:15:58
e- forum adına

bana sorarsanız,
benim için fark etmez

benim için,
hiç kimse iyi yazan değildir.

o an ki duygularla yazılan, en iyidir bence!

falan iyiymiş, filanca daha iyi yazmış,
beni ilgilendirmiyor.

ben sevdiğim şiir leri okur,
yazarına da teşekkür ederim,
gözüme batan hata olursa da,
ufaktan iğnelerim.

ben bir tek şeye takılırım, o da hayaller...
özünden yazmazlar, hayali kelimelerle süslerler şiiri!
ve günün en şiiri olur.

"illa da kalın camlı gözlük mü kullanalım" saygılar...
hepinizi, seviyorum.......
Metin Akdeniz
30 Temmuz 2010 Cuma 17:35:44
Bu konuyu daha önce sayın Ansızın ile daha önce görüştüğümde, günün şiiri bölümü kesinlikle değişmeyecek ve seçki kurulunun da kimlerden oluştuğu asla açıklanmayacak demişti. Tartışmayı noktalamıştım. Çünkü kesin bir yargı söz konusuydu. Günün şiiri diye bir kavramın ne anlama gelip gelmeyeceği görecelidir. Günün en iyi şiiri demeseniz de okuyucu o beklenti içinde kalacaktır. Amaç ne olmalı, şiirde gerçekten aşama gösteren ve fark yaratan bir tarz olmalı. Günde 400 tane şiir asılan bir sitede kaliteyi beklemek de hata olur. O halde günün şiiri bölümü kesinlikle kalkmalı ve direkt böcekler kısmı devam etmelidir. Yapılan yorumlar iyi olduğu zaman kimse sesini çıkarmıyor, olumsuz yönde olduğunda neden bazı kişiler ve hatta şiirin sahibi olmayan kişiler ayaklanıyor, bunu anlamış değilim. Sevgili Nila İMGECİ SOSYALİST ŞAİR in şiiri için yorumunu yapmıştır. Ama her nedense sevgili Arzu ALTINÇİÇEK şairin vermesi gereken cevabı vermeye çalışmıştır. Ve şunu da anlamıyorum Arzu hanım, herkes kendini otorite sayarsa bir yerde orda problem oluşur. İMGECİ kardeşimin o günkü şiirini oldukça vasat bulmuştum. Burda bir samimiyetsizlik var, zaten en başta rumuzu bütün okuyucuyu hem imge olarak hem de siyasi bir kavramın getirdiği vizyon olarak beklenti içerisine sokar. Bir şiiri beğenmeme gibi bir hak vardır, günün şiiri bölümünde olmasaydı belkide bu tarz bir yorum yapılmayabilirdi. Çünkü okuyucu inanın genelde güne gelen şiirleri okuyor sadece. Çok azımız öbür şiirleri de okuma fırsatı bulabiliyor.

Ben diyorum ki edebiyatla uğraşan kişler polemiklerden uzak durmalı ve herşeyi konuşmayı becerebilmelidir edebiyat sitelerinde.

Günün şiirleri, yukarda belirttiğiniz, hani o soru işaretine bastığımızda önümüze gelen bilgiler veya kriterler ışığında seçilmektedir deniyor.

bu kriterlere katılmıyorum, katıldığımı varsayarsak bile güne gelen şiirlerin yine bu belirlediğiniz temellere de uymadığını çoğu zaman görebilmekteyim.

o yüzden yapılacak en iyi şey, günün şiirleri bölümünü kaldırmak olmalı. O zaman herkes böcek alan şiirlerin tamamını okuma şansı bulur ve hatta o esnada okuyucu yaptığı katkılarla şiiri seçkisine alır...

bu foruma tekrar uğrayacağım, şu an fazla vaktim yok...

saygılar...
koloni
30 Temmuz 2010 Cuma 17:39:37
Kurul üyelerinin yanlı olduklarını düşünmüyorum soylenin aksine adil oldukları kanaatindeyim. Burada ki hiçbir şair arkadaşla sosyal hayatta tanışıklığım olmamasına rağmen iki defa şiirim güne gelmişti. Takip ettiğim kadarıyla güne gelen şiirler oldukça başarılı. Dün bakmıştım mesala bütün seçki alanları okudum ama şimdi sormak lazım o muhteşem Yeşim Deren üyenin yazdığı şiir gelmeyecektide hangisi gelecekti acaba.

Saygılarımla.

Arzu Altınçiçek , forumun sahibi
30 Temmuz 2010 Cuma 17:55:21
İsminizle hitap etmeyi daha çok isterdim ama maalesef bu Nickler ...

Ben hiç bir şairin vermesi gerekecek cevabı vermedim, üstü kapalı da olsa avukatlığını yapmadım. Ben şiir okuyucusuyum ve emekçisiyim. Ordaki ifadelerimden şairin savunmasını yaptığım algınız yanlış. Şiiri eleştirmekten çok, bu şiir nasıl günün şiiri oldu, seçki niye bunu seçti vs tarzı serzenişler vardı. Ben de buna istinaden "şiir altında" konuştum. O sizin şiiriniz olsaydı da fark etmeyecekti, aynı durumla karşılaşsaydım yine aynısını yazardım. İsimlerle hiçbir zaman işim olmadı. Sadece o şiire denk geldi. Kaldı ki şiir yorumlarıma bakma şansınız olursa rast gele şiir okurum ve kendi bilgi birikimimce eleştirimi, yorumumu bırakırım. Bu kendimizi otorite olarak görmemiz manasına gelmez. Sn. Nila şiiri beğenmeyebilir, ya da çok beğenebilir bu farklıdır. Bu şiir kötü nasıl günün şiiri olur sorusu "şiire eleştiri değil" seçki kuruluna sorulacak hesaptır. Bu ince çizginin neresinde durduğumuz önemli. Keşke bir çok şiir eleştirilse, tartışılsa ama bunun için günün şiiri olup olmadığına bakılmadan sanırım bu daha çok şey katacak bizlere. Yoksa İmgeci şair olan da, siz de, biz de hepimiz kalem arkadaşıyız Şiir eleştirisi kan bağı ve dostlukla pohpohlamaya yönelik bir paralellik teşkil etmez, ya da şairini sevmiyorum diye şiirini kötülemek gibi bir düz mantık kaldırmaz. ŞİİR ve şiir. Ötesi hedef olmamalıdır.

Bu forumu daha önce düşünmüştüm, sanırım bir kaç ay önce bir hece şiirinde de aynı şekilde saldırı olmuştu ama özle sebeplerimden dolayı siteden ve netten uzak kaldım. Şimdi denk geldi açtım. Bu asla KİŞİler adına cevap olarak algılanmasın.

Hemen hemen çoğunluğun soru sesini klavyeye aktardım, hepsi bu.

nezaket kuralları içindeki düşünce ifadenize teşekkürler.
subran
30 Temmuz 2010 Cuma 20:18:49
okuduğum şiiri önermek istemem ...
ne kadar güzel olursa olsun...
çünkü okudum gördüm...
günün şiiri daha okumadığım görmediğim bir şiir olması bana daha heyecanlı geliyor...

o yüzden, tabii imkan varsa, listedeki en az okunmuş şiiri seçmek benim açımdan daha verimli olur...

teşekkürler, iyi çalışmalar...

Arzu Altınçiçek , forumun sahibi
30 Temmuz 2010 Cuma 20:22:08
A.Özkan bey farklı bir konuyu daha gündeme getirdiniz ki şiir adına maalesef hiç de yakışmayandır bu. Demişsiniz ya eleştirdim bir daha sayfama uğramaz oldular, genelinde böyledir. Herkesin eleştiriye bakış açısı ve uslubu farklı olsa da bu şair ve eleştiri yapan üyeler arasında -küstüm, gittim- gibi bir çıkar sonuç ilişkisiyle noktalanmamalı. İsmi lazım olmayan bir iki üye arkadaş, bir çok yerde de reel olarak görüştüğümüz arkadaşların şiirlerini hiç beğenmem(çok acıtasyona dayattıkları için) ve yüzyüze geldiğimizde de "ya...şundan vazgeç artık" derim, bazan da yine katletmişsin sayfayı diye kızdırırım ama bu küslüğe geçmez. Böyle de olmalı. Şiirler altında gerçek anlamda eleştiride bulunan üye arkadaşların siteye girdikçe başka şiirler altındaki eleştirilerini takip etmeye çalıyorum. Bir çok üye var 100 yorum yapsa 100 de saniyeler arası geçişlerle kopyala yapıştır modülüyle aynı yazı. Bu ne şiire, ne de şiirini geliştirmeye çalışan bizlere fayda sağlar. Ne çok yorum şiiri şiir yapar, ne böcek, ne günün şiiri. Böyle bir beklentiyle şiirlerini paylaşan ya da kendi şiirlerinin değerini veren varsa bir okur olarak ve şiir emekçisi olarak üzülürüm.

Ben günün şiirine zaten en başından beri karşı olan kişilerden biriyim, hatta en başında -kırmızı ve beyaz kurdele- idi.

Sanırım siz benim forum açma sebebimi yönetim ya da kurul yandaşı gibi algıladınız o nedenle kopyaladığım site kuralı benim açıklamam ya da arkasında olduğum bir şey değildir demem gerekiyor.

Kurulda değilim, asla da olmayı düşünmüyorum. Üyelerin zevkine, şiire bakışına uymayan şiirler günün şiiri seçildiğinde, saldırı şiire ya da şaire olmamalı, ben bunu savunuyorum. Eğer günün şiiri seçilme saatine kadar olumlu olumsuz eleştri değeri taşıyan yazışmalar varsa gerçek o zaman şiir değerlendirilmiş olur.

Diger konu... Sanirim ayni cevabi farkli iki yere eklediniz diye silinmis olabilir bilmiyorum.

katkiniz icin tesekkurler.

buket cihan temür
30 Temmuz 2010 Cuma 21:02:43
bu konunun cevabı ben neden başkasının şiirlerini okuma ihtiyacı duyuyorum ve neden yazdıklarımı paylaşmak istiyorumuncevabıyla aynı bence
kendi açımdan diğer yazarların yazılarını okumamın sebebi değişik bakış açılarını yakalayabilmek kendimi geliştirmek bakış açımı daha zengin hale getirmek peki bana katkıda bulunabilecek yazıları nereden bulabilirim tabiki ilk baktığım yer günün şiirleri ve uğur böcekleri çoğu zaman benim için tam bir hayal kırıklığı oluyor aynı isimler aynı klişe sözlerlele anlatılmış şiirler ve sadece birbirlerini favori olarak göstermişler bazen aynı şairi okuyormuşum gibi geliyor o halde birini okumuşsam hepsini okuş oluyorum
kutuplaşmadan rahatsızlık duyduğumdan orjinal tarzı olan ve üslubu kendine has olan şairleri favori gösteriyorum bu benim kişisel hakkım tercihimi bu yönde kullanıyorum ama öyle şairler varki kimse onları fark etmemiş ben bu isimleri bulup onları arıyorum
neden yazılarımı paylaşıyorum ben şiirlerime objektif olamıyorum hangi yönde gelişşebilirimin cevabını arıyorum bu konuda üçüncü gözler gerekiyor bu bakışı aradığım için buradayım ben eleştirilmek istiyorum ama kırıcı olayan doğru yönde yapılmış eleştiriler burada tanıştığım ve kalemine insanlığına üslubuna inandığım bir kaç kalemle tanışma imkanı buldum yani aradığımı günün seçkisi olamak güzel ama daha önemlisi unutulmamalı doğru biçimde yönlenebilmek ama her yazdığım günün şeçkisi olsun düşüncesi taşıyan arkadaşlarıma şaşıyorum o kadar kusursuz bir noktada isek işimiz tamam demektir daha ne arıyoruz ki bana göre bu site bir okuldur benim açımdan katkılarıda son derece büyüktür her gün dahada geliştiğimi his ettiğim için buradayım sizlere çok teşekkür ediyorum saygılar iyi çalışmalar
duyguların tercümanı
30 Temmuz 2010 Cuma 23:14:58
Sevgili dostum düşüncelerinize ve seçimlerinizdeki titizliğinizde ki görüşlerinize de katılıyorum. Görülen odur ki en iyisini, en uygununu yapma çalışıyorsunuz. Elbette herşeyi herkese beğendirmek mümkün değildir, çünkü herkesin farklı görüş ve düşünceleri olur. O nedenlerle bizler bu hali ve davaranışı en uygun olarak görmekteyiz kendi adıma diyeyim. Kolay gelsin..
hasimoglu
30 Temmuz 2010 Cuma 23:43:31
Selamlar Aranıza yeni katıldım herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle başarılar dilerim.
hacı ali
31 Temmuz 2010 Cumartesi 00:40:20
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz.İşinizin kolay olmadığı besbelli.Yirmili yaşlarıma ermeden ''Çok kişiye hizmet edenler aferin alamazlar.''özdeyişini okumuş,onaylamıştım.İşiniz kolay değil ama mutlaka yapılması gerekiyor.
Öyleyse başarılar dilerim.
sonbaharımsın
31 Temmuz 2010 Cumartesi 22:53:59
günün şiirlerini bir süredir okumaktan vazgeçtim.
her konuda şiir yazılabilir..inanç üzerinden de şiir yazılabilir....ancak bu şiirlerin yarıştırılması....inançlarımızı yarıştırmak?
etik değil.
bazo yorumlarda da altının kalın çizgi ile çizilmesi ....dini sembollerin sık kullanılıyor olması????

günün şiirlerini okumaktan vazgeçtim;
çünkü yetersiz buluyorum
şiirler yetersiz çoğu kez..
hatta çok fazla beğeni alan şiirler için de bu böyle...
13-14 yaşında ki çocuklar gibi yazanlar var.
bir alkış...bir beğeni....

Ah ayna....ayna olabilsek birbirimize.

sayfada oluşan dostluklar ne güzelllll
sayfada oluşan sevgi,barış,dayanışma ne güzel...

sizi övenlerden uzak durunuz.diye bir söz okumuştum.mümmkünse kaçınız.övgülerden.

hala zaman zaman eleştiriyorum herşeye rağmen..neyse sağolsun arkadaşlar saygılı...ama emin olun korkarak yazıyoeumç
ya da vazgeçiyoyorum..

günün şiiri nasıl olmalı...
şiir sözün müziğidir.
şiir sözün matemetiğidir
şiir rüzgar gibi kaymalı okurken.
akıllıca olmalı.
sade ve sahici olmalı...
şiir gibi tanımına uygun olmalı

BANU ULUDAĞ
30 Temmuz 2010 Cuma 15:42:00
ANSIZIN kuralları gayet açık ve net bir şekilde belirlemiş.

Günü şiiri altına yapılan "Şiir güzel ama güne gelecek kadar değil" gibi yorumları hoş bulmuyorum.

Seçki kuruluna hassas davrandıkları konusunda güveniyorum.

Konuyu tekrardan güne taşıdığın için teşekkürler sevgili Arzu.

BANU ULUDAĞ tarafından 7/30/2010 5:23:30 PM zamanında düzenlenmiştir.
HÜLYALVER
30 Temmuz 2010 Cuma 15:49:59
"İkinci bir konu ise, eskiden yapılan "Neden günün şiiri seçildi ?" açıklamalarının tekrardan yapılmasıdır. Bu aslında bilmeden yaptığımız, yaparken farkında olmadığımız şiir analizlerinin öne çıkarılmasına yardımcı olmaktaydı, keşke devam edebilse.

Bir kaç kez ben de talepte bulunmuştum gerekliliğine inanıyorum.

Saygılar Arzu hanım.
Mehtap ALTAN
30 Temmuz 2010 Cuma 16:03:26
"Başlık "Günün Şiir" dir. "Günün En İyi Şiir" değildir."

Aslında bu dize bile yeterli cevabını bulamayanlar için...

"Neden günün şiiri seçildi ?" analizinin tekrar başlaması elbette daha kaliteli bir ortama adım olacaktır...

Faydalı katkı sağlayacak bir forum konusuydu teşekkürler Sayın Arzu Altınçiçek...

yeğinadnan
30 Temmuz 2010 Cuma 19:02:12

size katılıyorum
Katkı sağlar dilerim.. Ben bakıyorum daha çok KAT.KUT var :):):):):)..
sinan toraman
31 Temmuz 2010 Cumartesi 01:06:05
Aslında seçici kurul yanlış yapıyor.Seçmişken en iyi sporcuyu en çok yazanı ,uzun atlama ve sek sek dalındada da
birincileri seçebilirdi..En iyi arapça kelimeler kullanarak birinci seçilen şiirler dışında da kendini orada göremeyenler hiç değilse diğer dallar da ödüllendirilmiş olurdu.Suya sabuna dokunmadan demokratik bir seçim yaparlardı..Ben buradan seçici kurulu özenli ve titiz bir çalışmayla hemen hemen hep aynı adamları seçtikleri için kutluyorum ve teşvik edici buluyorum...Türk öğün, çalış, uyu...
Mehtap ALTAN , forumun sahibi
31 Temmuz 2010 Cumartesi 14:08:28
Sayın sinan toraman...

kendinizle gurur duyuyyor olmanız gerekir...

katkı sağlamak düşünceleriniiz iyi ya da kötü belirtmek yerine fikirsiz olduğunuzu açık açık yansıtmak ...

bu da farklı bir bakış açısı aslında....
fatime altuntaş
31 Temmuz 2010 Cumartesi 17:10:15
En iyi şiir kime göre en iyidir"Günün Şiiri" demek daha anlamlı bence;Benim o anki duygularımı yansıtan satırlar, bir başkasına yabancı gelebilir. ruh haliniz de bu şiirleri okuduğumuz gün farklı olabilir. Bence kurul gerekeni yapacakltır. Sevgiyle...
mzorla
30 Temmuz 2010 Cuma 16:16:42

Öncelikle bu konuda açıklama yapılması memnun edici olmakla birlikte,kurulun seçkide kriterin açıklanması gereklidir.Eğer edebi açıdan seçki olacaksa o zaman iş dahada zor.Bu kadar şiir paylaşımının olduğu sitede bütün şiirleri değerlendirmenin zorluğu göz ardı edilmemelidir.Aynı zamanda bu değerlndirmeleri edebi eğitimi yeterli kurul üyelerinden seçilen kurul yapmalıdır.Ancak seçkide daha iyiye teşvik düşüncesi sanırım yanlış olmaz.(seçki alan şiirin şairi,o günkü şiirlerin en kaliteli şiirine sahip olduğu düşüncesinden izole olmalıdır)Aksi halde eleştirilere hazimsiz ve olumsuz davranışlara vesile olur.Tabii ki eleştirinin de şiire yapılması şartı unutulmamalı.En önemlisi şair eleştirilere açık olmalı.Şiirle ilgili her tür eleştiriyi dikkate almalı,terbiye sınırları içinde yanlış eleştirilere cevap verebilmelidir.Kısaca konuşulması,blakis çok konuşulması gereken bir konu.Tüm kalemlerin engin hoşgörüsüne sığınara başarı dolu bir hayatın içinde en azından şiire biraz olsun saygı tavsiyemi yineliyerek,saygı sunuyorum.

Hoşça
Dostça
Şiirce

M_ZORLA
Kayra Doa
30 Temmuz 2010 Cuma 16:20:35
ben seçki kurulunu beğeniyorum aslında

eskiden beğenmiyordum=)
çünkü beni bile seçiyorlardı=)

halbikü hiçbirini tanımıyorum=)))
galiba isimleri karıştırmışlardı ozamanlar=)

heralde yeni yeni anladılar/bir geçmişimizin olmadığını=)

Kayra Doa tarafından 7/30/2010 4:20:57 PM zamanında düzenlenmiştir.
yeğinadnan
30 Temmuz 2010 Cuma 19:04:17
Bu yüreğe bin selam.Ne hoş ifadeler kardeşş:):):)..
kanatlı ateş
31 Temmuz 2010 Cumartesi 10:25:19
işte ben de sanatçı bu'dur...beni bile seciyorlardı,,mütevazılığe de bakın..dikkat cekici..günün sözü ilan ediyorum ben yazdıklarınızı:)))
lacivertiğnedenlik
31 Temmuz 2010 Cumartesi 13:30:16
bence seni ıskalıyorlar ,ama sen iyi yazıyorsun ,farklı olmak ve yazmak bile ayrıcalıktır ,çünki duygularını gizlemiyorsun benim kardeşim.yazmaya devam görecekler seni daa :)
NURCAN CANDAR UYGUR
31 Temmuz 2010 Cumartesi 23:30:57
harikasınız

saygılar ...
gelmeyenvuslat
30 Temmuz 2010 Cuma 16:21:17
Günün şiiri konusunda bir önerim olacak nacizane.sayfamızda bulanan değerli gönül dostlarımızın eserleri iki dalda olduğu için serbest ve hece dalında iki şiir güne gelse şiire gönül veren şairlerimiz daha bir hevesle memnuniyetle çalışmalarına devam eder kanısındayım.tabi ki onca şiir içinde seçim yapmak kurul üyeleri için zordur.kolaylıklar diliyorum.selam saygılarımla...
sükut-ve-çığlık
30 Temmuz 2010 Cuma 16:24:25
RİCA

TAHMİNİMCE BU FORUM GÜNÜN ŞİİRİ VE SEÇKİ KONUSUNDA FİKİR TEATİSİNE VARMAK İÇİN AÇILDI

FİKİRLERİMİZİ İFADE EDERKEN SENİN ŞİİRİN BENİM ŞİİRİM MEVZUUNA GİRMESEK DAHA FAYDALI OLACAKTIR

Netice itibariyle günde 350 - 400 şiirin yer aldığı bir site burası

Seçki kurulu yeterince şiirleri inceleme fırsatı bulamıyordur tahminimce

Bu kişilerin kendi şahsi hayatları ve meşkuliyetleri mutlaka vardır

Evet hata yapıyorlardır ama hatasız kim vardır ki.
Saygılarımla............
Bermuda
31 Temmuz 2010 Cumartesi 00:12:35
kısa ve öz..
işte mesele bu..
AYSE 09
30 Temmuz 2010 Cuma 16:29:32
ne diyebilirimki bu güne değin hiç bir güne düşen şiiri okumadım vırsat buldukça her şiiri okumaya çalışıyorum
evet öyle güzel şair ve şiirler var ki onlar benim için günün şiiridir
keşke günün şiiriri şairi diye bir şey olmasa da sitede bu tatsızlıklar olmasa diyorum herkesi seviyor saygı duyuyorum
yeğinadnan
30 Temmuz 2010 Cuma 19:06:50
Fırsat buldukça her şiiri okumaya çalışıyorum
evet öyle güzel şair ve şiirler var ki onlar benim için günün şiiridir.Gönül sesimiz ortak kardeş.Sevgi ve selam.
yeğinadnan
30 Temmuz 2010 Cuma 16:30:12
Bu konuyu konuşmak bile bana tuhaf gelir.''Kirpiye yavrusu Pamuk pirenses''Bu konuda insayatif kullanmak yerine yazarlardan fikir almak teşvik'i sabote etmekten öteye geçmeyecektir.
Günün şiiri.Hece ve ya serbest olsun .Akıcılık ritim edep ve edebiyatı barındırıyorsa kimin seçildiğinin önemi yok.Şahsım adına şunu ifade edeyim.Her kim bu siteyi fikredip bize sunmuşsa.(Allah razı olsun.) zaten en büyük hediyeyi aldım kabul ediyorum.
Yakınlığın en güzeli duyguyu paylaşmak.Mesafenin en uzağı ise duygularda el olmaktır.
Hiç bir şey beceremese de orjinal bir fikir yazsa bir arkadaşımız.Dip not düşmek kaydı ile sırf orjinallikten dolayı Başıboş yazı bile ''günün yazı yada şiiri seçile bilir.Maksat sivrilmek değil eğitilmek olmalı bence.İsim veremeyeceğim. Burada,siz kimi seçerseniz seçin.Ben sayfayı açar açmaz İlk önce O'Arkadaşın şiirlerini okuyor ve en son Günün Şiir yada yazısına bakıyorum.Tabii vaktim olursa.
Saygı ve selam.
Yorum Yaz
/ 10 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.