Elinize bir silgi verildi silin bakalım....

6.822 izlenme - 317 yorum -
/ 32 »
Yorum Yaz
Mehtap ALTAN
9 Ekim 2008 Perşembe 23:06:03
Bir silgi keşkelerimizin ya da pişmanlıklarımızn kimbilir belki de geç kalışlarımızın çığlığına elçi olacak...

Silecek incitmeden sızı vermeden kanatmadan...

Yaşamınızda neyi kimi hangi rengi ya da öyküyü silmek isterdiniz...

Ben içimdeki ürkek kızın 92 yılına geri dönüp eğitim hakkı çalınırken çıkamayan sesindeki ve yüreğindeki korkuyu silmek isterdim ya siz....
bonge
14 Aralık 2008 Pazar 10:36:02
Yaşadığım 2008 yılının tamamını silmek isterdim.
Mustafa Doğan.
28 Eylül 2009 Pazartesi 11:02:11
bence o silgiyi al be dostum ben hatalarımla yanlış ve dogrularımla bir bütünüm o silgi çok tehlikeli yaa.. hani ban göre dogru olan başkasın zararı olmasa .. hadi herkes bir şeyleri silse.. yok yok kafam çok karıştı.. sen bu silgiyi hiç gösterme.. çok degil az geriye gitmek bile.. yetti.. şilecek ne çok şeyim varmışş.. bazı şeyleri simeye kaltım... ben olmaktan çıktım kendimi tanımayamadım.. aramızda kalsın o silgi bir canavar))))

çok tartışılabilecek ve çok yorumlanacak bir konu aklıları geveze ediyor...
ben işin içinden çıkamdım.. önce sildim . sonra sonuçları kontrolden çıktı...

selmaetle kal
Oflu
3 Ekim 2009 Cumartesi 11:12:52
" Ben içimdeki ürkek kızın 92 yılına geri dönüp eğitim hakkı çalınırken çıkamayan sesindeki ve yüreğindeki korkuyu silmek isterdim..."

Siz bunları ve o korkuyu silseydiniz eğer; size o korkuyu ve sıkıntıları yaşatanların cüz'i iradeleri ile yaptıkları düşmanlıkların, niyetlerinin ve amellerinin Adl-i İlâhideki durumu ne olacaktı?
Afet İnce Kırat
3 Kasım 2009 Salı 00:23:30
Afet Kırat'ı silerdim. hiç doğmamış gibi olurdu....
Elif Masal
13 Kasım 2009 Cuma 23:54:53
ben kalbimi sil baştan silmek istiyorum
mümessil
30 Kasım 2009 Pazartesi 22:23:06
önce silinesi çok şey geçti aklımdan sonra düşündümde silmemek lazım hiçbir şeyi çünkü olgunlştırdı "silinesi" herşey beni...Ama illa da silinecekse "siyah"ı silerdim renklerden,"makber"şiirini çıkarırdım hafızamdan, "1 Aralık 07"yi silerdim tüm takvimlerden, "15 Ekim 09"u duymamak için karalardım kalın kurşun kalemle;sonra yırtılasıya silerdim tüm gücümle...
gizlenmis_ozne
6 Aralık 2009 Pazar 17:41:36
zihnime musallat unutulmuş sevdamı , ruhuma kötülüğü bir kaç günlük de olsun bulaştıran o eski sevdamı artık unutmak silmek istiyorum..koca kız olduğumun altını çizip,tüm çocukça davranışlarımı bir kalemde silmek istiyorum...
Muharrem Nalçacı
22 Aralık 2009 Salı 10:13:59
......hımmmm.
......evetttt
......anladımmm..
......şimdi ne yapmalıyım?
......bilmiyorummmm.
.......çevreme bakıyorummm
masa, sandalye, computer, defter,kağıt,kalem
......duvarda yan yatmış dijital baskı manken kız
.....ve elimde bir bardak demli çay.
.....AMA HİÇBİR YERDE SİLGİ YOK.
......Allah Kahretsin ! Koskoca dükkanda bir silgi olmaz mı ?
Aramaktan vazgeçtim.
.......Boşverrr..Her şey olacağına varsın be !

yitik liman
13 Ocak 2010 Çarşamba 19:54:57
ben gönlümden aşk denen duyguyu silmek isterdim
elisa
1 Şubat 2010 Pazartesi 21:26:11
KENDİNİ Bİ ŞEY SANAN -DÜNYADA NEFES ALMASI GEREKSİZ OLAN İNSANLARI SİLMEK İSTERDİM.......
Yaşanmamış Aşkların Şairi
1 Şubat 2010 Pazartesi 21:56:39
Dini inançları yüzünden üniversitede okuyamayan,siyasete alet edilerek okuma hakları elerinden alınan mazlum genç kızlarımıza okuma hakkı vermeyen, ancak hippi kılıklı kulağında küpe karı mı kız mı erkek mi ne olduğu belli olmayan dönmevari kişilere ses çıkarmayan ve bunu çağdaşlıkmış gibi lanse eden, saksı kafalı bazı idarecilerin ve bürokratların beyinlerini SİLERDİM.. SİLERDİM Kİ, aynı hataları bir daha yapmasınlar..
Hicran Aydın Akçakaya
31 Ağustos 2010 Salı 11:32:06
ben de88 yılına dönüp aynını yapmak isterdim mehtap...
paRonaYak_deLi
1 Eylül 2010 Çarşamba 02:23:04
haytima dair herseyin üstünü cizip silmek isterdim
gecmisimden bir eser kalmadan silmek kendimle beraber yok etmek haytimi ama sadece kendi hayatimi. . .
Emine UYSAL (EMİNE45)
1 Eylül 2010 Çarşamba 07:40:42
Ben içimdeki ürkek kızın 92 yılına geri dönüp eğitim hakkı çalınırken çıkamayan sesindeki ve yüreğindeki korkuyu silmek isterdim ya siz....

Bunu ben de silmek isterdim, bir de hep kadere sığınıp, yapmak isteyip de yapamadıklarımı silerdim ve her zorluğa rağmen yapardım...
dellysedat
10 Ekim 2008 Cuma 11:19:35

Kaderimden üç ölüm silerdim !

sevenilk
31 Ekim 2009 Cumartesi 11:44:49
Ben de, tam üç ölüm.
Ebru Lâl
10 Ekim 2008 Cuma 11:23:37
Son 7 yılımı...
Hiç acımadan silerdim hemde...izlerini bırakmamacasına...
biraz ağır olacak ama silerdim :)
meneviş
10 Ekim 2008 Cuma 11:34:02
insan kaderini kedi mi yazar?

bu konuyla birlikte bu soru kapimizi caldi.

konuya bir igne deliginden baska girilecek yer yok. o da, o dönemde sizin sesinizmis. ama kullanilmamis. yasam sayfanizin bir paragrafini baskasina yazma izni verilmis gibi kabul edelim.

silmek?

corap sökügü gibi bir sey olur sanirim.

pismanliklarimi silemem cünkü, hayat yapimin karisimidir. onsuz hayat yavan hayat. diye düsünürüm.

sevgiler,
hazance
10 Ekim 2008 Cuma 11:57:50
Son bir yılımı silmek isterdim ustaca maske takan riyakar yalancıların maskelerini silmek isterdim ama hayat acıların izdüşümüdür sildiklerimiz ve silemediklerimizle yaşamak zorundayız
sahra
10 Ekim 2008 Cuma 12:28:51
2001 den sonrasını silerdim.
şair-i lale
10 Ekim 2008 Cuma 16:23:49
Tüm kötüleri silerdim ki iyiler azıcık rahat yaşasın...
aysegulguncan
10 Ekim 2008 Cuma 19:56:53
kalbime yazılmış imlası bozuk,sahte sevgi sözcüklerini...
((Ayşe))
10 Ekim 2008 Cuma 21:26:49
Aşk sandıqım ,qerçek sandıqım koca bi yaLanı...
İÇime akııtıqım gözYaşLarımLa doldurduqum ayLarı...
hepsini işte..
Hepsini..önce karaLar sonra siLerdim!
HÜLYALVER
10 Ekim 2008 Cuma 21:37:16
Haziran ayını silmeyi isterdim şu an da durup baktığım noktada yanlışım hatam hiç yaşanmamış saymayı istediğim çok şey var haziranda.Ama mümkünü olsa hani tek bir gününe değer diğer tüm günlerini yaşadım saymaya.Ya 14 Haziranlar hiç yer almasa takvim yapraklarında ya da bir 15 Haziran günü gidenim yeniden doğsa.

Esmer elli kocaman yürekli adam seni çok özlüyorum.
cigdem62
1 Aralık 2009 Salı 19:03:35
hüzün kokan bir günmüş...
cigdem62
1 Aralık 2009 Salı 19:03:55
hüzün kokan bir günmüş...
hanife_ozdemir
2 Şubat 2010 Salı 23:19:20
14 haziranda doğmama rağmen bende hiç yaşamamış saymayı sanki o gün doğmama rağmen sırf o gün kimsenin umrunda olmadığım için silmek isterdim ...
Emine UYSAL (EMİNE45)
1 Eylül 2010 Çarşamba 07:43:45
Haziran ayını ben de sevmiyorum. Bana da çok acı veriyor. Malesef gidenler geri gelmiyor, biz özlesek de...
Yorum Yaz
/ 32 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.