Sizce bir insanın en vazgeçilmezi nedir?

3.549 izlenme - 213 yorum -
/ 22 »
Yorum Yaz
ANSIZIN ( Yönetici )
9 Ağustos 2006 Çarşamba 10:46:30
bence en vazgeçilmez ....... ( sorumun yanıtı herşey olabilir ) sizce?
ozlem
25 Ağustos 2006 Cuma 14:00:15
bu kadar güzel anlatılabilir vazgeçilmezlik ...
hayal_meyal
29 Nisan 2010 Perşembe 17:09:09
insanın; en vazgeçilmezi değerledir
insan üzerinde ise; davranışları
örnek vermeme gerek yok sanırım :)
hüzün şairi
11 Haziran 2011 Cumartesi 16:30:25

En öncelikli kendisidir. Olmadığı yerde ne vaz geçilmez olabilir ki?
murat şahin
9 Ağustos 2006 Çarşamba 10:59:09
yüreği.........içi boş değildir hiç bir zaman.......................
ozlem
25 Ağustos 2006 Cuma 14:03:05
özür dilerim yalnış oldu düzeltiyorum...bence insanın vazgeçilmezini böyle bir cümleden başka bir şey anlatamaz bunun üzerine söyliyecek bir söz bulamadım..yüregine saglık
Aydın
9 Ağustos 2006 Çarşamba 11:29:53
silahındaki son kurşunu
serserikız
9 Ağustos 2006 Çarşamba 11:44:30
telefonumdan a bide annemden
loreena
9 Ağustos 2006 Çarşamba 11:52:22
ANSIZIN ( Yönetici )
9 Ağustos 2006 Çarşamba 11:56:16
Bazen insan kendisinden vazgeçemiyormu sevdikleri uğruna..... mesela çocuğu, annesi yada en yakın dostu..
hüsn_ü aşık
1 Mayıs 2010 Cumartesi 23:09:39
güzel cevap vermişsin ansızın ama 'kendisidir'diyerek ne demek istediğini başka yönden anlamışsın heralde yada başaka yönünden ele almışsın dielim:; ewt insan sevdikleri için kendini feda eder örneğin; sevdiğim için yediğimi eksiltir ona yediririm içtiğimi artık içmem giydiğimi giymem yada giymezsin,ya da giymezler...ama kendi canını kimse için feda eden yiğide az rassladımm. dede korkut hikayelerindeki deli dumrulu bilirsin annesine gitmiş canını istemiş vermemiş düşün ki anasıı.. babası falan derken en son karısına gitmişş işte o kadın da nasıl bir yüce cesareti ve fadakarlığı temsil ediyor anlamışsınndırr.sadece o verir..yerinde olsam ben de yapardım diyen varsa dediğini kabul edrimm bi tane değil ama baya isitiorumm bu yorumuda nie bu kadar uzun tutuum bilmiorumm canım sıkılıyo galiba...:)
EmsalSiz
9 Ağustos 2006 Çarşamba 12:07:47
İmanı olabilirmi?
YağMuRun İzİ
28 Mayıs 2010 Cuma 15:37:07
Çok güzel...
poetswinx
11 Haziran 2011 Cumartesi 16:35:35
Kesinlikle, haklısınız :)
akem_005
9 Ağustos 2006 Çarşamba 12:57:07
her koşulda değişebilir bence .. şimdi bir cevap versem benim için en vazgeçilmesi yazsam ,, belki yalan olur .. ileride değişebilir ... ama arkadaşımızın dediği gibi .. imanı olailir ... herşeyden vaz geçilir ama iman,inanç,Allah c.c asla vaz geçilmez ...

saygılarımla.....
Aydın
9 Ağustos 2006 Çarşamba 12:59:10
nefis, gurur, belki de narsizm
ANSIZIN ( Yönetici )
9 Ağustos 2006 Çarşamba 13:04:57
narsizim=Kendine aşık olma.. okumuştum bunun doğuşunu yunan mitolojisi narcissus.. Sırf denizdeki görüntüsü gitmesin diye yemeden içmeden kesilir ve ölür.. Yada diğer bir değişle aynanın karşısından ayrılma hastalığı diyebilir :)
elif güzel
11 Ağustos 2006 Cuma 20:39:53
EVET KATILIYORUM.NEFİS GURUR BELKİDE NARSİZM.FAKAT SORUYU BİRAZ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM BEN.

SİZCE İNSANIN EN VAZGEÇİLMEZİ NE OLMALIDIR?

İŞTE O ZAMANDA İMTİYAZ' A KATILIYORUM

İMANI OLMALIDIR.......
murat şahin
9 Ağustos 2006 Çarşamba 13:09:08
ısrarla yüreğidir diyorum :)

bir bakın bakalım yüreğinize neleri sığdırdınız tıka basa ve hala boş yer var....
vazgeçtikleriniz ve geçemeyeceklerinizin yerlerine bir bakın...
bakın bakın.............
BAHARGÖZLÜ
24 Mayıs 2012 Perşembe 11:08:16
ben baktım. Yüreğime koyduğum her insan bir parça koparmış yüreğimden ve küçücük kalmış yüreğim. ama ben hala yeni birilerini alıyorum. bu demek ki ben yüreğimden vazgeçebiliyorum.
akem_005
9 Ağustos 2006 Çarşamba 13:14:09
kardeşim nefis gurur zaten insanda var olan bir konu değil mi .. yani insan istesede vaz geçemez .. amcak mertebenin çok yüksek olması gerek ki nefis ölsün .. ama bizlerde nefis hep var gurur hep var ... keşke nefsi öldürebilsem .... insanın elinde olan bir şey değil .. yani ben böyle düşünüyorum ...

saygılarımla...
Yorum Yaz
/ 22 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.