Bir erkek için kibar olmak ne kadar kazandırıcıdır?

3.403 izlenme - 107 yorum -
/ 11 »
Yorum Yaz
Suat Uğur
12 Ocak 2008 Cumartesi 01:40:11
Bir erkek için tabi ki kadın-erkek ilişkilerinde kibar olmak kazandırıcı bir unsur mudur? Kazandıracağı şeyden kasıt tabi ki karşı cinsin sevgisi ve saygısı. Bir de sadakati tabi.

Sanırım kibar erkekler evlenmek için uygun ama aşık olunmak için pek de uygun bulunmuyorlar kadınlar tarafından.
asran
4 Mayıs 2008 Pazar 15:14:19
kadınların bir dakkası öbürünü tutmuyor. üstelik bayılıyorlar erkekleri bulundukları şekliyle seviyor görünüp sevildiğini hisseder hissetmez değiştirmeyi. o sebeple yaranacaz diye uğraşmakta çok anlamlı gelmiyor.

ama genel anlamda yaratılan her İNSanın naif olması gerektiğini düşünüyorum. kadınlar arasında da ağzı bozuk kaba saba neler görüyoruz. reklam arası zamanlarıyla karşılaştığımda şaşkın şaşkın bakakalıyor insan.

sevilmeyi yahut aşık olunmayı hakedecek güzel ruhlu insanlarla karşılaştırsın Allah.

yormayın kendinizi karakterin olması yaşa bağlı olsaydı keşke ya var yahut yok işte. en güzeli iyice tartmadan aşık falan olmamak.

ayrıca aşık olduklarına da inanmıyorum. öyle olsa evlenmek için tercihleri başka türlü olmazdı. ama çok akıllı olduklarını kabul etmek lazım. tembellik etmeseler müthiş yatırımcılar olurlardı ve büyük iş kadınları olarak görürdük isimlerini. kabul etmek lazım en iyi ellerini oynuyorlar her zaman.
yeşilzeytin
9 Ağustos 2008 Cumartesi 11:01:49
Gerçekten kibarsa ( gerçek olmadığı mutlaka zamanla anlaşılır ) kesinlikle kazanır.
Kibar olan bir erkek toplumda da takdir görür.
Kibar erkeklere aşık olunur; onun insanlığına, kadir kıymet bilmesine, karşısındaki insanın iyiğini düşünmesine, size yardımcı olmasına aşık olunur. Ben kendi adıma konuşayım; kİbar bir erkeği asla kaybetmek istemem.
Kibar erkekler kendine karşı da bakımlıdır. Temizliğine gereken özeni gösterir. Elinden her iş gelir. Çocuklarına da iyi baba olur.
verenda
23 Şubat 2009 Pazartesi 16:38:06
bir erkek ne kadar kibar olursa olsun evet ilk başta kadınlar tarafından hoş bulunur ve bir artıdır fakat herşey ten temasıyla alakalı erkek kadını heycanlandırmadığı müddetçe diğer konular önemli değil o kadar.
ufurmelerim
13 Ocak 2008 Pazar 17:35:43
valla ben
odun gibi biriyim!
*akasya*
13 Ocak 2008 Pazar 18:17:14
Her bayan erkeğinin yeri geldiği zaman kibar olmasını ister, sadece maço tipli erkekler kadınlarda sahiplanme hissi verir, sevildiğini ,kıskanıldığını hissederler, bu durum hoşlarına gider,ama maçoluk bian gelir haddini aşar , aşk bile aşktan çıkar, Türk erkeklerinin büyük çoğunluğu maço tipli, ve nedense onların ilişkileri mutsuzdur, bir ilişkide sevgi nekadar önemli ise saygıda okadar çok önemli, kuru sevda hiç birşeye yaramaz, kibarlık lightlık demek değildir, hiç kibar arkadaşım olmadı, oyüzden bilemem kibar erkeğe aşık olabilrmiyim ??
Aydın
13 Ocak 2008 Pazar 18:17:27
Kadın, ömrü boyunca kendisini sevecek bir erkek aradığını iddia eder. Onu sevecek bir erkek çıktığında ise, ya fazla sevdiği için, ya da acı çektirmediği için onunla birlikte olmaz.

Kadın, acı çekmeyi sever. Acı çektirmeyen, anlayışlı bir erkekle işi olmaz.

Kendisini sürekli aramasını ister erinden. Sürekli aranınca "bu kadar sık arama, özlemek istiyorum seni" der. Aramayı kesince "beni sevmiyorsun" der. Erkeğin haraketleri ile kadının istekleri hiçbir zaman uyuşmaz.

Kadın erkeğin hakim olmasını ister. Kendisini kısıtlayan erkekten nefret eder. Serbest bırakan ve gözetim altında tutmayan erkeğe ise "geniş" tanımlamasını yapar. Ve onun kendisini kontrol altında tutmasını -ima- eder. Erkek bunu anlamaz.

Erkek kibar olsa da , olmasa da bir kadına muhtaçtır. Kadın, erkek kibar olsa da olmasa da bir erkeğe muhtaç değilmiş gibi görünür. Bu yüzden kibar olmakla kaba olmak arasında fark yoktur.

Kadın, kaslı erkeklerden hoşlanmaz. "ıyy, ne o öyle kas yığını" der. Fakat kaslı bir erkek gördüklerinde ise öyle bir eşleri olmasını ister. Kaslı erkek istemeyen kadına bir adet yağlı veya cılız erkek sunulur. "bu beni koruyamaz" der, kabul etmez.

Kadın özgürlüğünü savunur, özgür olmalıyız der. Fakat erinin evin patronu olmasını ister. Eri patron olunca da bıktığını iddia eder. Gizli patron, kadındır. Bu sefer de erini patron olamamakla suçlar.

Diyalektik felsefe söz ile değil, kadınla başlar. Önce söz yoktu, Kadın ve çelişkileri vardı.

Allah erkeklere yardımcı olsun.
(Amin)

Dipnot: Biraz daha bu konuyla ilgilenmek isteyen kişilere tavsiyemdir
Elfriede Jelinek - Sevda Kadınları. Okuyunuz.
MENEKŞELER
13 Ocak 2008 Pazar 19:03:25
SAYGILI VE DÜRÜST OLMAK KİBAR OLMAKTAN DAHA ÖNEMLİ BENCE...
ilyas
13 Ocak 2008 Pazar 21:55:24
Bazı kadınlar kibar erkeklerden hoşlanır...
Bazıları mazoşist olabilir:) ve sert erkeklerden hoşlanır galiba...

Kibar erkekler genelde kılıbık olurlar...
Sert erkekler kıskanç olurlar...

aslında yerine göre davranmak gerekli...
ciddi bir ilişkim olduğunda hepsini deneriz...
bakalım ondan sonra cevabımız belli olur aga...

Saygılar...
soloyin
14 Ocak 2008 Pazartesi 00:08:09
Heyyy.Nerde bu sitenin kadınları.))
Erkeklere benden bir tiyo..
Kadınlar evet anlamına gelen hayırları,hayır anlamına gelen de evetleri çok severler..
ilyas
14 Ocak 2008 Pazartesi 00:21:55
bir örnek verirseniz seviniriz...
soloyin
14 Ocak 2008 Pazartesi 00:36:16
Vermem.O zaman tiyo olmaz ki.Açıklama olur.))
sanaltrafikci
19 Aralık 2008 Cuma 08:43:15
çok güzel bir cevap, alim birine sormuşlar "sen bize hep özlü sözler söylüyorsun ne olduğunu açıklamıyorsun" diye sorduklarında alim "ben size yemeniz için bir meyva sunuyorum, siz bana çiğneyip vermemi istiyorsun" demiş kıssadan hisse ne güzel tüyo vermişsin .. anlayan anladı..
ilyas
14 Ocak 2008 Pazartesi 00:40:43
aaaa.
o zaman herkese hayır derim
evet anlasınlar...
yoksa bilmiyor musunuz siz de?
Yorum Yaz
/ 11 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.