Yine kurul tartışması....

2.365 izlenme - 44 yorum -
/ » 5
Yorum Yaz
ANSIZIN ( Yönetici )
3 Ocak 2008 Perşembe 03:00:42
Yavuz DOĞAN isimli üyemizin şiirime yapmış olduğu yorum:

ÖN NOT:

BU YAZIYI FORUM ALANINA GÖNDERMİŞ OLMAMA VE 48 SAAT İÇİNDE YAYINLANACAĞI KONUSUNDA HİÇ BİR SIKINTIYA SAHİP OLMAMAMA RAĞMEN, ÜZERİNDEN GEÇMESİ MUHTEMEL 48 SAATİN KONUYU SOĞUTACAĞI KANAATİYLE BURADA DA YAYINLAMAK İSTİYORUM.

Sayın Ansızın.

Birkaç seferdir yazıp yazıp dost ricaları üzerine geri çektiğim bir görüşümü artık paylaşmak istiyorum.

Anlaşılabilmek ya da anlaşılmak gibi bir derdim yok.

Sadece bir görüşümü dile getirmektir talebim.

Yaklaşık 3 yıl kadar ******* isimli bir şiir sitesinin hem “GENEL SORUMLULUK” hem de “EDİTÖRLÜK” görevini üstlendim.

Şiir sitelerinin ne kadar zor koşullarda yayın hayatına devam ettiğini en iyi bilenlerden biriyim anlayacağınız.

Ama bildiğim bir şey daha var.

Bu iş gönül işidir.

Gönüllü yapıyorsanız bazı sıkıntılarına katlanacaksınız.

Gerekirse reklam alacak gerekirse kapatacaksınız kepenklerinizi.

Çok sıkıştığınız dönemlerdeyse gönül işi diye isimlendirdiğim bir işe, sizinle birlikte eyvallah demiş dostlardan da yardım isteyeceksiniz elbette.

Ama bunun için bazı gerçekleri görmeniz ya da tekrar gözden geçirmeniz gerekiyor kanaatindeyim.

Öncelikle, her gün “GÜNÜN ŞİİRİ” ve “ÖZEL SEÇKİ ŞİİRİ” seçmenin nasıl zaman alıcı ve zor bir iş olduğunu bildiğimi söylemek, bu iş için en az bir kişinin belli bir mesai harcamak zorunda kalabileceğini de öngördüğümü eklemek isterim.

Ancak, o şiirlerin herhangi birinin yanında bir editörün adını görmek yoruyor beni.

Son bir haftadır birkaç kez gördüm sizin adınızı.

Seçki işine soyunan kişinin kendi şiirine paye vermesi ne kadar doğrudur sizce?

Şiirlerimin herhangi birinin yanına konulacak bir kurdele beni ne büyütür ne küçültür.

Üstelik şiirlerimin çoğunun yanında beyaz, dördünün yanında kırmızı kurdele varken yazıyorum bunları.

Ama şiir yazan ve paylaşan insanlar, şiirlerinin okunup beğenilmesini ya da eleştirilmesini talep ederler Sayın Ansızın.

Siz kendi şiirinize bir kurdele takarsanız ( rengi çok önemli değil ) diğer şiir sahipleri bu tavırdan ve yaklaşımdan rahatsız olur.

Ya seçmeyin o ünvana layık şiir ya da kendi şiirinize böyle sıfatlar yakıştırmayın lütfen.

Şahsım adıma rahatsızlığımı dile getirmiş gibi görünsem de, aslında sesini çıkarmak konusunda zorlanan bir çok kişinin talebidir bu.

Msn ve e-mail yoluyla sohbet ettiğim bir çok kişi bu konuda hem fikir.

Daha önce haddini aştığını iddia edip cezalandırdığınız (!) Çınar39 Hoca gibi.

Kendisi bir edebiyat öğretmenidir ve sadece görüşlerini dile getirmiştir üstelik.

Ben de şimdi görüşlerimi dile getiriyorum ve gereken ceza (!) her neyi gerektiriyorsa sonuçlarına katlanmaya hazırım.

Şiirlerimin ve üyeliğimin silinmesi buna dahildir.

Ve böyle bir talebi özel bir mesaj ya da şiirinizin altına yorum olarak yazmak yerine, alenen ve ulu orta sunmayı doğru bulduğumu söylemeyi de bir görev biliyorum.

Saygımla…

-------------------------------

ANSIZIN'ın kendisine yazdığı cevap

Kendisinin yaptığı yorumun şiirimin altından kaybolacağını ve şiirimin bu şekilde tartışmalarla kirleneceğinden yapmış olduğu yorumu izni olmadan buraya taşıdım. Zaten kendisi büyük harflerle yazdığı yerdede bu şekilde bir forum talebi olduğunu belirtmiş.

Ama forumun 48 saat içinde onaylanacağını söyledi. Forum "1/3/2008 12:28:41 AM" bu zamanda eklenmiş. Bu konuda insanları yanıltmayın ve henüz 48 saat geçmedi!

Her neyse.

Öncelikle hiç bir kurulun kendi şiiri dahil hiç bir şiirine kurdele takmadığını bildiğimiz için içimiz rahat. Doğal olarak yöneticiler bile bunu yapamaz. Sizin editörlük yaptığınız sitede bunlar varsa bilemeyiz.

Sevgili Yavuz Bey sizin başka sitedeki yöneticiliğinizin ve editörlük görevinizin sitemizde herhangi bir bağlayıcı yönü olmadığı gibi onlarca site yöneticisi ve SAHİBİ sitemizde üye olarak bu sitenin iyi yada kötü hizmetinden faydalanmaktadırlar. Sizde bunlardan birisiniz. Bu bize onur verir her zaman. Msn yolu ile dediğiniz kişilerin bir şekilde ortak mesajımıdır bu yoksa sizin kendi düşünceleriniz mi bilmiyorum. Belli ki ortak görüş. Bu ortak görüşü olan arkadaşların tahminimce %90'ı siteden uzaklaştırılan insanlar olduğuna eminim. Cinar39 beyfendi ile mailleşmelerimiz olmuştur ve kendisinin gecikmeli de olsa üyelik onayı verilmiştir ve bu konuda kendisine neden geç onay verildiğini ve özürümüzü ilettik. Sanırım bunu size iletmeyi unutmuş. Üstelik cinar39 beyfendinin hoca olması siteden uzaklaştırılmayacak yada hata yapmayacak anlamına gelmediği gibi sitemiz kişilerin etiketlerine bakmadığını özellikle vurgularım. Öğretmen olmayıp gönüllü olan onlarca insan vardır bu sitede ve kullandığınız platformda her birinin emeği var. Bunu neden belirttiniz anlamadım.

Ama şunu diyebilirsiniz bana. Cinar39 beyfendi edebiyat hocasıdır. Kendisinin edebiyat adına bir kaç düşüncesi vardır ve bilgisine güvendiğimiz bir hocamız. Ben bu düşünceleri ve fikirlerinden memnunum. Eminim ki diğer üyelerede faydalı olacaktır.
Derseniz.

Daha doğru olmaz mı?

Bizlerde size şükranlarımızı sunar ve ilgili kişiyle irtibata geçeriz.

Okulumuzda EDEBİYAT ÖĞRETMENİMİZ hep derdi.
"Lafla peynir gemisi yürümez."

Bu sözü sizlerle paylaşmak istedim.

Ayrıca şunuda belirteyim. Sitemizde bir tek cinar39 öğretmen değildir. Bilginiz olsun diye söylüyorum. Kurulumuzda edebiyat öğretmenleride vardır!

Neyse konumuza gelelim.
Siz benim bir kaç şiirimi seçkide görmüş olmanızdan yakındınız nokta şiirlerin kalitesiz olması mı yoksa özel seçkide yer alması mı?

Yok yönetim özel seçkiye giremez günün şiiri seçilemez derseniz. bunu yönetici arkadaşlarımla tartışırım ve gereği neyse uygulanır. Talebiniz belkide kabul edilir. Ama düşünceniz aynı seçkiye başkaları hep seçiliyor derseniz bu oturulur tartışılır ve size şu soruyu sorarım. Sizin şiirlerinizde özel seçki seçiliyor ve günün şiiri seçiliyor. Bunlar yapılırken kendiniz için gelip benim şiirlerim neden hep günün şiiri yada özel seçki seçiliyor diye sordunuz mu? Yok bu da değil sizin şiirleriniz kötü derseniz o zaman diyecek tek sözüm yok ki o zaman kurdeleleri gönül rahatlı ile kaldırırım ki bu amaçla şiir yazan biri olmadığımı en baştan beri biliyorum. Sorun değil tek tuşla tüm kurdeleleri kaldırabilirim şiirimden. Sonuçta burada kendimiz için bir şeyler yapmıyoruz.

Merak etmeyin. Düşüncelerini tarafsızca dile getiren ve açıkça dile getiren kişiyi her zaman takdir etmişimdir. Bu yüzden takdirimi esirgemicem sizden.

Ayrıca

Onlarca açılan kurul forumlarında KALDIRILSIN demekten başka çözüm üreten birilerini gördünüz mü? Ben görmedim. Kurula şunlar yapılsın bunlar yapılsın diyen oldu mu ? Ben görmedim. Siz haklı bir eleştiriyi dile getirmişsiniz ve bende anlam karmaşası içinde size bir kaç soru sordum. Üyeler olarak bunlara cevap getirirsek elbette gereken olacaktır.Ama şunuda söyleme gereği duyuyorum. Seçkileri kaldıralım demek FİKİR DEĞİLDİR.

Seçki seçilen şiirlerde her zaman eleştiri varsa belirtin. Bunu dile getirin. Burası hatalı olmuş, şurasında sorun var diyin. Bunu gerekirse yönetime bildirin ve bizde bunu kurula iletelim. Ama gelipte şiirin altına kurul bu şiiri nasıl seçer derseniz o zaman devreye biz gireriz. Dur kardeşim şiire şikayetin varsa neden eleştir. Eleştiriyorum diyede göz çıkarmamak gerekmez mi?

Siteden uzaklaştırdığımız bir grup var. Yavuz bey siz tanırsınız bu grubu. Kurul şiir seçiyor. Bu grup insanlara mesaj atıyor hadi bu şiirle dalga geçiyoruz bilmem ne diye insanları yönlendiriyor.

Sizce bu şiiri yazanın bir suçu var mı?
Kurulun varsa hatasını bu şiiri yazan mı çekecek?
Şiiri yazan kişi sizce şiirinin altında bu şiirdeki kurdelede neyin nesi diye bir cevap mı bekliyor. Yoksa eleştiri yoksa şiirini anlayan bir kalem mi bekliyor?

Msnde toplantı yaptığınız insanların sitemizde herhangi bir özelliği olmadığı bu konuda muhattap bulacağınız kimse yoktur. Bu tür söylemlerinizin tek kelimesini bile ciddiyete almadığımı üzerine vurgulayarak belirtiyorum. Bu sitenin insanları küçümsemek yada onların yazma şevkini kıracak bir davranış sergilemediğini açıkça göreceksiniz açıklamalarımda. Her şiir altındaki uzaklaştırılmalar hep bu yüzdendir ki defalarca yaptığımız uyarıları ciddiyete almayan kişi elbet siteden uzaklaştırılır. Yapılan her hareketin bir nedeni olduğu gibi bize görede yapılacak bir açıklamasıda vardır.

Şurada kurulu eleştirenlerden tek bir olumlu ÇÖZÜM GÖRMÜŞ DEĞİLİM.

Ya da kurulu eleştirenlerin şu sitede hangi insanlara faydalı olmak için yaptıkları tek bir örnek gösterin. Lütfen tek bir örnek. Yok değil mi!

Olsa kesin haberim olurdu.

Sitemiz ve üyelerimiz adına bir şeyler yapmaya çalışanları ya yönetim kadromuza aldık ya da bilgilerine güvendiysekte kurula aldık.

Kurulu eleştirenlere hep dedik. Bilgiliyseniz buyrun kurula alalım sizi. Göremedik...
Çeşitli nedenlerle bu görevlere talip olan olmadı.

Şimdi bir kaç kişi gelmiş sitede bu kadar özverili çalışan insanları eleştirmek için ya msnleri tercih ediyorsunuz ya da e-mail ile mesajlaşıyorsunuz. Şimdi soruyorum size bunun neresi edebiyat! Bunun neresi edebi çalışma.

Şimdi söylemlerimde bir kızgınlık olduğunu düşüneceksiniz. Halbuki hiç yok. Kurulu tek başımıza istemedik. Kurulu hep birlikte istedik. Üstelik siz dediniz bazı şeyleri yapmak için sıkıntı çekeceksiniz diye. Buyrun biz sıkıntı çekmeye razıyız ve sitemiz için her türlü gelişime açığız. Siz bu site için neler yapmaya razı oldunuz. Söyleyin bizde sizleri dinliyoruz.

Ya siz yöneticisiniz sizler yapacaksınız göreviniz ne diyecekseniz en baştan yazılanları tekrar okuyun. Bu döngü içinde hep kalacaksınız. Ama yok bende bir şeyler yaptım yada olacağım derseniz. Buyrun aşağıdaki yorumu okuyabilirsiniz.

Bakalım sizinle birlikte kaç yapıcı fikir çıkacak yada kaç kişi edebiyat adına bir şeyler yapalım diyecek bu forumdan hep birlikte görelim.

Not:Bu bir genel söylemdir. Konu ile ilgisiz yorumlar uyarılmadan silinecektir.

Sevgilerimle
@ ANSIZIN

ANSIZIN tarafından 1/3/2008 9:38:13 AM zamanında düzenlenmiştir.
ufurmelerim
3 Ocak 2008 Perşembe 05:41:21
Makam koltuklarına şöylece kurulmuş kişilere,kurul üyeleri denir!
Biraz körüm ama
Gördüğüm kadarı ile kurul,
Güzel kurulmuş ve iyi çalışıyor,
Bu da
Bazılarını kuruyor!
anasya
3 Ocak 2008 Perşembe 08:17:30

şu an ansızın ' a yönetici gözüyle bakmayarak şunu düşündüm...

- yine şiirde ilerleme kaydeden birinin hevesi kırılıyor.....

ve aslında merak da etmiyor değildim, aldığı kurdeleler ne zaman başına patlayacak...merak ederken de kötü niyetim için kendime kızıyordum..yok artık diyerek...

şimdi şunu düşünüyorum...bir yönetici olarak ansızın hiç mi şiir yazmamalıydı...ama niye...şiiri sevdiği apaçık ve ilerleme adına da çaba gösterdiği...şiir ve site adına birşeyler yaparken kendi adına da çabalaması mı suçu...

asalım gitsin...yok yakalım...yok yok taşlayalım...
kocasinan
3 Ocak 2008 Perşembe 08:37:09
"Yok yönetim özel seçkiye giremez günün şiiri seçilemez derseniz. bunu yönetici arkadaşlarımla tartışırım ve gereği neyse uygulanır. Talebiniz belkide kabul edilir. ANSIZIN"

Sayın Ansızın' ın şiirlerini bir süredir okuyorum ve kendi adıma söyleyeyim, beğeniyorum. Ancak ülkemizde her hangi bir alanda her hangi bir seçki yapılacağında, seçki kurulunun katılımı o seçkiye dahil edilmiyor etik olmaz düşüncesi ile. Sitede şiir seçkisi olması bence güzel bir durum. Zira bu, yazmayı teşvik eder. Lakin kurulun ve yöneticilerin şiirlerinin seçki dışı tutulması kanaatimce daha etik olacaktır. Saygımla.
suskunum
3 Ocak 2008 Perşembe 08:43:00
****Ancak, o şiirlerin herhangi birinin yanında bir editörün adını görmek yoruyor beni.

Son bir haftadır birkaç kez gördüm sizin adınızı.

Seçki işine soyunan kişinin kendi şiirine paye vermesi ne kadar doğrudur sizce?****

Demiş Sayın Yavuz Doğan benim buradan anladığım sadece şu:

Bu sanırım sitedeki pek çok kişinin de fikri bir kurul olduğuna inanmaması ve şiirlerin SİTE YÖNETİCİSİ tarafından seçildiğine inanılması bu sesli olarak dile getirilmese de benim fikrimce genel kanaat bu.

İkinci konu bence:
Ama şiir yazan ve paylaşan insanlar, şiirlerinin okunup beğenilmesini ya da eleştirilmesini talep ederler Sayın Ansızın… Demiş sayın YAVUZ DOĞAN bende diyorum ki sitemizin yorum/eleştiri bölümünü inceleyin lütfen eleştiriler nerede?
Bu şiirler eleştirilmeyecek kadar kötü mü yoksa iyi mi o yüzden eleştiri almıyor veya hiç mi ilgilenilmiyor bu köşe ile…Sebep insanlar eleştiri yaptıkları takdirde istenilmeyen kişi olacaklarına inanıyorlar çünkü ya engelleniyorlar ya da ters bir cevapla karşılaşıyorlar…farkında değiller ki gerçek eleştirinin kendilerini geliştirmelerine yardımcı olacağını…

Kurulun işi takdir etmek emeği ortaya çıkarmak onlar sayesinde gözümüzden kaçan pek çok şiiri okumuyor muyuz seçki de demiyor muyuz ki gözümüzden kaçmış…Kurulun da gözden kaçırdığı şiirler olmuyor mu bence oluyor bazen ama ortalaması günde 250 şiir olan bir sitede bu da normal onlara da hak vermek lazım…
Ben bunları msn ya da mail yoluyla arkadaşlarla fikir paylaşarak değil sadece yorumları ve forum yazılarını takip ederek anlayabiliyorum.Kimsenin de buradan daha iyi bir site bulabileceğini zannetmiyorum…(Yönetim ve işleyiş bakımından)

Son söz olarak şiirlerindeki ilerlemeyi farkında değil misiniz Ansızının konu ne öyleyse…
Banu Kalyoncu
3 Ocak 2008 Perşembe 08:43:58
Yine gereksiz bir tartışma...
Neden mi?
Kurulda bile olunsa ki kurulda bir kişi olmadığına göre birinin şiirine diğeri oy vermiş kurdele takmış olabilir.
Neden bu rahatsızlık?
O insanlar yönetimde diye şiir yazmasın mı?
Bunca çaba sarfedilen bir konuda yararlanmasın mı?
Çekemediğiniz ne anlamıyorum.. Madem kurdele takılsın takılmasın önemli değil denmiş. Bırakın ozaman bu konularda laf etmeyi keyfineize bakın...

Uzun süredir kurul ile ilgili tartışmalar açılmıyordu ve rahattık. Ben normal bir üye iken bunu söylüyorum rahattık. Şimdi ben forum kısmında bu konuyu gördükçe rahatsızlık duyacağım.
Tartışmanın boyutu artar gerilmeler olur ve benim huzur bulduğum kafamı dinlediğim yere bu tür tartışmalar uzak tutuyor. Hoşlanmıyorum.
Lütfen bu tartışmaların daha önce yaşandığı konuları okuyun.
Hem cidden çok komik bir düşünce ile açılan bu tartışma konusu güldürüyor.
Yöneticiler şiir elbet yazsın. Kurdele de alsınlar. Hem gerekiyorsa ikisini birden.
Bu bizlerin kurdele almasını değiştirmiyor ki :)))
il@yda
3 Ocak 2008 Perşembe 09:52:32

Bu tarz çıkışlar sitede huzursuzluk yaratır, bence hakeden şiir ödüllendirilmelidir .Sevgili Ansızın'ın bu güne kadar okuduğum her şiirinden keyif aldım, beğeniyle okudum .Yönetici olması hiç bir şeyi değiştirmemeli o kanaatteyim.
O yüzden gereksiz bir çıkış olarak buluyorum.
Yavuz Dogan
3 Ocak 2008 Perşembe 12:37:26
Sayın Ansızın.

Öncelikle vakit ayırıp uzunca bir cevap yazdığınız için teşekkür ederim.

Sonrasında iznim olmadan yorumumu foruma taşıdığınızı ve benim 48 saat gibi bir saat dilimi zikredip insanları aldattığımı söylemişsiniz.

Üzüldüm açıkçası.

Zira yöneticisi olduğunuz sitede forum alanına gönderilen bir yazının karşılığında " Yazınız ulaşmıştır, editörlerimiz tarafından uygun görüldüğü takdirde 48 SAAT İÇİNDE ONAYLANIP YAYINLANACAKTIR." yazdığını bilmiyormuş gibi davranarak beni insanları aldatan kişi şekline sokmuşsunuz.

Yazımı buraya taşımasaydınız bile ben zaten önce forum alanına yazmıştım.

Sonrasında, şahsımı tanımıyor olmalarına rağmen " kurulmak, hazımsızlık" gibi sıfatlar zikreden arkadaşlara selamlarımı sunuyorum.

Hazımsızlık gösterecek kadar küçük hesaplar peşinde değilim açıkçası.

Bir şiir kitabım var, ikincisi hazırlandı ve basım aşamasında.

Edebiyata hizmet etmek adına kendi bütçemizi zorlayarak çıkardığımız, ulusal bazda dağıtımı adına dağıtım şirketleriyle görüştüğümüz bir derginin yayın kurulundayım.

5 ulusal 7 yerel tv'ye, sayısız radyo programına ve şenliğe konuk edildim.Konuk olma sebebim şair kimliğimdi, sansasyonel yanım değil.

Tarafıma yakıştırılan sıfatlar şahsımı tanımak zahmetine girmeyen isimler tarafından lütfedilmiş.

Canları sağolsun.

Ama ben kurulu eleştirmiş değilim.

Gerekirse eleştiririm de.

Demokrasinin en temel kurallarından biri olan eleştirme hakkımı, bu ülkeyi yönetenlere karşı bile kullanma hakkım varken, kurulun dokunulmaz olmadığını düşünüyorum açıkçası.

Ama eleştirdiğim sadece " seçki kurulu üyesi bir kişinin kendi şiirine paye vermesinin doğru olmadığı" idi.

Hâlâ cümlemin arkasındayım.

Ayrıca ismini yazdığım siteden de buna benzer sıkıntılar sebebiyle ayrılmış durumdayım.

Maksadım sadece örneklendirmekti.

Üstelik özellikle belirttiğim bir kaç nokta var.

Benim şiirlerimin yanında da kurdeleler var.Olmasa germezdi beni.Olması sevindirdi.

Şiiriniz hakkında da yorum yapmış değilim.

Şiiriniz son derece akıcı ve güzel bir üslupla yazılmış, belki de kırmızı kurdelelik bir şiirdi.

"Seçki görevini üstlenmiş biri kendi şiirine paye verirse diğer şiirlere karşı nasıl objektif olabilir?" aklıma takılan bir soruydu ve sordum.

Sonrasında verilecek cevapların ( olumlu ya da olumsuz ) ne kadar objektif olduğuna bakarım ben.

Şahsımı tanımadığı halde çeşitli yakıştırmalar yapan ya da yapacak olan dostlara da sadece alınırım ve gelir geçer bu alınganlığım.

Maksadım dost kazanmak çünkü.

Suni gündemler yaratarak ismimden bahsettirmek değil.

Tekrar teşekkür ederim lütfedip cevapladığınız için.

Sevgiler...

Yavuz Dogan tarafından 1/3/2008 12:46:12 PM zamanında düzenlenmiştir.
alwaysyou
3 Ocak 2008 Perşembe 13:00:21
bu sitede yöneticiler dahil şiir yazan hekes eşit haklara sahiptir kaldı kikişiler şair kimliğiyle aldıkları sıfatları burada sıralasalar da kimsenin kimseden üstünlüğü olmadı olamazda buna en azından site yönetimi izin vermedi bugüne kadar gördüğüm bu..
rahatsızlık veren durumlar yönetimce zaten yeteri kadar takip edilerek üyelerin bilgisine ve fikrine danışılarak demokratik bir biçimde halloluyor buna hepimiz şahidiz.
öyleyse niye hergün bir kişi çıkıpda illaki bir şeyleri kendi kimliğini öne sürerek düzeltme çabasına giriyor ki..

ayrıca yönetimde bulunan tüm arkadaşlarımzda diledikleri kadar şiir yazma ve seçilme özgürlüğüne en az bizim kadar sahipler ki onları seçen seçkiye layık görende biziz kaldı ki bu durum günün seçkisi olmadan da mevcuttu neden ozaman kimsenin sesi çıkmadı da bir kurdela takılması olay oldu
şimdi soruyorum
şair kimliğini böylesi ön plana çıkaran biri şiir adına nasıl böyle bir şeye karşı çıkar şairi durmaya mecbur bırakır hangi mantık yolu bunu anlamamıza yardımcı olur
amaç mı araçmı die düşünmeden edemedim doğrusu

saygılar..
Yavuz Dogan
3 Ocak 2008 Perşembe 13:37:48
Sayın yorumcu arkadaşlar.

Ben gereken cevabı aldım.

Dersimi de aldım.

Haddimi de öğrendim.

Özür dilerim.

Yanlışm.

Çok hatalıyım.

Amaç olsun diye yaptım bunu itiraf ediyorum.

Hem ANSIZIN da henüz cevap vermedi değil mi ?

Yazık...

Ama bu konu hakkında başka yorum yapmayacağım.

Konu başlığı bile "yine kurul tartışması" gibi tetikleyici bir başlık olunca ön yargıların önüne geçmek mümkün olmayacak gibi görünüyor.

Sanki kurulu yerden yere vurmuşum gibi bir izlenim bıraktınız ya, ne desem nafile artık.

Oysa sadece ANSIZIN kullanıcı isimli arkadaşımızın şiiri üzerinde -bence -bir uygulama hatası olarak gördüğüm bir husus hakkında fikir beyan ettim.

Yani ANSIZIN yerine, yani sitede kullandığı yönetici ismi yerine, yıllardır kullandığı ismini kullansa şiirlerinin altında ne diye batsaydı ki bu benim gözüme?

Ben sadece aklıma takılan bir soruyu sordum ve son derece doyurucu cevaplar aldım, ne güzel :)

Bu saatten sonra ne yazarsam yazayım mevcut gidişatı değiştirmeyecek, belli bu.

Ayrıca, kendi kendine söylenip her fırsatta kurulu eleştiren, yerden yere vuran sevgili dostlarımın da (!) gözlerinden öpüyorum.

Alenen yazmak gibi bir gaflete düştüklerinde kendilerini hiç tanımayan insanların yakıştırabileceği sıfatları bilyorlarmış demek ki.

Ben aldım efendim cevabımı.

Siz böyle mutluysanız ben niye geriyorum ki kendimi?

Mutluluğunuz daim olsun.

Yorum Yaz
/ 5 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.