Şiir araç mıdır, amaç mıdır?

1.481 izlenme - 69 yorum -
/ 7 »
Yorum Yaz
kunila
29 Aralık 2007 Cumartesi 01:25:21
Bu konudaki yorumlarınızı merak ediyorum.
ufurmelerim
31 Aralık 2007 Pazartesi 09:39:23
şiir namaz gibi niyetle başlar!
ufurmelerim
31 Aralık 2007 Pazartesi 10:11:43
araç olsa;
motoru olur,
kasası,
tekerleri,
farları...
neşter
31 Aralık 2007 Pazartesi 16:34:20
ifade sanatlarının hepsi araçtır, sadece şiir değil
Otranto
31 Aralık 2007 Pazartesi 18:15:57

Amaçtır şiir.
Aktarım.

Ve ruhtur, ruh asla bir araç olamaz.

süreyya
31 Aralık 2007 Pazartesi 18:58:51
yunus emre de şiir araçtır...
ama nediminki için araç diyemeyiz
...
nacizane,şunu demek isterim ki,şiirin araç ya da amaç olması şairle alakalıdır kanaatimce...
zor
31 Aralık 2007 Pazartesi 21:15:10
Merhabe ben bu soruya kime göre ve hangi duruma göre hangi şiir gibi birçok soruyla farklı cevaplar alınacağına inanıyorum mesela kendimi ele alayım bazı şiirlerim araçyır bazılarınıda şiir yazmak bu sanatı hakkıyla uygulamak adına yazdığım eserlerdir bu sorunun zaten uzun yıllar tartışılması ve iki görüşünde taraftar bulması şiirin iki halininde olmasındandır sanırım. saygılar...
FaTiHz
1 Ocak 2008 Salı 00:45:20
Sadece şiirle sınırlandırmamak gerek. Yapacağımız her şeyde, söyleyeceğimiz her sözde ve düşüncelerimizde bir amacımız olmalıdır. Şiir yazarkende amacımız vardır ama şiir amaç değildir. İnsanın, amacı doğrultusunda kullandığı maddi-manevi her şey araçtır. Şiir de bir araçtır.

FaTiHz tarafından 1/1/2008 12:47:55 AM zamanında düzenlenmiştir.
zeki çelik
1 Ocak 2008 Salı 01:37:18

bütün uluslar yazı yazmasını öğrenir öğrenmez ilk şiir yazmaya başlamışlardır.
yalan değil / ben öyle düşünüyorum

çünkü aklım şimdiye kadar beni hiç yanıltmadı
çünkü buradaki kalem amaca ulaşmak için çok ciddi bir araç

filiz Atay
3 Ocak 2008 Perşembe 02:32:17
Şiir;hayata bakış açımızı ,yüreğimizin sesine kulak vererek yazılı olarak ifade etme şeklimizdir.Ben,şairlerin içsel zekasının daha fazla gelişmiş insanlar olduğu inancındayım.
Eğer bir amaç güdülerek yazılıyorsa bile ,şiir bir araçtır.
Yorum Yaz
/ 7 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.