Şiire eklenen güzel hatun resimleri

4.142 izlenme - 105 yorum -
/ » 11
Yorum Yaz
zeki çelik
28 Aralık 2007 Cuma 14:32:39

evet şiir güzel ...

ama şiir sayfasına eklenen fon seçimlerinde ,
özellikle bayanlarımız sevgiliye yazdığı şiirlere neden yeşil gözlü sarışın yerli yabancı manken resimleri yada fotoğrafları eklemeyi tercih eder.

neden bir erkek fotoğrafı ekleyemez cesaretle alakalı bir şey midir
nedir ! merak ediyorum ?

ALMILA KARGÜLÜ
31 Aralık 2007 Pazartesi 00:47:00
Aslında çok haklı ve yerinde bir saptama. Bunu hiç düşünmemiştim sevgili Susku.
Ama çağımızda radikal bir gerçek var göz ardı edemeyeceğimiz.
O da kadının her alanda, her konumda teşhir amaçlı kullanımındaki fütursuzkuk... Fuarlarda Otomobilden tutunda her türlü teknolojik ürünün teşhirinde en alakasız bir biçimde albenili güzel kadınlar kullanılmıyor mu? Kadınların her şeyi reklam amaçlı kullanılmıyor mu?
E bunun yanında şair bir şiir yazmış, sayfaya asacak, garibim sitelerden bir hatun resmi bulmuş fon yapmış, çokmu sence?

Aşk olsun sevgili Susku, bari bu kadar lüksü çok görme hemcisnlerime...

sevgimle güzel dostum

KargülüALMILA tarafından 12/31/2007 12:49:58 AM zamanında düzenlenmiştir.
Karockedy
20 Mayıs 2008 Salı 14:31:01
http://www.edebiyatdefteri.com/siir/99688/-dusunce--birakinca-duser-geceye-.html

http://www.edebiyatdefteri.com/siir/97141/-dudak-kuruluguna-peskes-menfur-mutalâalar-

http://www.edebiyatdefteri.com/siir/91644/-mantigin-gozuyle-miyop-mulahazalar-

vb.
'reklam' gibi oldu ama tamamen bilgi içindir, âmiyane tâbir bu zaruretten mütevellittir.
((:
necati budak
24 Kasım 2010 Çarşamba 15:03:36
bence tamamen kadın fizyolojisi,biyolojisi,pisikolojisi ve kimyasıyla alakalı bir durum.kadın veren erkek alan durumundadır yani etken ve eilgen durumu ,yani dah açık söylemek gerkirse kurnazca bir pazarlama taktiği ,bilmem faydalı olabildimmi.
ilyas
28 Aralık 2007 Cuma 14:55:48
Evet tartışılması gereken bir konu:)
ama fazla merak göz çıkartır:)

gözümüz gönlümüz açılıyor hiç yoktan hocam...

idare edelim...

dellysedat
28 Aralık 2007 Cuma 15:25:13
belki de böyle güzel birini nasıl bırakıp gittin demek istiyorlardır...:))

olabilir değil mi..?
Buda bir bakış açısı...:))
*akasya*
28 Aralık 2007 Cuma 15:29:09
ben göremedim , erkek resmi niye koysunlar bu arada? koysalar sevgililerinin resmini koyarlar, yakışmaz türk kızlarına öyle başka erkeklerin fotoları,racona ters !!
sevgim18
7 Ocak 2011 Cuma 09:43:17
DİMİ YANİ:)
sürgünce
28 Aralık 2007 Cuma 15:37:08
erkek resmi koyunca şiirin anlatmak istediği duygular tam anlaşılamayacak gibi duruyor...
çünkü şiiri anlatan, yazan belki de yaşayan bir bayan...
onu en iyi anlatacak olansa bir bayanın resmidir diye düşünülüyor biz bayanlar arasında...ki tersi de doğrudur...

ama uyumsuz, ilgisiz resimler kötü duruyor...manken gibi hatta bazen erotik olan resimler koymak yerine şiiri gerçekten bütünleştiren resimler tercih edilmeli oysa ki..

ya da erkek okuyucuların ilgisini çekmek ve okunurluğu ya da yorumu arttırmak için yapılıyor da olabilir...çağımız reklam çağı ne de olsa...

zeki çelik
28 Aralık 2007 Cuma 15:50:43
sevgiliye yazılan şiirlerde kullanılan fotolar ...
dikkat etmek lazım bir insan bir anda eldeki bulgurdan da olabilir

şiire vurulacak diye o fotoğrafa da vurulabilir , bir risk var :)

mesela hiç düşünemiyorum
ilyas sevgiliye bir şiir yazacakta fon olarak erkek resmi eklesin :)
mümkün değil bu

neden kızlarımız ekler
işte bu yüzden somut cevaplar bekliyorum :)

Hazal Karadağ
19 Ekim 2010 Salı 16:16:37
Bende resim koyarken kadın resmi tercih diyorum.Bu bir sapkınlık ya da korkaklık değil.Sadece kişinin ruh halini en iyi yansıtan resim olduğu için koyulmuştur.
Biraz da bakış açısıyla alakalıdır.Şahsen bir erkek resmi koymam.Ha sorumlukluk sahibi olmasaydım da koymazdım.Bu benim hür iradem...
mahpeyker
24 Ekim 2010 Pazar 20:44:39
bunu şimdiye kadar hiç düşünmemiştim..belki de erkeklerin kendilerini duygusallıktan bu kadar uzaklaştırmaları yüzünden kadın fotosu daha duygusal bulunuyor olabilir..
ANSIZIN ( Yönetici )
28 Aralık 2007 Cuma 16:23:30
Kısacası türk erkeğinin resmi şiire yakışmıyor.

bu resmi hangi bayan şiirine koyar mesela :)

ANSIZIN tarafından 12/28/2007 4:24:40 PM zamanında düzenlenmiştir.
asran
31 Aralık 2007 Pazartesi 00:59:40
:))))))))))))))))

SEVGİLİ YÖNETİCİM

BU RESME ŞİİR YAZMAZSAM BENDE BEN DEĞİLİM.

BİN YAŞAYIN İNŞ.

:)))))))))))))))))))

NESİ VAR MİS GİBİ DUMANLI EFKARLI HALİS MULİS TÜRK ERKEKİ.

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

HEMİDE DENİSTE. BİRASTAN SİPORT OLSUN DEYE YÜZÜCEK BİLEM. MAKSAT SAĞLIKLI KALMAK. :)))
KİOS_79
23 Mayıs 2008 Cuma 13:12:12
Türk erkeği portresi olarak bunu yakıştırmanıza şaşırdım doğrusu sevgili ansızın....
siz de böyle yaparsanız eller ne yapmaz değil mi ama....

KİOS_79 tarafından 5/23/2008 1:19:37 PM zamanında düzenlenmiştir.
erolbasci
28 Aralık 2007 Cuma 16:50:36
Bir de şiir fonu resimlerinin telif hakkı hususu var ki o konu pek ciddiye alınmıyor galiba.)
Şiir telifindeki kadar bir hassasiyeti hak ediyor bence...
anasya
28 Aralık 2007 Cuma 17:12:30

ilahi ansızın...

Makman
28 Aralık 2007 Cuma 17:12:32
Sayın ANSIZIN'ın "Türk erkeği şiire yakışmıyor" sözünü es geçiyorum. Ancak, eklediği resme de bayıldım.:))
Kollar ve boyun güneşten yanmış ama vücut sütbeyaz. Bıyıklar pala. Denizin içindeyiz dizlere kadar ve elimizde cigara. Of, offf!
Ben kadın şair olsaydım, her şiirimin altına bu fotoğrafı asardım. Romantizmin doruk noktaları olurdu doğrusu.:))
Yorum Yaz
/ 11 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.