Ağlamayan erkek şair olurmu

2.217 izlenme - 103 yorum -
/ 11 »
Yorum Yaz
zor
1 Kasım 2007 Perşembe 16:14:27
[ /italikyazi
Halk arasında bir söz vardır 'erkekler ağlamaz' diye beli doğrudur
ben duygusal birıyim va ağlarım sanırın şair yanım yüzünden
bence ağlamayan erkek şair olmaz saygılar...
zeki çelik
7 Aralık 2007 Cuma 18:57:58

doğrudur
Attila İlhan ağlamadan şiir yazamazdı !
hatta bir keresinde hıçkırıklara boğuluyormuş zor kurtarmışlar adamı , şiir yazarken / valla ben kerem alışığın yalancıyım

hele İbrahim Sadri ne zaman ağlamaya başlasa hemen kalem kağıt getirilir gözyaşı değil koşun ilham geliyor diye

Yılmaz Erdoğan şiir yazmaya başladığında kızı berfinin yanında soğan doğradığını duymuştum

işte bu yüzden Cem Yılmaz şiir yazamıyor

güzel bir konu
edebiyat bunu tartışmalı / hatta mutlaka tez konusu olmalı

susku tarafından 12/7/2007 7:17:11 PM zamanında düzenlenmiştir.
kunila
25 Aralık 2007 Salı 23:50:09
bence olur.
her insan ağlar yaratılış gereği.
ve her insan (alt grupta erkek) şair değildir.
asalet akar senden
2 Eylül 2010 Perşembe 13:36:12
''ağlamayan erkek şair olmaz'' KOCA Bİ YANLIŞ.SİZE KATILMIYORUM BU KONUDA
.N.D.
19 Mart 2011 Cumartesi 11:15:46
ağlamyamayan şair olamaz...
Ebru Erten
1 Kasım 2007 Perşembe 19:24:47
olur bence.. ne tür şiirler yazdığına bağlı bu..
şiir yazmaya iten nedenlere bakmak gerekir... ağlayarak şiir yazan tanıyorum hatta yazdıktan sonra bir daha onu okumak istemiyorlar :)
ama tüm şiirler lirik değildir dikkat edin doğayı anlatan şiirlerde ağlamak gerekmez, yani şiir yazmak için ağlak biri olmak şart değildir bence...
CuMaLi_EFE
12 Kasım 2007 Pazartesi 21:52:24
Değerli Forumdaşım Dost Ebru Erten, Düşüncelerinize aynen katılıyorum

CuMaLi_EFE tarafından 11/12/2007 9:53:43 PM zamanında düzenlenmiştir.
mahmutcan
1 Kasım 2007 Perşembe 19:45:46
ben pek ağlayan biri değilim.ama ağlamayan biri olduğuna inanmıyorum.ağlamak bir insani özelliktir.insan olan herkes ağlar.ama birisi ne derler birisi yağmur gibi sağnak şekilde ağlar diğeri ciseler
yani eninde sonunda toparlaya bilirsem ağlamanın şiirle bir ilgisi yoktur
bahadır
1 Kasım 2007 Perşembe 22:54:57
özge_berfu
1 Kasım 2007 Perşembe 23:40:38
bence

ağlamakla sınırlandırmak gerekmez yani insanın içinde kopan fırtınalar,rüzgarlar,sevinçler...vs ile ilgilidir......

teşekkür ederim
kirik7664
2 Kasım 2007 Cuma 18:46:06
Ağlamak şairliğin değil ama insanlığın gereğidir.Ağlamak insani bir ihtiyaçtır.Bakmayın siz erkekler ağlamaz diyenlere.Erkek-kadın farketmez.Tabi bayanlar yaradılış itibariyle daha nazik ve zayıf oldukları için bize nazaran çok ağlarlar o kadar.Hem her ağlayan erkek şair olsaydı...
mehmet şamil
2 Kasım 2007 Cuma 20:22:38
bir tez çürütülebiliyorsa tez olmaktan çıkar. ağlamayan bir erkek şair çıkarsa ağlayan erkeklerden şair olur tezi çürümüş olur. tıpkı bütün kuğular beyazdır tezi gibi. bu tez bir siyah kuğunun doğmasına kadar sürecek bir tezdir. bu bakımdan bakacak olursak ağlamak teriminin ardında yatan şey taş kalplilik değilse ağlamayan kişinin temel bir sorunu vardır. bu fizyolojik sorun aslında onun şair olup olmamasından daha büyük bir sorundur. oysa konu başlığımızın bizi getirdiği yön erkekler ağlamaz safsatasının üstüne kurulmuştur. öyleyse temeli yanlış olan bir tez baştan çürümüş olmaktadır.
Yağmur06
2 Kasım 2007 Cuma 21:05:58
Ağlamayan daha doğrusu ağlamamk için kalplerini kaskatı yapan insanların duygusal bir şiir yazabileceğine inanmıyorum gözyaşı ile yuğrulmayan hiçbir kalem aşkı anlatamaz mesela , anlatsa bile onun anlattığı aşkı yalnızca onun gibi okurlar anlar :)
ilyas
2 Kasım 2007 Cuma 21:20:46
Soru ağlamayanınız var mı aranızda olabilirdi...
Çünkü ağlamayan olabilir...
Ne bileyim şair vaaar şair var...

Eğer sen ağlıyor musun derseniz?
ağlamak vaaar ağlamak vaarr...

saygılar sevgiler...
kardanadam
2 Kasım 2007 Cuma 21:45:47
Halk arasında değerli üç sanatçımız için denir ki;

Müslim baba şarkı söylediğinde halk galeyana gelip parçalar kendini
Orhan Baba ağlatır
Ferdi Baba da kendisi ağlar şarkı söylerken

bu benim çok hoşuma gitti duyduğumda.

Ama işin şakası bir yana duygu yüklü ve vicdanı gelişmiş insanlar bu konuda her na kadar daha verimli oluyorsa da ağlamak konusu bu yazma sanatının bir kriteri olabilir mi? Bu konuyu değerli dostumuz bilimsel şaire sormak gerekir.
Yorum Yaz
/ 11 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.