ÜYELİK GİRİŞİ ÜYE OL
Anasayfa Şiirler Forum Etkinlikler Kitap Nedir? Bicümle Tv Müzik Atölye Arama Blog İletişim Yazılar
Giriş Yap Üye Ol
Kavramak için görmek, görmek için de dikkatle bakmak gerek! - Pitigrilli Paylaş
ANASAYFA
ETKİNLİKLER
NEDİR?
TİVİ
BLOG
BİCÜMLE
ATÖLYE
ARAMA

ŞAİR SABİT İNCE’NİN 40. SANAT YILI KUTLAMASI KAPADOKYA ŞİİR ŞÖLENİ ŞİİR YARIŞMA BAŞVURULARI BAŞLADI

Kapadokya Şiir Şöleni ve Yarışmasına katılmayı düşünen tüm üyelerimize şimdiden başarılar diliyorum.

24.6.2009

ŞAİR SABİT İNCE’NİN 40. SANAT YILI KUTLAMASI KAPADOKYA ŞİİR ŞÖLENİ ŞİİR YARIŞMA BAŞVURULARI BAŞLADI

YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI (ŞARTNAME)


1.
Yarışmada konu serbest olup, Nevşehir Kapadokya ve Türkiye içerikli aşk, sevgi, özlem, vatan, millet konulu şiirler tercih edilebilir. Yasalara, milli ve manevi değerlere aykırı olmayan, Siyasi bir düşünce, ideolojik veya kişilere övgü türündeki şiirler kabul edilmemektedir.

2 . Yarışmaya kendinize ait ve en fazla 2 (iki) adet şiirle katılabilirsiniz.

3
. Yarışmaya bir başka birine ait şiirle katılım olması, herhangi bir yarışmaya daha önce katılmış ve bir yerde yayınlanmış olması durumun belirlenmesi halinde; bu fiili işleyen yarışmacı derhal yarışma dışı bırakılacak ve ödül kazanmış olsa bile hakkı iptal edilecektir.

4. Yarışmaya katılacak şiirin bir başka yarışmada yarışmış ve ödül almamış olması gerekmektedir.

5. Yarışma tek bölümde yapılacak, şairler ve şiir yazanlar yarışmaya katılacaklardır. Yarışmaya Türkiye ve tüm ülkelerden katılabilinecektir.

6. Yarışmaya katıldığınız şiir(ler)i yazdığınız doküman(lar)ın altına sadece Rumuzunuzu yazınız. Adınızı soyadınızı yazmayınız. Başka bir dökümana ise; en başta rumuzunuz olacak şekilde adınızı soyadınızı, yarışmaya katıldığınız şiir(ler)in adı (başlıkları), açık adresiniz (şehrinizi ve bölgenizi ve katıldığınız ülkeyi belirtmeyi unutmayınız) ve en az bir adet sizinle irtibat kurabileceğimiz telefon (GSM olabilir) numaranızı belirtmeniz gerekmektedir.

7. Şiirlerinizi kapalı zarf içerisinde posta veya kargo ile P.K. 10 gar/kayseri Türkiye adresine veya Kapadokya Kültür Derneği e.V. Schloss Str. 17 45468 Mülheim Almanya adresine gönderebilirsiniz.

8. Posta gönderilerindeki aksaklıklardan dolayı, yarışma tertip kurulumuz sorumlu değildir.

9. İnteraktif katılımlar mümkün olmayıp, gönderilen Elektronik Posta (E-Mail) iletileri dikkate alınmayacak ve gönderilse bile yarışmaya dâhil edilmeyecektir.

10. Posta veya kargo yolu ile katılımlarda; yarışmacının katıldığı her şiirinin aslı haricinde 6 (adet) adet fotokopisi veya suretinin de katılım belgelerinin içerisine eklemesi gerekmektedir.

11 . Yarışmaya başvurular; yarışma tertip kurulunca duyurulan katılım başlangıç tarihinden, son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar yapılacaktır. Son katılım tarihi mesai saati bitiminden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

12. Yarışmada; ilk 3 (Üç) dereceye giren, birinci, ikinci, üçüncülük ödülü alanlara, ayrıca 3 (Üç) adet mansiyon ödülünü hak eden toplamda 6 (altı) katılımcıya ödül verilecek olup, ödüle layık görülen eser sahiplerinin ödülleri “Ödül Takdim Gecesi’nde” takdim edilecektir. Ödül takdim gecesinde hazır bulunamayan yarışmacıların ödülleri başka bir zamanda hak sahibine verilecektir. Yarışmada ödül alan birinciye Almanya dışından katılmış ise Almanya’ya davet edilerek tüm masrafları derneğimizce (Pasaport ve vize işlemleri gibi özel masraflar hariç) karşılanacaktır. Almanya içinden biri birincilik ödülünü almışsa 2.cilik ödülünü alan aynı haklara sahip olacaktır. Birinci, ikinci, üçüncü gelenler Kozteb (Kozaklı Termal Otelleri Birliği) üyesi otellerde Dünyaca ünlü Nevşehir Kozaklı ilçesindeki kaplıcalarda eşleri ile birlikte 5 gün 5 yıldızlı bir termal otelde tatil ödülü ile, 3 adet mansiyon alanlarda yine Nevşehir Kozaklı da 3 gün 5 yıldızlı bir termal otelde tatil ödülü ile ödüllendirilecek, ayrıca ödül alanlara plaket de verilecektir.

13. Yarışmaya gönderilen şiirlerden ödül alanlar ve seçilmiş şiirler Sabit İnce’nin 40. sanat yılı anısına basılacak Kapadokya şiir kitabında toplanacağından, başvuruda bulunan tüm yarışmacılar bu durumu kabul etmiş sayılacaklar ve herhangi bir telif ücreti talebinde bulunmadıklarını kabul etmiş olacaklardır.

14. Yarışmaya son katılım tarihi 15 Eylül 2009 günü mesai bitimidir. Tüm katılımcılara şimdiden başarılar diliyor, şiirlerinizi süresi içinde, son günleri beklemeden şimdiden göndermenizi bekliyoruz.

15- Yarışma Jürisinde Yavuz Bülent Bakiler, Sabit İnce, Yavuz Nufel, Rasim Köroğlu bulunacak, gönderilen şiirler ön elemeden geçirildikten sonra jüri üyelerimiz tarafından puanlamayla değerlendirilecektir.

* Yarışma sonuçları 16 Ekim 2009 Cuma günü Almanya da bir Tv de yapılacak veya bir salonda Kapadokya Şiir Şöleni, Ödül Gecesi’nde açıklanacak ve ödülleri takdim Ünlü şairlerimizden Yavuz Bülent Bakiler , Sabit İnce, Yavuz Nufel, Rasim Köroğlu ve Dernek Başkanımız Mümin Uluç ile yönetim kurulu üyeleri ve Essen Başkonsolosluğu eğitim ateşesi Yusuf Terzi ve Nevşehir’den katılacak yöneticilerimizin huzurunda yapılacaktır. Yarışma Essen Başkonsolosluğu himayesinde Kapadokya Kültür Derneğince gerçekleştirilmektedir.

Yarışmaya Posta veya Kargo ile Başvuru Adresi: P.K. 10 gar/kayseri KARGO: Sabit ince bozantı cad. 160/32 Kayseri Türkiye adresine veya Kapadokya Kültür Derneği e.V. Schloss Str. 17 45468 Mülheim A.D. Ruhr Almanya adresine gönderebilirsiniz.


Ayrıntılı Bilgi ve İrtibat İçin Telefon : +90 (536) 7971050- (505) 3926707 –Almanya sabah saat 10-13arası 0049 / 208 47 76 80 -
Bilgi için e-posta : admin@kapadokyadf.com, sabitince1@hotmail.com

Yorumlar
Mesaj Yaz 15.7.2009 00:35:17
çok akıllısın....

Mesaj Yaz 7.7.2009 18:58:13
seninle uğraşacak halim yok sabit hocam. özür dilerim yanlış yapmışım. sen 40.yılını kutlayan aziz birisin. beni nolur öğretmenliğimden etme. yavuz bülent beyin kanser olduğnu öürendim o yüzden öyle söyledim. sen ben daha doğmadan edebiyatçıydın. ben senin karşında bir kelime edemem. hepinize başarılar diliyorum. yarışmaya ben de katılacağım. sizi destekliyorum.
herkese söylüyorum buradan sabit bey kayseri de ve memleketi kozaklıda ve nevşehirde çok sevilmektedir. ben arkasından attım. ben hatalıyım. sitede gördüğünüz bütün kayseri ve kozaklılı nevşehirlilere sorun. o zaman benim hata ettiğimi göreceksiniz.
mümin bey de siz de çok değerlisiniz. kolay gelsin.


Mesaj Yaz 7.7.2009 18:48:13
yavuz bülent bakilerden bahsediyorum. kendi işime bakıyorum sen de işine bak kandırmaya devam et....

Mesaj Yaz 7.7.2009 04:22:17
GÖÇMENKUŞ'A CEVAP
Öncelikle siz birilerinin avukatlığını hangi vekaletle üstlendiniz bilemiyorum. Ancak Kapadokya şiir yarışması ve şöleni adı ve organizasyonu kimsenin malı ve tekelinde değildir. Her isteyen yapabilir. Bu şölenin ismini kullanmaya ne ihtiyacım var ne de şöleni düzenleyen ben değilim, Kapadokya kültür derneği 40. sanat yılım dolayısıyla düzenlemektedir. Üstelik Almanya'da yapılacak bir şölendir ve katılanların ve jüri üyelerinin ismini ve kariyerlerini merak ediyorsanız www.kapadokyadf.com adresinden öğrenebilirsiniz. İnsanları kandıran ve istismar eden kimse de yoktur, böyle bir ihtiyacımda yoktur. Yavuz Nufel'in hasta olduğunu hangi diplomanızla teşhis ederek söylüyorsunuz bilemiyorum ama Yavuz Nufel dostum hem bu yarışmanın jüri üyesidir hem de Almanya'daki şölene bizzat katılacaktır. Jüri üyesi olmak için sizden izin almam gerektiğini bilmiyordum ama şunu biliyorum ki, ben yazın hayatına başlarken siz daha ana rahminde bile yoktunuz. Kime inanıp inanmayacaklarına bırakın da insanlar, hele hele kültürlü insanlar kendileri karar versinler, siz de kendi işlerinize bakarsanız öğretmenliğinizden filan olmazsınız diye tavsiye ederim.


Mesaj Yaz 7.7.2009 04:12:45
Sonuçlar internet ortamında, kazananlara telefon ve yazılı olarak, basın ve tv'lerde duyuru yapılacak, ayrıca www.kapadokyadf.com ve www.anasan.org, www.kozaklim.com gibi sitelerde duyurulacaktır.

Mesaj Yaz 7.7.2009 01:33:46
google ye "Kapadokya Şiir Şöleni" yazın ve aratın bu yeterli. başka yoruma gerek yok...

Mesaj Yaz 7.7.2009 00:58:35
ayrıca haber diye verdiği resim de ayşe paslanmaz ın kapadokya şiir şöelninde çekilmiştir. inanmayan yavuz nüfel beye sorsun. rasim köroğlu da aynı etkinlikteydi.

Mesaj Yaz 7.7.2009 00:56:54
kapadokya şiir şöleni ayşe paslanmaz tarafından yapılmaktadır. bu şölen ismini kullanarak ne elde etmeye çalışıyorsun sabit hoca?
bari ismini değiştir. kapadokya şiir şöleni 4.sünü düzenleyen ayşe paslanmaz'ındır. insanları kandırmana izin veremeyiz. yavuz bey hastadır hiç bir yere gitmeyecek. sabit ince sen kimsin de jüri olacaksın? yavuz nüfele bir şey diyemem. bu insana inanmayın. ayrıntılı bilgi için www.urgupfm.com.tr ye bakın kim doğru söylüyor.
Yorum Yapın

ŞAİR SABİT İNCE’NİN 40. SANAT YILI KUTLAMASI KAPADOKYA ŞİİR ŞÖLENİ ŞİİR YARIŞMA BAŞVURULARI BAŞLADI ile ilgili yorum yapabilmek için üye olmalısınız.

Üye Ol Üyelik Girişi Yap

Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.