Cahil cesur olur. Hz. Muhammed (S.a.v) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Ener Kitabı - Ener Kitapları

Ener konu başlığında toplam 318 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Ener kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Nebi Funda

Yayın B

12 Eylül darbesini yapan 5 komutanın saltanatı 1989 yılında Turgut Özal'ın Cumhurbaşkanı olması ile sona ermişti. Darbe ile ülkeyi kurtaranlardan, ancak 9 yıl sonra kurtulan millet için değişiklik yoktu. Tellak değişiyordu ama hamam aynı hamamdı. Hele darbe ile indirilen Demirel'in yeniden başbakanlık koltuğuna oturması, darbeciler için ağır bir darbeydi. Öyle ya, ülkenin felakete sürüklendiği..»»
İlyas Mehmetoğlu

Alfa Yayınları

Bioenerji ve Uyuyan Dünyanın Evrensel Gizemi»»
İlyas Mehmetoğlu

Nobel Yayın Dağıtım

Bu kitap, insanoğlunun dünya ile evren arasındaki konumunu incelemektedir. Yöntem olarak yazar, dünya ile evren arasındaki ilişkinin merkezi olan insana parapsişik bir varlık olarak değer vermektedir. Dünya kanunlarının evren harmonisinin gerektirdiği yollardan çözülmesi, insanlık için birer sır olarak kalmaya devam eden Piramitler, Atlantis, Sıfır Enerinin Sırrı, Uzun Ömürlülüğün Gizemi, Bermuda ..»»
Müfid Ekdal

Turing Yayınları

Bu kitabın konusunu teşkil eden Fenerbahçe'deki villaların, konakların, malikanelerin, dili, dini, ırkı, kültür yaşantısı ve sosyal yapısı Osmanlı'dan çok farklı olan bu ev sahiplerinin, içinde esen bir başka dünyanın hikayesini bulacaksınız. (Tanıtım Yazısından) »»
Mustafa Turan

Q-Matris Yayınları

31 Mart faciası Osmanlı İmparatorluğu'nu parçalayıp saltanatı yıkmak için, düşmanlarımız tarafından birçok para ve birçok emek sarfıyla tertip edilen askeri bir isyan mahiyetinde sahneye konulmuştu. O günün devlet mekanizmasını idare edenler şercilere alet olup aldandılar. Sonunda çok acı bir şekilde hatalarını anladılar; ama iş işten geçmişti. Öyle olduğu halde yine de hakikatin üz..»»
Ahmed Güner Sayar

Eren Yayıncılık

Batı Avrupa`nın tefecilikten başlayıp,17. yüzyılda, sağlam bir zemine oturttuğu iktisadi hürriyetçiliğin oluşturduğu iş organizasyonu ve kredi kurumları ile kapitalizm, o günden bugüne, evrim sürecinde akmaya devam etmiştir. Buna karşılık Şark ülkeleri, özellikle Osmanlı ekonomisi, bu evrim sürecini kendi bünyesinde başlatamamıştır. Osmanlı ekonomik düzleminde kapitalizmin ruhunun oluşması..»»
Oğuz Köse

Değişim Yayınları

Bizim Takım Sizin Takımı Yener »»
Bozkurt K. Yılmaz

Parantez Yayınları

BU ASK BIZI CANLI TUTACAK FENERBAHCELI OLMAK»»
Ingmar Bergman

Afa Yayınları

"Genelde dostluk kurma yeteneğim konusunda kendimi hiç hayale kaptırmıyorum. Ben gerçi sadık ama son derece kuşkucu biriyim. Eğer bana ihanet edildiğini farkedersem, ben de hemen ihanet ederim. Dışlandığımı hissedersem, ben de hemen dışlarım. Kuşku götürür ve tipik Bergman`vari bir yetenek.

Kadınlarla dostluk daha kolaydır. İçtenlik belirgindir (böyle düşünmek istiyorum), hiçbir şey talep e..»»

Can Dündar

İmge Kitabevi

Kayıpsınızdır.

Açık denizlerin sisli karanlığında pusulasız, bir ışığa, bir sese hasret, gezinir durursunuz; yalnız...umarsız...

Kalabalığın ortasında bir başınasınızdır.

Sonra birden, bir gong sesi yırtar karanlığı...

Uzak bir fenerin ışığı aydınlanır önünüz sıra...

Gözbebeklerinizi o ışığı kitler, gözkapaklarınızı kırpmadan ışığın çağrısına koşarsınız.

Sisler dağılma..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.