Kötü bir işin en gizli şahidi vicdanımızdır. HZ. ÖMER [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Edem Kitabı - Edem Kitapları

Edem konu başlığında toplam 69 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Edem kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Sevim Ak

Can Yayınları

Gemici Dedem 7+»»
Alişan Çapan

Adam Yayınları

Selahattin Hilav, Sabahattin Eyuboğlu, Magdi, Cihat Burak, Memet Fuat, Fethi Naci, Vüs'at O. Bener, Latife Tekin, John Berger ve -elbette- Cevat Çapan. Ve Kör Agop, ve Kasap Erdoğan, ve Ahmet usta, ve Yetkin abi, ve Kemal amca, ve Ziya amca, ve Nusret efendi, ve Citroenci Mehmet usta, ve Berber Haçik usta, ve Carol, Carlos ve Carlitos, ve daha niceleri, nice insan, nice yaşam, yaşantı... ..»»
Ayşe Karaca

Az Kitap

Bir hayal kahramanı değil Gülüm Dedem… Hayalî bir karakter değil… Sizin bizim gibi bu topraklarda doğmuş yaşamış bizden biri… Ama öyle bir insan ki ‘Yaşamak bir sanattır.’ düşüncesini uygularcasına; iyi bir evlat, iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir dede olabilmiş harikulâde bir insan Gülüm Dedem… Eski kültürümüzdeki ulu kişilere çok benzeyen, bir aksakal adeta… Gülüm Dedem’in torunu olan yazar,..»»
Hüseyin Peker

Timaş Yayınları

Şükür ve kanaat. Çok önemli iki ahlaki değer. Mutlu olmanın, çevreye mutluluk yaymanın belirgin iki özelliği. Kendini tanımanın, hayatı anlamanın, ümitvar olmanın, sevmenin sevilmenin temel şartı. Kendinle, Allah'la toplumla ve tabiatla barışık olmanın göstergesi. Fakat ne yazık ki günümüzde aşınmaya yüz tutan kavramlardan ikisi aynı zamanda. Elinizdeki kitap bu iki değerin önemini bir kere dah..»»
Mehmet Ali Çabuk

Fam Yayınları

İki Dedem Vardı, bir altüst oluş kitabıdır. Kitabın sayfaları; dağlar arasında yaşam sürdüren bir halkın, yerleşik bulunduğu alanlardaki yaşamlarının, bir zulüm süreçle nasıl altüst olduğunu anlatır. İki Dedem Vardı, ticaret ilişkileri, dostlukları, evlilikleri, kirveliklerle bir birine komşu halkların; Kürtlerin, Türklerin, Ermenilerin 1915'in kara günlerine nasıl geldiklerini ta içerden anlatm..»»
Louis V. Gerstner Jr

Altın Kitaplar

1990, IBM Şirketi'nin piyasalardaki en parlak ve en karlı yılıydı. Ancak piyasa dediğimiz ortam bir sabun kadar kaygan ve bir nehir kadar değişken olduğu için 1993 yılına gelindiğinde aynı şirket neredeyse bir felaketin eşiğindeydi. Yani piyasalardan siliniyordu. Çünkü IBM kendi hantal sistemi ve icat ettiği PC döneminin kurbanı olmuştu. Ama doğru adımı atmak için çok geç değildi ve şirket Gerstn..»»
Rivhard Johnson

Remzi Kitabevi

Mucit Dedemin İcatları »»
Mehmet Güler

Nesin Yayınevi

Mehmet Güler bu kitapta çocuklara bir yandan hormonsuz bahçelerden derlenen lezzet sofraları, öte yandan oyuncak yapım serüveniyle tadına varılan bir düşler dünyası sunuyor. Ninesinin adları birbirden ilginç yemeklerini yiyen Can, dedesinin yardımıyla balkabağından araba yapmanın heyecanını yaşıyor. Emek verdikçe güzelleşen, üretmenin yarattığı coşkuyla düş dünyalarının kapılarını açan bu yaz tati..»»
Hüseyin Avni Cinozoğlu

Artshop Yayıncılık

En azından şiir olduğu sürece, iyi şiirler yazıldıkça, mevcut vasat dünyanın ve hayatın dışında, ontolojik tercih ve değerleri son derece kıymetli, nitelikli ama çok az sayıda insanın yurttaşı olduğu bir dünyanın varolduğundan emin olmak duygusu. "Dar Kapıyı" seçenlerin serüveni belki de. Göreli olarak üstün bir statü içinde gördüğümüz hükümetler, parlamentoların; gündelik ve herkesin ifa edebil..»»
Jussi Adler-Olsen

Penguin Books

Jussi Adler-Olsen's internationally bestselling Q series returns with Redemption, a gripping treat for all fans of the Scandinavian crime thriller. 'For those suffering withdrawals from The Killing' - The Times Two boys, brothers, wake tied and bound in a boathouse by the sea. Their kidnapper has gone, but soon he will return. Their bonds are inescapable. But there is a bottle and tar to..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.